Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az a dolog, vagy mik azok...

Mi az a dolog, vagy mik azok a dolgok, amiket jó lett volna, ha tudtok már korábban is (az életről)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Fiatal felnőtt vagyok, sajnos a vírus miatt régóta otthon vagyok (rengeteg dolog történt, nem fontosak a részletek).

Hamarosan el fogok költözni otthonról, belevágok a felnőtt életbe. Tanulok, dolgozom, stb.

Viszont vannak olyan dolgok, sőt, nem is kevés, amit jobb lenne tudnom.

Ha van valakinek (néhány) jó tippje, akkor azt ne tartsa magában.


Szóval, mi az, amit jó lett volna, ha fiatalabb korban is tudtok már?


Előre is köszönöm!


20/N



2022. máj. 26. 22:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
68%

Párkapcs területén:

Kerüld a szerelemgyilkos embereket, ha jó párkapcsolatot akarsz. (Esetemben az ilyen nőket, de biztos vannak ilyenek hímneműekben is, azokkal nincs tapasztalatom.)


Karrier szempontjából:

Légy mindig éber, hogy amikor eljön a szerencséd pillanata, azt meg is tudd ragadni (ez párkapcsra is igaz).

Olyan szakmát válassz, aminek űzése közben a flow állapotába tudsz kerülni (ez a hobbikra is vonatkozik).


Ezeket a "szabályokat" ha betartod, boldogság is lehet az életedben.

2022. máj. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
milyen a szerelemgyilkos ember?
2022. máj. 29. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
91%
Ne hazudjam magamnak azt, hogy épp szeretve vagyok, miközben egy férfi rövid ismeretség után csak dugni akar és hülyének tetteti magát és azt hiszi, elég, ha beteszi és én el fogok élvezni. A csiklómat meg se közelítette. Én meg nem jeleztem. Ma már kiröhögném, hogy milyen béna/buta/tudatlan/önző, de még inkább el se jutnék eddig. Csak szerelemből, kapcsolatban, alaposan megismerve szexelnék, vagy ha rövid ismeretségben, akkor kikérdezném előtte, van-e fogalma a női orgazmusról. És miután azt állítja, igen, természetesen velem kezdenénk. Hiszen elég valószínű, hogy az ő (ffi) orgazmusa egyszerűbben elérhető, kevésbé melós.
2022. máj. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
72%

#12

Nem tudom, hogy ezt definiálta-e már valaki előttem, vagy hogy van-e ennek másik szinonímája, de én az alábbi tulajdonságú emberre (nőre) használom. Ha már leírták előttem, értelemszerűen azt érdemes használni az enyém helyett.


Ismerkedik egy pár. Van már szimpátia, vonzalom, de még kölcsönös szerelem nem tudott kialakulni közöttük. A szerelemgyilkos fél ebben a kapcsolati állapotban az az, aki ilyenkor túlságosan elsieti a dolgokat. Nem várja meg azt, hogy kialakuljon a kölcsönös szerelem érzése, tehát nincs türelme kivárni, hogy megérjen a szerelem a másik emberben is. Mielőtt fellobbanhatna a kölcsönös szerelem lángja, egy parázsló állapotában megfojtja a szerelem tüzét, egy korai szexuális aktussal. A szex ilyenkor olyan (legalábbis nálam), mint ha egy vödör hidegvizet zúdítanának a parázsló tűzre. Egyből elillan egy jó párkapcsolat lehetősége is. (Egyébként a dolgok siettetése az egyik fő bűn, amit az ember elkövethet. Ennek már biztos, hogy van irodalma, mert már hallottam róla.)

Azért gond ez egy párkapcsolat esetében, mert a szerelem érzésétől megfosztott fél ezek után tovább fogja keresni a saját szerelmének érzését, de már nem abban az emberben, aki ezt nem tudta megadni neki. Az útjaik innentől kezdve elágaznak és már vége is a párkapcsolatuknak.


Azt nem tudom, hogy ez másnál is így működik-e, de én magamon ezt tapasztaltam. Ha van véleményed róla, szívesen meghallgatom.

2022. máj. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
54%

14, nagyon tetszik amit írtál, és szerintem kérdező száára is hasznos lehet, így nem privátban faggatlak. (Egyébként nőként abszolút meg tudom erősíteni, amit írsz.) De ami még érdekesebb, az ez:


"Egyébként a dolgok siettetése az egyik fő bűn, amit az ember elkövethet. Ennek már biztos, hogy van irodalma, mert már hallottam róla."


Megpróbáltam most rákeresni, de nem találok. Pedig nagyon érdekelne, mert jelenleg úgy érzem, hogy sok ilyen próbatételt kapok az élettől, hogy várakoznom kell nagyon nyomasztó helyzetekben.

2022. máj. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
57%
Ami a válaszom óta még az eszembe jutott és nagyon fontos - ha nem a legfontosabb - lett volna, hogy már egészen fiatalon is tudjak róla, az a helyes táplálkozás kérdése. Az a mondás, hogy "amit eszel, azzá leszel", az bizony nagyon igaz. Szinte ebből következik minden más, jó és rossz is az életben. (Sokáig - hosszú évekig - tartott, mire megtaláltam a helyes utam ezen a téren.)
2022. jún. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
73%

Az én tapasztalatom: Ne akarjak mindig másoknak megfelelni vakon. Néha önzőnek kell lenni. Mérlegelj, utána dönts.

Hobbi amit szeretsz, ami kikapcsol. Ha ügyes vagy és szerencséd is van akkor pénz is lehet belőle de nem ez az elsődleges szempont.

A barátság oda-vissza működik. Ha nem működik el kell engedni.


Mások karán tanult:

Próbálj független maradni anyagilag, mert ha a kapcsolatod kudarcba fullad arra dobbensz rá hogy mind amiert dolgoztál odalett. Pl ne fizess másnak hitelt. Ha házat veszel abban legyen részed.

Nőként sokkal fontosabb hogy tanult vagy, mert van lehetőséged munkára akkor is ha egyedül maradsz a gyerekeddel valamilyen ok miatt. Az ok mindegy. De te ott állsz egyedül és egyedül és senki se fogja helyetted befizeti a számlákat. Szóval egy keresett szakma vagy egy olyan amiben tényleg jó vagy nem árt. Ez nem saját tapasztalat de nagyon sokat látom a környezetemben.

2022. aug. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
80%
Ha valami baj vagy konfliktus van, azonnal szólni kell. Nem egyszer megtörtént, hogy valamivel nem értettem egyet vagy igazságtalanságot tapasztaltam, de nem szóltam rögtön, hanem inkább konfliktust kerülve elnyomtam magamban. Persze a tüske az bennem maradt, és gyakran még akkor is nagyon ideges voltam, amikor a kérdéses szituáció már megoldódott. Szóval ha szólhatnék a fiatal magamnak, azt mondanám neki, hogy ne mindig kerüljem a konfliktust, hanem inkább álljak bele.
2022. aug. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
75%

Sok jó tanácsot látok, de amire még nem tértek ki:

Sose vegyél olyan ételt amiben E250 nátrium nitrit vagy benzoátok pl nátrium benzoát vagy titán dioxid (fehér szinező) van. Ne dohányozz ne igyál.

2022. dec. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!