Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Okoz számotokra nehézséget az...

Okoz számotokra nehézséget az árak emelkedése, az infláció?

Figyelt kérdés
Ha igen, milyen szinten, mi konkrétan? Mennyire kell a nadrágszíjat megszorítani?
2022. máj. 21. 14:29
A kérdező szavazást indított:
Meg sem érzem az emelkedéseket.
Egy hangyányit, de nem befolyásol semmit.
Érzem, valamelyest kevesebbet költök.
Sajnos megérzem, így visszább kellett hogy vegyek.
Eléggé rosszul érint, kétszer meggoldolom mire adok ki pénzt.
Elég rossz helyzetbe kerültem, lassan az önellátás is problémát okoz.
Eddig is rossz helyzetben voltam, ez így sem változott.
A rossz körülmények miatt külföldre szándékozom költözni.
30 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Engem csak dühít, hogy már az egyszerű zöldségek több, mint 1000 Ft/kg áron vannak. Illetve az is, hogy minden termék ami élelmiszer kb 20-30%-al drágult. Én mióta ilyen drága minden jobban figyelek rá, hogy például ne menjen vagy poshadjon el a hűtőbe az 1400 Ft/kg áron vett paprika, hanem inkább lefagyasztom és majd valamilyen ételbe felhasználom.
2022. máj. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

Miért okozna?

Szívesen fizetek mindenért dupla annyit mint korábban!

2022. máj. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, mert még nem tartok ott, hogy kevesebbet/olcsóbbat vegyek, de már látom, érzem, hogy ide is el fogok jutni.


Ami érdekes, hogy korábban albérletben laktam, és gyakorlatilag "baráti" árakon volt. Közös költséget elengedték, alapból olcsóbb volt a helyzet viszonyítva 10-20 ezerrel.


Most saját lakásomnak fizetem a hitelét + illetéket részletekben. A rezsim is magasabb, közös költség, felújítási díjak. Mindezt persze idén emelték is.


Plusz azt látom, hogy elmegy a hónap és a végére nem annyi marad mint amennyit szeretnék.

2022. máj. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ami vicces, hogy mindenki gondolkozik a cégben fizetésemelésen. Ami tulajdonképpen nem s fizetés emelés lenne, hanem csak a fizetésed értékének szinten tartása...
2022. máj. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Igazából észreveszem a boltban.Mert dupla annyit hagyok ott ugyanazokért a dolgokért mint korábban.De azért ez még önmagában nem vág földhöz.De nyilván nem örülök neki, mert jobb és könnyebb is többől élni.

Sajnos sokan vannak akiknek komoly problémát okoz már ez is, mert korábban is csak nehezen tudtak megélni.De szerintem a többség még így is bőven elvan.Nem a megélhetése múlik az áremelkedésen, inkább a kikapcsolódás, szórakozás kárára megy...mert onnan fognak visszavenni az emberek.Első körben az várható, a kaját, a létfontosságú szolgáltatásokat szinten tudja tartani, de nem megy annyit csavarogni, költeni, szórakozni, kikapcsolódni.Ami a gazdaság további gyengüléséhez vezethet.Mert kevésbé forog vissza a pénz a gazdaságba.

2022. máj. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Jogsira és az alapvető megélhetésre vettem fel diákhitelt tavaly. Jogsim végül nem lesz, de remélhetőleg enni még tudok, ameddig nem találok munkát.
2022. máj. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Olyan szinten, hogy nem rég házat terveztünk venni, most már a hitel meg a házak is úgy megdrágultak, hogy esélytelen.

Teszik fel a házakat egymásra rálicitálva, nem rég még 700-750 ezres nm2 áron most már 900 körül rakják az ugyanolyanokat.

6 hónap alatt kb. ráadásul... Abnormális, le is mondtam róla.

2022. máj. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

#7

Én kb. 5-6 éve építkeztem. Emlékszem akkor még 220ezer ft m2 áron voltak.

Ami megy már évek óta a világba az nem normális! Főleg ha az emberek fizetését megnézzük hogy az ilyen áremelkedésekhez viszonyítva mennyit emelkedtek a fizetések.

2022. máj. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
26%
Semennyire nem izgat . Remélem lesz 1000 ft is a 1kg kenyér. Legalább a buta , segélyből élő fideszesek megeszik egymást :D
2022. máj. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

#8

Ne is mond. Az a szomorú mikor 3-4 éves házakat adnak el 120 milliókért, amiket tudom, hogy kábé 50 millából vettek akkor.

Szinte 2.5 szeres áron árulják... Persze tudom, hogy az anyagárak hogy alakultak, de az az új házaknál van, nehogy már a korábban épülteket is felhúzza 2.5 x re...


Plusz lassan külföldön nem kapod drágábban a normális lakásokat, amik itthon 150 éves lepukkant szarok. Valahogy itthon nem érzik annyira, hogy nem normális a helyzet, de lesz még sírás szerintem, mert nem puszira kapták az emberek a kedvezményeket.

2022. máj. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!