Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Volt már, hogy kikészítetted...

Volt már, hogy kikészítetted előre a futárnak a pénzt, aztán elmentél hazulról?

Figyelt kérdés
Megbízol ennyire az emberekben, vagy felelőtlen magatartásnak gondolod? Házhoz rendelni valamit, készpénzes fizetéssel, és ha olyan napon szállítják, amikor nem vagy otthon, eldugott helyre reggel odatenni a megfelelő összeget a futárnak.

2022. jún. 13. 18:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt ilyen.
2022. jún. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem fordult még elő ilyen. A szomszéddal vagyok olyan viszonyban, hogyha rám csörög a futár, hogy 5 perc és jön, akkor szólok a szomszédnak és odaadja a futárnak az általam küldött pénzt.
2022. jún. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem csinálnék ilyet. Előre szoktam fizetni inkább.
2022. jún. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet semmiképpen nem tennék, mert lenyeli a pénzt és ráfogja a "nyuszira".
2022. jún. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sajnos igazatok lehet.


Rendeltem egy láncfűrészt 70ezer forintért, vettem is le pénzt, mert nem akartam előre kifizetni. Reggel jött az sms, hogy délelőtt érkezik, gondoltam, semmi gond, a ház mögé egy kis asztalra bögre alá odarakom a pénzt, és a futárt majd elirányítom, ezt megbeszéltem vele is telefonon. Aztán hívott, mikor ideért - állítása szerint csak 60ezret hagytam ott. Azt mondta, kellemetlenül érezte magát a helyzet miatt, hangból ítélve nem hazudott, de a helyzet változatlan - hogy én emlékszem, hogy kétszer leszámolok 70ezret, mégsincs meg...


Szóval jó hülye voltam, többet ilyet nem csinálok, ez meg tanulópénz. Köszi a válaszokat, mentek a zöldek.

2022. jún. 13. 21:19
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet többet ne csinálj !
2022. jún. 14. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát... csodálkozom, hogy nem az egészet nyúlta le. Ennyi erővel mondhatta volna azt is, hogy nincs is ott semmi.
2022. jún. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Én csak a jattot volt hogy kiraktam, egy előre kifizetett csomagnál. Megkértem a futárt, hogy menjen be a társasházunkba, megmondtam neki a kapukódot, és hogy az ajtóm elé tegye a csomagot, az ajtóra pedig celluxal kiraktam egy 500ast. Földszinti lakás, nem jár arra senki, így nem vette le az ajtóról a pénzt senki. Szerencsére a csomag is megvárt, pedig Budapest 8. kerület. A csomag árát nem biztos, hogy ott mertem volna hagyni.
2022. jún. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8 én még ilyet se csinálnék, azt is könnyen lenyúlhatja. Tudom, kamera meg minden, de simán adhat valakinek tippet a kapukóddal.


Szóval jobb ilyenkor a szomszédtól vagy valakitől szívességet kérni, vagy új időpontot kérni, stb.

2022. jún. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Még ismerősben, rokonban sem éri meg megbízni, ha pénzről van szó, nemhogy ismeretlenekben.
2022. jún. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!