Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Létezik még olyan a mai...

Létezik még olyan a mai világban és helyzetben, hogy jó értelemben vett nemzeti büszkeség?

Figyelt kérdés
Amikor azt érzi az egyén, hogy jó érzés magyarnak lenni. És itt nem a magyar-angol meccs eredményére gondolok, hanem sokkal mélyebb, tartósabb érzésre. Amikor a himnusz alatt azt érzed, hogy hálás vagy, mert magyar lehetsz. Vagy teljesen kiveszett az emberekből ez a fajta tartás?

2022. jún. 6. 15:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mo.-n ez full trendi téma. Ha Viktorta mondja, akkor az, ha más, akkor nem.
2022. jún. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

Én szeretem a magyar nyelvet és a kultúrát. Szeretem a keleteurópai hangulatot. És van valami szerető viszonyulásom a magyar sors felé.


De azt nem érzem, hogy lenne még ilyen általános magyarok vagyunk együtt és jó ide tartozni érzés. Ezt a politka sajnos kiölte.

2022. jún. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én így vagyok vele, van egy teljesen egészséges magyarságtudatom, néptáncolok is, kb. csak magyar szépirodalmat olvasok, magyarul imádkozok, nem akarok elmenni ebből az országból, akármennyire is elletetlenítik az életünket, pedig fiatal vagyok. Amikor Petőfi, vagy bármilyen más író az Alföldről ír, azt nagyon átérzem, nem tudnék máshol élni és jó nagy családot is szeretnék. Viszont arra, amiről te beszélsz, nincsen univerzális definíció, ezt mindenki máshogy éli meg. Egyébként baloldali vagyok, feminista, nagyon is liberálisnak tartom magam, csak az a baj ezzel az országgal, hogy sok ember azt hiszi, hogy ez a két dolog ellentétes egymással,hogyha valaki liberális, nem lehetnek olyan kérdések, amelyekben konzervatív álláspontot képvisel, pedig egyik a másik nélkül nem létezik. A tradicionális értékeink, sajátos magyaros kreativitásunk és észjárásunk nem ellentéte a liberalizmusnak, a modern gondolkodásnak, hanem abból kell kiindulnunk, építkeznünk. Ezt sokszor még a liberálisok sem látják ve sajnos...
2022. jún. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. :) Utolsó, talán azért nem tudják az emberek, hogy a liberális eszmék és a tradicionális értékek összeegyeztethetők, mert soha egyetlen párt sem tudta képviselni így az embereket.
2022. jún. 6. 15:56
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

Én imádom a magyar folklórt, sokat olvasok ilyen témában (pl pócs éva összes könyvét) szeretem a népművészetet, és szeretem magát a földet ahol élünk. Emellett balos értékrendű vagyok.


Úgy tapasztaltam hogy akik tényleg beleélik magukat a magyar nemzeti identitásba, azok általában nem a tipikus "mélymagyarok".Vannak akik jobbra, vannak akik balra hajlanak a politikai spektrumon de általában civilizáltak, nem fröcsögik a "hazacsaládisten" propagandát.


Azok, akiknek Orbán féle nemzeti identitásuk van, általában csak az érdekeik miatt szeretik a magyar nemzetet, de nem érdeklődnek különösebben iránta. Ergo nem magát a kultúrát, és annak sokszínűségét szeretik hanem azt a rendszert és hierarchiát amit a konzervativizmus ad.

2022. jún. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, nagyon értékes, amit írtál.
2022. jún. 6. 17:06
 7/15 anonim ***** válasza:
63%

Igen az utolsó előttivel egyet értek.

Először is egy ország nem a vagyonától ország.Egy nép nem a kényelmétől nép.Nehéz eszt ma megfogalmazni, mivel már nincsen hagyományőrzés.Az erdélyi magyarok egy része még őrzi ezt.A hagyományőrzés életvitel, nem holmi bemutatjuk hogy régen hogy csináltuk,szórakozunk ,meg iszogatunk egy kicsit, aztán mindenki megy haza és a kényelmes életét folytatja tovább.Ilyen értelemben már nemzet nincs.

Kicsit számomra fájdalmas az ,hogy olyan dolgojat fogadtunk el , ami nem kultúráink része, mert sajnos de rájöttem ,hogy mind az amit próbaltak az őseink követni ,volt értelme.Viszont ennek a mai modern világnak nem jósolok jövőt.És erre a közeljövőben sokan rá is fognak jönni.

2022. jún. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Pár éve még Károly herceg is azt nyilatkozta ,hogy az erdély életmódjában látja a jövőt.Hogy ez a fajta életvitel újra eljön amiben én is biztos vagyok.
2022. jún. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

Az egyik kedvenc videóm ,amit most belinkelek ide


[link]


Hogy elmagyarázzam mi a nemzet és mi a mai világ között a külömbség.A nemzet csak élni akar, a mi világunk meg csak pénzről bizniszről szól, amit nem tudunk sokáig fenntartani.

Tulajdonképpen a nemzet lényege a kultúra megőrzése ,és a faj fennmaradása legegyszerűbben leírva

2022. jún. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%
#9 azt tudod hogy történetileg a nemzet az egy elég modern fejlemény? a nemzetek létrejötte?
2022. jún. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!