Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hiszi az összes nyugdíja...

Miért hiszi az összes nyugdíja azt, hogy a mai fiatalok nem dolgoznak, hanem csak lébecolnak?

Figyelt kérdés

Folyamat előjön az a vita hogy az ő idejükbe milyen keményen kellett dolgozni.

Nagyon sok aktiv dolgozó a mai világba is folyamatosan túlórákkal tele dolgozik, hogy megéljen.

Ezt miért nem értik meg?



2022. jún. 12. 12:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

Nyugdíjas vagyok, ilyent én soha nem mondtam.

Viszont a helyesírásod kritikán aluli.

A fogalmazásod is.

2022. jún. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagyszüleim pl nem hiszik ezt, pedig vidéki begubózott emberek már
2022. jún. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
25%

Jahj, ez a "bezzeg az én időmben" duma...

Sajnos, akik ilyen és ehhez hasonló dolgokban elégedetlenkednek, azok 99,9%-ban olyan kisszámú, maréknyi esetekből indulnak ki, akikre nézve a megállapításaik igazak, csak sajnos valamiért nem mindig képesek észrevenni a többséghez viszonyított arányokat.

Természetesen ennek ellenére tisztelem az időseket, meg azért tényleg nagy szó, ha valaki megér egy szép kort, viszont sajnos a korral együtt, trenírozás hiányában a memória is kopottá válhat, ami azt eredményezheti, hogy nem mindig lesz elég pontos a múltbéli információk tökéletes átadása.

Néha hallani hihetetlenül extrém fiatalkori (6-7 éves korra visszanyúló), de már kőkemény fizikai munkás sztorikat, amik még jelentős természetfeletti képességekről is tanúbizonyságot tesznek.

(Hangsúlyozom, ezen állításaim természetesen nem minden idősre vonatkoznak.) :,D

2022. jún. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Azt hiszem, kb 2,6 millió nyugdíjas van. Mindegyiktől ezt a véleményt hallottad?

Ismered annak a szónak a jelentését, hogy ÁLTALÁNOSÍTÁS?

2022. jún. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Az én fiatal koromban ugyanez volt. Azért volt benne némi igazság, nekik valóban sok dologban jóval nehezebb volt. A technika fejlődésével sok tevékenység elvégzése egyszerűbbé, könnyebbé vált. Viszont a fiatal generációnak - pont emiatt a rohamos fejlődés miatt - egyre többet kell tanulni. Mindenki azt tartja nehéznek, amiben éppen benne él.
2022. jún. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Mert nem értik a mai világot. Az, hogy a számítógép előtt ül, dolgozik valaki ezerrel, szerintük semmi, de megépíteni a metrót, az már szent emberré emeli őket...
2022. jún. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%
Mert sok öreg fejében az van, hogy ha nem húzod a beled és nem szenvedsz teátrálisan egész életedben, akkor lusta vagy.
2022. jún. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
25%

#4


Komolyan azt volt időd kiszámolni, hogy mennyi nyugdíjas van, de arra nem vagy képes, hogy helyesen értsd a kifejezést? Mennyire kell ehhez szánalmasnak lenni?...

2022. jún. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerik eléggé széles látókörűen a modern életet!

Ez egy örökzöld generációs probléma marad, míg lesz emberiség!

Én is csak tátogok azon, hogy az unokáim mit művelnek, de én úgy viszonyulok hozzájuk, hogy nekem nem fáj, ha megpróbálnak boldogulni, - próbálom (több, kevesebb sikerrel) megérteni őket és elfogadni a dolgaikat.

Szégyen vagy sem, még csak iskolába járnak, de már sok olyan dolgot tanultam tőlük, amelyekkel könnyebben veszem a digitális kor által generált problémákat. Ők ebbe születtek, - néznek is rám furán, - én meg az élettapasztalataimat osztom meg velük, hogy ne kelljen feleslegesen olyan akadályokkal megküzdeniük a későbbi életükben, amelyeket én már leküzdöttem. Igyekszem úgy adagolni ezeket a tapasztalatokat, hogy lehetőleg ne "hegyi beszéd ízűek" legyenek, - nem mondom el sokszor és nem adagolom órákon keresztül ezeket. Törekszem arra is, hogy soha ne ismételjem magam, - szoktam is szólni nekik, hogy ha már hallották azt, amiről beszélek, akkor ne szégyelljenek szólni (és abbahagyom)!

Soha nem erőltetek semmit, mindig meghagyom a választás lehetőségét számukra!

2022. jún. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
11%
Èn is ezt hiszem, pedig kb 100 év múlva leszek csak nyugdìjad.
2022. jún. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!