Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az a dolog, vagy mik azok...

Mi az a dolog, vagy mik azok a dolgok, amiket jó lett volna, ha tudtok már korábban is (az életről)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Fiatal felnőtt vagyok, sajnos a vírus miatt régóta otthon vagyok (rengeteg dolog történt, nem fontosak a részletek).

Hamarosan el fogok költözni otthonról, belevágok a felnőtt életbe. Tanulok, dolgozom, stb.

Viszont vannak olyan dolgok, sőt, nem is kevés, amit jobb lenne tudnom.

Ha van valakinek (néhány) jó tippje, akkor azt ne tartsa magában.


Szóval, mi az, amit jó lett volna, ha fiatalabb korban is tudtok már?


Előre is köszönöm!


20/N



2022. máj. 26. 22:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
24%
Hogy ne kérdezzek a gyakorin semmit, sőt ne is regisztráljak
2022. máj. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%

-A munkahely nem kötelezettséged. Bármikor ott lehet hagyni és nem szabad eltűrni, hogy ne tiszteljenek és simlisen alkalmazzanak. (Ne jelentsenek be, vagy valami hasonló.)


-Nem szabad bele ugrani hitelekbe, még akkor sem, ha elsőre nagyon jól hangzik. Ne kezd úgy a felnőtt életed, hogy azon kell agyalj, hogy mit miből fogsz fizetni, mert elviszi a keresetted a hitel amibe beleugrottál.


-Figyelj old eleinte a költségvetéseidre és próbáld kerülni, hogy felesleges dolgokat vegyél meg, illetve arra is figyelned kell, hogy ne romoljon meg minden étel a hűtődben. Illetve teljesen alapnak vett dolgokkal fogsz szembesülni, amit eddig más csinált meg a háztartásban, mostmár akkor neked fog kelleni.


Biztos sok ilyen tipp van még amivel már szembesültem, de hirtelen ezek jutottak eszembe.

2022. máj. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
9%
Azt, hogy semmi értelme.
2022. máj. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
Ne drogozzak sose. Csak miután befutott a vállalkozásom, ahogy most már fut.
2022. máj. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
59%

1 :- A munka törvénye csak dísznek van.

2 :- Az oktatás iparban rengeteg a zsákutca!

Az iskolák a képzésekkel / szakokkal jobban hazudnak mint a politikusok!

3 :- Bármelyik vállalkozónak annyit érsz amennyi hasznot képes termelni a munkád, abból adja a fizetésedet és fizeti az adókat.

4 :- Még az adó után is adót kell fizetni HAVONTA.

5 :- Az adódért leggyakrabban nem kapsz SEMMIT, vagy a legminimálisabbat csak.

6 :- A magyar törvény elsősorban beszedi az illetéket, másodsorban próbál kibékíteni, de a legritkább esetben dönt vagy ítélkezik bármilyen vitás ügyben is.

7 :- Bármilyen nem államellenes és nem összetet első bűncselekmény (tiszta előélettel) ami nem követel emberéletet, megúszható felfüggesztettel és pénzbírsággal.

8 :- Új munkahelyen, egyik alkalmazott sem különb nálad, de mind megpróbál előbb utóbb a szőnyeg alá söpörni, mintha nekik több joguk lenne ott dolgozni.

9 :- Az orvosok mindíg megpróbáknak lerázni, vagy a legminimálisabb kezelést adni, leghatástalanabb gyógyszert felírni elsőre vagy az aktuális divat szerint félrekezelni.

10 :- A Nettó bér amit megkapsz, a Bruttó bér amiből még levonnak, kivéve ha három gyereked van, mert akkor már semmit sem vonnak le belőle!

2022. máj. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
28%

11 :- Székelyeket / románokat sose szidd, úgy be vannak olvadva már a magyarországiak közé, hogy könnyen lehet hogy a főnököd is az. Ha valaki olyan szavakat használ, hogy "futtam", "jőni fog", "eljő majd", "s", "megmagyarázom neked" akkor már legyen gyanús az illető, és jegyezd meg, hogy egy románnál / székelynél sosem lehetsz jobb, vagy okosabb és ahol egy van, ott van több is és mind magyarnak vallja magát amikor magyarországon van éppen!


12 :- Aki perverz vicceket, szexista megnyilvánulásokat nyomat a munkahelyen, attól tartózkodj, és ne vegyülj a társaságába, beszélgess vele kizárólag a motorokról, vagy a közlekedésről, vagy a vallásról.

2022. máj. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%

Csak magamra számíthatok. Barátok jönnek mennek az életben.


Jobb, ha mindent ellesek másoktól, legyen akár a duguláselhárítás vagy az ütvefúró használata, kerékcsere.

2022. máj. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%

Csak a saját tapasztalataimat írom le, amit a fiatal önmagamnak adnék:

- ne vállalj gyereket, vagy ha mégis sokkal jobban nézd meg, hogy kivel.

- ne nősülj, ha mégis csakis házassági szerződéssel.

- legyen hobbid, de olyan, amit teljes szívből tudsz csinálni és 100%-ban feltölt, kikapcsol.

- tanulni sosem késő, nyelvet kiváltképp

- semmi sem tart örökké, erre jobb felkészülni, sem a jó sem a rossz

- ne sajnáld a pénzt a szórakozásra, kikapcsolódásra, rekreációra, persze itt nem a hedonista herdálásra gondolok

2022. máj. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
56%
Tök mindegy mit dolgozol, a pénz nem abból lesz, hanem a befektetésekből. Jó helyre kell rakni. A bankban, párna alatt, stb...csak elvész az értéke. Dolgozni kell, és ami marad, azt el kell költeni, mihamarabb. Kriptóba, ígéretes részvényekbe, akármibe, amiben lát az ember potenciált, hogy később többet fog érni.
2022. máj. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
72%

Csak magadra számíthatsz! - És ezt sose felejtsd el! :)


Én 19 évesen elhittem, hogy jó munkahelyet (rengeteg pénzt) ígér egy ismerősöm (magánnyomozó), de csak ígéret volt... Majd 20 évesen újra elhittem ezt (igaz, itt már rengeteg pénzt keresett a főnököm), pár év múlva rájöttem, ha másnak dolgozom alkalmazottként, sose viszem semmire!

Aztán elhittem néhány rokonnak, hogy segítenek felújítani egy romos házat amit megvettem - soha nem segítettek!


És még egy nagyon fontos dolog - ne hagyd, hogy mások rabolják az idődet! (Mindig van egy rokon, aki rádtelepszik, mert unatkozik, vagy ilyesmi, és próbál magához láncolni, mint valami plüssmacit.)


31/F

2022. máj. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!