Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A látáshiànyos emberek hamarab...

A látáshiànyos emberek hamarabb bealszanak, mert náluk mindig sötét van?

Figyelt kérdés
2022. jún. 3. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Fogyi.

Gondolatok alvásra gyakorolt hatásáról még nem hallottál?

Gyogyi.

2022. jún. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
11%

Nem a világos miatt alszunk el később nyáron. A párásabb levegő miatt meg a meleg miatt is előfordul, hogy nem tud elnyomni éjszaka az álom, front is okoz álmatlanságot, ez a látássérültekre is hatással van.


Aki nem látássérült és fent van hajnalis se mondja azt, hogy én nem tudtam elaludni, mert világos volt, hanem, hogy a levegő meg a meleg miatt nem tudtam elaludni.


A másik az, hogy csak a világosság nem fog meggátolni az alvásban, ha te úgy mész aludni. Nyilván elálmosodni nem fogsz az ágyban, ha éberen bebújsz délután kettőkor, de ha elpiledsz egy kiadós ebéd után és ledőlsz, elaludhatsz gond nélkül, hiába süt a nap hétágra.

2022. jún. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt se felejtsük el, hogy 9 órakor kezd sötétedni és nem elterjedt, hogy 9 óra eőtt bárki is elálmosodjon. Amikor egy idóben én 9kor feküdtem és meséltem másoknak, akkor tátotta mindenki a száját, hogy hogyan tudok ilyen korán lefeküdni, ők hajnalig fenn vannak.
2022. jún. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
"látáshiányos"... grat...
2022. jún. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi az a látáshiányos? Aki félig vak? Vagy aki nem lát jól?

10 előtt általában én sem megyek aludni, de egyszer-egyszer előfordult, hogy 9-kor mentem (tegnap is), mert fáradt voltam és úgysem csináltam már semmit. Jókat szoktam néha délután is aludni, persze azok csak ilyen 40 perces pihi, hiába van akkor világos.

2022. jún. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!