Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Teljesen kilátástalan fiatalna...

Teljesen kilátástalan fiatalnak mit ajánlotok? 18 éves vagyok.

Figyelt kérdés

Magyarország egy elég "eldugott","nyomor" részén lakom. Arra Baranya-Tolna-Somogy megye fele.

A legközelebbi technikumba járok (ez is több mint 40 perc busszal) jövőre fogok érettségizni. Teljesen elveszettnek érzem magam. Nem tudom mit akarok az élettel kezdeni.

Körülöttem lévő emberek sem nagyon tudnak segíteni ilyen téren. Kb le sem szarják hogy járok-e suliba vagy hogy mit csinálok.


2022. máj. 15. 19:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Kapcsolj ra a tanulasra es koltozz Pestre, egyetemre, fosulira, FOSZkra. Meglatod, hogy majd kitagul a vilah
2022. máj. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
Világ
2022. máj. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Azt sem tudom milyen szakra akarnék menni és nem mellesleg nem nagyon tudok tanulni.
2022. máj. 15. 19:34
 4/14 anonim ***** válasza:

Nézd meg felvin a szakokat válassz olyat ami tetszik. Nincs értelme ha olyat választasz ami nem tetszik.


Ha nem sikerül jóra az érettségi akkor hagyj ki pár évet továbbtanulás előtt csináld újra az érettségit.


Egyetemen sok új dolgot tapasztalhatsz meg azért érdemes elmenni.

2022. máj. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

És hogy fogom eltartani magam?

Valamint sosem tanulta, nem is megy jól a dolog. Abban valami tipp?

2022. máj. 15. 19:52
 6/14 anonim ***** válasza:
Tanulj egy jó szakmát, ha azzal nem lennél elégedett, akkor egyetem. Én szakmát tanultam(van három, az egyik hiányszakma), az egyetem csak most jön majd az elkövetkező években. Jelenleg vállalkozásalapítás előtt állok. Három évvel vagyok idősebb nálad.
2022. máj. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Akkor szakmat tanulj, olyat, amire nagy szukseg van.
2022. máj. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mi az, ami érdekel?
2022. máj. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

8# Autók, motorok, biológia, kémia, állatok. Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Mérnöknek nem szívesen mennék, szerintem nincs is sok affinitásom hozzá.

Biológiát meg kémiát nem tanulok már a szak miatt, tehát nem tudom valóságban hogy megy.

2022. máj. 15. 20:39
 10/14 anonim ***** válasza:

A CNC-esztergályosok jól keresnek. Igaz, nem tudom, hogy ez ingyenes képzés-e, netán fizetős. Azt se tudom, hogy lenne-e érzéked hozzá, képes lennél-e megtanulni. Van, aki csak azért nem képes egy adott dolgot megtanulni, mert nem érdekli. Tehát hiába lehet valamivel jól keresni, ha az illetőnek nincs affinitása hozzá, eleve kedve sincs megtanulni a dolgot, akkor megette a fene.

Kimehetnél még külföldre, Ausztria, Németország, ha beszéled alapszinten a nyelvet. Lehet, hogy először csak takarítóként, gyári munkásként, vagy raktárban tudnál elhelyezkedni, de később lehet belőled pl. szakács, azok is jobban keresnek, mint az átlag külföldi "alja" munka. Azt a szakmát könnyen meg lehet tanulni. Szakácssegéd még képzés nélkül is lehet belőled ott kint. Igaz, szakácssegédként nem fogsz többet keresni, mint egy gyári munkás, de ha van kedved ehhez, akkor idővel biztosan eljutsz oda, hogy lesz kedved beülni az iskolapadba is ott kint, mikor már a nyelvet is jobban tudod, és szakácsnak tanulni.

Vagy kamionozhatsz, bár úgy tudom, ehhez min. 21 évesnek kell lenned, meg persze a jogsinak is van költsége, ezzel a melóval is külföldön jobban lehet keresni, mint Mo.-on, de azért itthon se olyan rosszul.

2022. máj. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!