Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Még mindig görcsbe rándul a...

Még mindig görcsbe rándul a gyomrom, hogyha meghallom valamelyik régi osztálytársam nevét, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hatodikos koromban 500 km-rel arrébb költöztünk egy tök ismeretlen városba. Nem tudtam beilleszkedni, ráadásul bántottak is. 30 fős osztály volt, 29-en bántottak, szó szerint mindenki benne volt. Egy tanévet jártam oda, és azalatt a néhány hónap alatt úgy elfajultak ezek a bántások, hogy májusban már a gyermekpszichiátrián feküdtem, mert többször is meg akartam ölni magam.


Jártam két évet pszichológushoz is, gyógyszert nem szedtem, kivéve az elalvást segítő gyógyszert.

Sokáig úgy voltam, hogyha valaki röhögött a hátam mögött, akkor már olyan gondolataim voltak, hogy engem röhögnek, és rosszul éreztem magam aznap, amikor tudtam, hogy valamilyen programra kell mennem aznap, féltem az emberektől.

Rendbe jöttem (bár barátkozni még csak most ezen az évben kezdtem, meg eljárok a barátaimmal mindenhova), de sajnos még mindig megmaradt az osztálytársaimtól való félelmem. 18 éves vagyok, lassan 7 éve már, hogy ezek megtörténtek, és még mindig rettegek. Direkt megyek a 6:35-ös busszal a 7:05-ös helyett, mert egy hónapja kb. az egyik olyan osztálytársam is ott van a buszon, aki napiszinten megalázott. Ha meglátom őket valahol, nagyon dobog a szívem, a halálom, amikor jönnek velem szemben, és el kell mennem mellettük.


2022. jún. 13. 17:11
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Járj tovább pszichiáterhez, pszichológushoz. Jogod van a 7:05-össel menni. Legegyszerűbb az volna, ha a volt osztálytársadat levegőnek néznéd.
2022. jún. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hiába írod, hogy rendbe jöttél, nem igaz.

Ezt a másik mondataiddal meg is cáfoltad.

Mivel ami történt, az már csak egy gondolat, ami érzéseket vált ki, annyi a dolgod, hogy ezt felismerd, tudatosítsd, végül elengedd.

2022. jún. 14. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Valóban nem ártana egy pszichológus.


Hatalmat kell szerezned fölöttük, mert a hatalmukban voltál. Ennek több módja is van.


Például pattintsd ki magad ketrecharcosra, varrass szép tetkókat, és legyél ijesztően erős, határozott és menő. Ez átlagos alkattal két év. Már menet közben érezni fogod, ahogy helyreállnak benned a dolgok. És akkor szállj fel a rettegett buszra, menj velük szembe az utcán és röhögd ki őket, amikor becsokiznak. Egy "Revenge" feliratú bőrdzseki sokat emel a hatáson.


Vagy légy te a legjobb ügyvéd, orvos, vagy akárki a városban. Keress jól, légy nemes, jó hírben álló ember. Abból a harmincból a 99%-a senkiházi kis pöx marad, és látni fogod, ahogy lemaradnak mögötted, és ronda, pszichotikus asszonyaikkal és kölykeikkel elsüllyednek a lényegtelenségben.


Ez mind csak részben vicc, mert mind ugyanarra mutat: magaddal foglalkozz, ne velük. Szerezd vissza az önbecsülésed, légy jobb náluk, legyen belső erőd rájuk legyinteni, ha szembejönnek.

2022. jún. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nyugi.... Nekem is volt pár ilyen f'szrágó osztálytársam a suliban.


Csak egy pár példa:


Az egyik legnagyobb ilyen gyökeret évekkel később elkapta a hererak....


A másiknak szimplán csak megjött az esze


A harmadikat meg az egyik csaj ismerősöm alázta porig.... Öt év után újra belém próbált kötni....

2022. júl. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!