Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy olyan...

Mit lehet kezdeni egy olyan alkoholistával aki nem ismeri be, hogy az?

Figyelt kérdés
Akárki akármit mond mindig van valami kifogása hogy hova tűntek el az üvegek. Nem tudok rá figyelni egész nap, hogy mit csinál.

2022. máj. 25. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Azzal nagyon semmit.

Ha eljut a felisneresig, akkor van esely, h eljut orvoshoz, de meg akkor sem biztos.

2022. máj. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%

Gondolom mindjárt jön a sok: "nem lehet vele mit kezdeni hagyd" és tsi.

Vidd el egy alkoholelvonóba legyen ott, vagy egy addiktológiára. Mivel piálás idején eléggé ön-, és közveszélyes tud az ilyen lenni, vitesd el akkor mentővel.

2022. máj. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha alkalmazott kirúgod, ha családtag és nem hat rá semmi akkor elengeded, ha barát/ismerős, akkor szintén elengeded. Nem lehet segíteni egy olyasvalakin aki nem akarja. Az meg pláne nem működik, hogy rámegy az életed.
2022. máj. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akinek nincs betegségtudata, nem ismeri el a problémát azzal nagyon nem lehet mit tenni. Főleg ha ő saját maga nem akarja.
2022. máj. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szokás mondani, hogy az egészségügy alapvető problémája, hogy gyógyítani akar csak de nem megleőzni.

Szerintem az alkoholizmus is ilyen.

Az alkoholizmusnak mindig lelki okai vannak. Értéktelennek érzi magát, magányos, kirekesztettség stb.

A család nem tud mindig segíteni, az ember sokkal nehezebben nyílik ki nekik. A hamis barátok és "haverok" meg nem fogják érteni.

2022. máj. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Metionin ***** válasza:
100%
Semmit. De tényleg. Apám kb. 50 éve alkoholista, még akkor is elment a kocsmába, amikor már csak 2 ezer ft volt otthon. A pia volt mindig az első, a legfontosabb. De ő nem alkoholista, ááá nem. Én már elengedtem.
2022. máj. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tényleg alkoholista? Nekem is van olyan időszakom, hogy kb végig piálok 3-4 hetet is akár, aztán vagy 8 hónapig még 1 cigire se gyújtok, abszolút attól függ milyen a lelki világom, meg hova hívnak.
2022. máj. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
"Ott nem tudsz fényt gyújtani, ahol ragaszkodnak a sötétséghez." Ha nem ismeri el, akkor engedd el.
2022. jún. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!