Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Leérettségiztem. Vége van a...

Leérettségiztem. Vége van a gyerekkoromnak! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nyolcosztályos gimnáziumba jártam. Idén hivatalosan is leérettségiztem, ez a korszak végleg lezárult.


Már éjfél múlt, én meg itt bőgök mit egy csecsemő, mert borzasztóan szomorú vagyok, ahelyett hogy boldogan aludnék mint a legtöbb diák...

Csak most tudatosult bennem hogy ez az egész mit jelent számomra... Már nem fogok többé bejárni az iskolámba, nem fogok résztvenni a kedvenc tanáraim óráin és nem látom többé az osztálytársaimat minden nap. Azokat az embereket, akikkel 8 évet töltöttem együtt, akik a legközelebb kerültek hozzám. Lényegében együtt nőttünk fel, akaratlanul is formáltuk egymást, és az aki ma vagyok, annak jelentős szerepe volt az osztályközösségemnek is. Ki tudja mikor fogunk újra beszélgetni. Mindenki elmegy a saját útjára. Lehet el is felejtjük egymást.


Ki merem jelenteni, hogy mindenki és minden hiányozni fog. Még az iskolám legrosszabb tanterme is, aminek szinte mindenhol lejött a vakolata.


Mindenki boldog hogy nem kell már iskolába járnia, csak én érzek szomorúságot és űrt. Úgy érzem, azzal hogy ez a korszak lezárult, vége a gyerekkoromnak. Vége van a megszokott napi rutinomnak. A "biztonságomnak". Megszűnt a burok amiben eddig éltem...

Ami a leginkább megijeszt, az a jövő, ami még nagyon bizonytalan. Az sem biztos hogy felvesznek majd az egyetemre. Mihez kezdjek ha nem sikerül a felvételi?

Csak kétségbeesést, szomorúságot és bizonytalanságot érzek.


Ti hogy éltétek meg ezt a korszakot? Féltetek a jövőtől illetve az "újtól"?



2022. jún. 15. 00:10
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
66%
Nem fogjátok elfelejteni egymást, osztálytalálkozók biztosan lesznek.
2022. jún. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 Isti22 ***** válasza:
84%

Utáltam az iskolát és az osztálytársaimat, örültem, hogy vége. :)


Ami téged illet, mind voltunk a te cipődben, tudjuk, hogy hajlamosak az emberek túlaggódni a jövőt fiatalon. Nyugi, nagyrészt nem rajtad múlik :D

2022. jún. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
88%

Nyugi, jön az egyetem és/vagy a munka és az első hónapok után teljesen elfogadod azt, hogy az egy szép korszak volt, de lezárult.


Én mindig megyek öregdiák találkozókra. Jól érzem magam, de mindig úgy jövök el, hogy jó volt nosztalgiázni, de ideje a mostani életemet folytatni és sosem jönnek az érzések, hogy bárcsak megint diák lehetnék.


Ugyanúgy élem a mindennapjaimat. Most más dolgok a fontosak, de, ha valami miatt eszembe jut a gyerekkorom, szép emlékként gondolok rá vissza, de nem vágyok oda.


Neked is ez lesz.


Jövőre már azt érzed, hogy jó volt a gimi, de most jól érzed magad a bőrödben ugysnúgy és nem vágysz már oda vissza.


Addig is meg természetes, hogy most szomorú vagy, hiszen efy korszak épp lezárult és még nem vette kezdetét az új.

2022. jún. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
86%
ne aggódj, valami szakra csak felvesznek, és akkor még békésen egyetemezhetsz három-öt-tíz évig, nem kell még elsiratni azt a gyerekkort!
2022. jún. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
89%
Normális érzés, el fog múlni.
2022. jún. 15. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
16%

😂😂😂


Tedd tartalmassá az életed, foglalkozz értelmes dolgokkal és akkor nem kell magzatpózban bőgnöd az idő múlásán meg a szép régi múlton, hanem lesz jelened meg jövőd is.

2022. jún. 15. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
75%
Láttál már madárkát sírni miközben kirepült a fészekből?! Úgyhogy szedd össze magad oszt' repülj! Vár az élet!
2022. jún. 15. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
90%
Természetes, hogy így érzel.
2022. jún. 15. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
78%
#7 Azért ne hasonlítsunkár egy ösztönből cselekvő állatot egy gondolkodó emberi lényhez. :D
2022. jún. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
63%
Pl. menj el dolgozni. Anélkül nehezen maradsz életben.
2022. jún. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!