Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Leérettségiztem. Vége van a...

Leérettségiztem. Vége van a gyerekkoromnak! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nyolcosztályos gimnáziumba jártam. Idén hivatalosan is leérettségiztem, ez a korszak végleg lezárult.


Már éjfél múlt, én meg itt bőgök mit egy csecsemő, mert borzasztóan szomorú vagyok, ahelyett hogy boldogan aludnék mint a legtöbb diák...

Csak most tudatosult bennem hogy ez az egész mit jelent számomra... Már nem fogok többé bejárni az iskolámba, nem fogok résztvenni a kedvenc tanáraim óráin és nem látom többé az osztálytársaimat minden nap. Azokat az embereket, akikkel 8 évet töltöttem együtt, akik a legközelebb kerültek hozzám. Lényegében együtt nőttünk fel, akaratlanul is formáltuk egymást, és az aki ma vagyok, annak jelentős szerepe volt az osztályközösségemnek is. Ki tudja mikor fogunk újra beszélgetni. Mindenki elmegy a saját útjára. Lehet el is felejtjük egymást.


Ki merem jelenteni, hogy mindenki és minden hiányozni fog. Még az iskolám legrosszabb tanterme is, aminek szinte mindenhol lejött a vakolata.


Mindenki boldog hogy nem kell már iskolába járnia, csak én érzek szomorúságot és űrt. Úgy érzem, azzal hogy ez a korszak lezárult, vége a gyerekkoromnak. Vége van a megszokott napi rutinomnak. A "biztonságomnak". Megszűnt a burok amiben eddig éltem...

Ami a leginkább megijeszt, az a jövő, ami még nagyon bizonytalan. Az sem biztos hogy felvesznek majd az egyetemre. Mihez kezdjek ha nem sikerül a felvételi?

Csak kétségbeesést, szomorúságot és bizonytalanságot érzek.


Ti hogy éltétek meg ezt a korszakot? Féltetek a jövőtől illetve az "újtól"?



2022. jún. 15. 00:10
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
76%
38- Persze, én tudom hogy nem jó ha valaki a szülei pénzen ül otthon 1 évig, és semmit nem csinál, én se támogatom. De csak azt mondtam hogy nem el szegeny így letamadni, mert mi se tudjuk pontosan hogy mi is történik az életében.
2022. aug. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
47%
Neked legalább voltak boldog gimis éveid, ha olvasgatsz egy kicsit gykn, rájössz, hogy sokaknak elég sz.ar volt ez az időszak...és sokszor ezután se lesz happy end.
2022. aug. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
55%
Az egyetemnek is megvannaka hátrányai. Én sajnos bepisiltem egyszer egy vizsga után és ez örökre traumaként van bennem és ez csak azért történt, mert egyetemre jártam.
2022. aug. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!