Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Apám "hétvégi" alkoholista,...

Apám "hétvégi" alkoholista, mit tudnék vele kezdeni?

Figyelt kérdés

Hétközben egy kortyot nem iszik, hétfőtől péntekig dolgozik (buszsofőr). Péntek este ahogy hazaér munkából már bontja is a söröket és egész este issza. Szombaton amint felkel egész estélig csak a sört issza, és ugyan így vasárnap is.


Aztán van amikor nem is eszik, csak piál, na akkor a legrosszabb, idegesít mindenkit.


Anyámmal lakom, szombatonként szoktam hozzá menni, de mostanában már délelőtt elég részeg. Olyankor minden szarságon vitatkozik, mindenbe beleköt, sokszor anyámat szidja, meg úgy mindenkit.


Sokszor van pl hogy délután vagy estefele hív, hogy vigyem el őt autóval egyik-másik haverjához (párszor elvittem, mindig az volt a vége hogy azokkal is ivott, aztán alig bírtam hazarángatni meg bevinni a házba), vagy vigyem el őt valamelyik rokonokhoz, mert x éve nem látta őket. Nekem meg ehhez semmi kedvem, nem akarok a rokonok előtt ülni (akikkel amúgy sem igazán beszélek) a részeg apámmal...


Rokonok is tudják hogy iszik, nem 1-2 látta már úgy, vagy beszélt vele amikor olyan állapotban volt.


Aztán persze ha nem viszem el őt valahová akkor hívogat, meg mindig mondja hogy bezzeg a haverjaimmal el tudok menni bulizni meg ilyenek...


Amíg józan nincs vele semmi gond, nagyon rendes meg ilyesmi... múltkor is elromlott az autóm, kifüzettem a javítást, de ő meg odaadta azt az összeget amibe a javítás került, hogy ne az én pénzem menjen, én spóroljak... Aztán ilyen után meg nekem van bűntudatom, hogy nem viszem el őt rokonokhoz meg ilyesmi...



2021. szept. 11. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnállak, nálunk ugyanez volt a helyzet kisgyerekkorom óta. Mára már nem hétvégi, hanem az év 365 napjabol 365 napon át részeg.


Stressz, munkahely, elégedetlen élethelyzet, ez mind mind kiválthat ilyen viselkedést az emberből.


Az én apukám akkor kezdett inni, amikor meghalt a testvére. Engem vert is, mert nem adtam neki pénzt piára, ilyesmi. Nem tudsz mit tenni, ha ő nem akar változni, akkor nem fog. Neki kell érte tenni, találni valamit ami értelmet ad az életének, aminek lehet élni, akár egy társ, akár valami olyan hobbi. Ha meg a meló miatt van befeszülve és azt vezeti le hétvégén, akkor munkahelyet is kell váltani, ami ugyebár nem egyszerű a mai világban, főleg egy sofőr számára...

2021. szept. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg neki,h zavar és csak akkor mész át, ha nem iszik. Legalább azt a kis időt bírja ki.... Próbálj meg vele közös progit csinálni stb.. ne menj, ha iszik.. Magaddal cseszel ki, ha olyankor ott vagy...
2021. szept. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld rá beszélni először arra hogy hétvégente csak egyszer igyon. Nem tudom mi a helyes ilyen helyzetben,nálunk senki nem szereti nagyon az alkoholt.
2021. szept. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%

Elvinni egy elvonóra. Mást nem nagyon lehet vele kezdeni.

Ha kivágjátok a piát, akkor szerez máshonnan.

Esetleg még pszichológus.

2021. szept. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!