Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha megengedhetnéd magadnak,...

Ha megengedhetnéd magadnak, hogy nem kéne dolgoznod, hogyan döntenél?

Figyelt kérdés
Ha anyagi helyzeted lehetővé tenné. Pl. jelentős vagyont örökölnél, vagy nagyobb összeget nyernél, és ha egy részét befektetnéd, már abból is el tudnál élni a hátralevő életedben. A pénzeden pedig élnél a hobbidnak (pl. elutaznál egzotikus helyekre, vagy nyelveket tanulnál), vagy a családodnak. Ilyen helyzetben megtennéd hogy ne dolgozzál vagy nem? (Munka alatt az alkalmazotti jogviszonyon kívül természetesen minden beleértendő, tehát a vállalkozói, a cégvezetői, az alkalmi munkás jogviszony is)
2022. jún. 2. 08:26
A kérdező szavazást indított:
Továbbra is dolgoznál, nem tudnád megállni, hogy ezt ne tegyed
Egy ilyen helyzetben élnéd az életed munka nélkül is
30 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Továbbra is dolgoznék, de nem azt, amit most. Karitatív munkát végeznék, ha nem a pénzkereset lenne a munka elsődleges lényege. Hajléktalanszállót és/vagy anyaotthont hoznék létre és ott dolgoznék.
2022. jún. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

Én megcsinálnám azokat a vállalkozásokat amelyiket úgy gondolom, hogy szívesen vezetnék.


Egy idő után unalmas lenne a hobbi és a pihenés.

2022. jún. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Dolgoznék, de olyat, ahol mindegy a fizu. Pl tanítanék.
2022. jún. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
9 éve nem dolgozok, pedig nem Dagobert a párom, úgyhogy ha sok pénzünk lenne pláne nem törném magam
2022. jún. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Bejárnám Európát vonattal.

Minden országban eltöltenék 1 hónapot, végül Svájcban telepednék le.

2022. jún. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

Dolgoznék, ez egyértelmű, mert szeretem is a munkám, meg szükségem is van az elfoglaltságra. Az viszont biztos, hogy kevesebbet dolgoznék, és jobban megválogatnám, hogy milyen ügyeket vállalok el.


Emellett több időt és pénzt fordítanék a hobbijaimra. (Pl. színház, utazás)

2022. jún. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34%
Nem olyan stabil ez az ország, hogy az ember bármelyik állapotát véglegesnek tekinthesse, ezért bölcsebb, ha több lábon áll az ember, - amennyiben ezt módjában áll. Egyszer utána számoltam, hogy semmi idő alatt fel lehet itt élni úgy milliókat, hogy csak hétköznapi módon éldegél az ember, - semmi rongyrázás, bolygótúra... A bankok is azt tesznek az "tisztelt" ügyféllel, amit csak kedvük szottyan, - minden létező jogi lehetőséget megfognak, legyártanak és alkalmaznak, hogy elcsipegethessék az emberek számlájáról a pénzt (és ezt gátlástalanul meg is teszik)! Ha büntetnek is néha ezért, abból az ügyfél semmit nem lát viszont! Az sem utolsó szempont, hogy az embereknek van egy bizonyos igénye arra, hogy emberek közé járjon, - ez soha nem a felhőtlen boldogságról szólt, de előrébb van az ember, mint ha meghibbanna a magánytól. Én akkor is dolgoznék valamit, ha milliárdos lennék, - egyszerűen értéktelen embernek,üresnek, haszontalannak érezném magam, ha csak semmit téve hemperegnék a luxusban. Akár mennyire is hihetetlen, a jólétnek is meg van az a szintje, amelybe egy idő után a legedzettebbek is belefásulnak!
2022. jún. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%
Én is dolgoznék, például szívesen korrepetálnék, tanítanék ingyen olyan embereket, akiknek nincs pénzük magántanátrra, de rászorulnak, esetleg csak kíváncsiságból tanulnának. Vagy választanék bármi más munkát, amit szívesen csinálok és másnak is segítek vele.
2022. jún. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

Önkénteskednék, eleinte a helyi állatmenhelyen és hajléktalanszállón, majd az idő teltével nagyobb volumenű programokon is, illetve olyan helyeken, ahol nagyobb szükség lenne rá.

Emellett pedig utazgatnék és nyelveket tanulnék (német és japán).

2022. jún. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%
Én nem dolgoznék és nem is tanulnék semmit. Egész nap csak csavarognék a környékünkön, sportolnék, meg neteznék, mert én ezeket a dolgokat élvezem. Nem tartanám elítélendőnek a viselkedésemet, hiszen semmilyen törvénybe ütköző dolgot nem tennék és nem is ártanék senkinek ezzel az életformával.
2022. jún. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!