Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Brutálisan buta szülők miatt...

Brutálisan buta szülők miatt nekem esélytelen egy nehéz egyetem? (akármilyen orvosi, jogi, mérnöki)

Figyelt kérdés

Nálunk nem volt szokás tanulni, sosem mondták. Ha segítséget kértem általános iskolai feladatokban, abban sem tudtak segíteni.

Ezekre a "problémákra" most jöttem rá gimis koromra. Lassan érettségizni fogok és nem tudok tanulni, ugyanis sosem csináltam.

Nem tudok alatt azt értem hogy ideges, feszült leszek tanulás közben. Lehet hogy csak én is ennyire buta vagyok mint ők? Vagy más probléma?


2022. jún. 17. 13:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
36%

Ahogy a 10-sel válaszából is látszik, nincsenek lehetetlenek, csak tehetetlen emberek. :)

Lehet, hogy többet dolgoznod, ha az akarás megvan, akkor van esélyed megvalósítani a céljaid.

Ismerek olyat, akinek anyukája mentális beteg, apukája kétkezi munkás. Nem tudnak segíteni a gyereküknek, mégis csúszás nélkül végzi az egyetemet.

2022. jún. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
77%
Lesz vele munka, mert kevésbé vannak kialakulva olyan készségeid, amik egy támogatóbb környezetben jobban kialakultak volna. Viszont mindenki cipel magával ilyen-olyan hiányosságokat, a felnövekvés része, hogy ezeket kimelózd magadból. Szóval hajrá!
2022. jún. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
90%

A szüleim nem sokat tudtak segíteni a háziban.

Apám asztalos, anyám varrónő a húgom emelt szintű érettségit jó jegyekkel letette egy neves Győri gimnáziumban és most Bécsben csinálja az egyetemet!

Perfekt németből!

Ja nekem csak egy szakmám van!

Csak rajtad múlik, meg azon, hogy mennyire bírnak a tanárok.

A tesómat nem tudta elnyomni a suliban a többi stréber!

2022. jún. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

12 Például? Mikre gondolsz?

13 Milyen szak?

2022. jún. 17. 14:44
 15/21 anonim ***** válasza:
32%

"Például? Mikre gondolsz?"

Mondjuk a családtagjaidnak gyér a szókincse és nem tudják jól kifejezni magukat, így nem volt, akitől eltanulhattad volna a mindenféle kifejezéseket, illetve hogy hogy is kell jól kifejezni magad.

Vagy simán kevés olyan inger vagy információ ért otthon, amik feldolgozása szellemi kihívást jelentett volna. Pl. otthon alig kerültek szóba a világ különféle dolgai, nem nagyon találkoztál ilyen információval, és ha találkoztál is, akkor sem volt senki, aki útmutatást nyújthatott volna abban, hogy hogy is érdemes ezeket az információkat rendszerbe helyezni, köztük az összefüggéseket meglátni, stb.

2022. jún. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
És ezeket hogy tudnám orvosolni?
2022. jún. 17. 16:40
 17/21 anonim ***** válasza:
48%
Szorgalommal!
2022. jún. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
80%
Sokszor nem is a segítség hiánya a probléma, hanem az, hogy elcseszed az időt a problémagenerálással, bűnbak kereséssel, ahelyett hogy leülnél és tanulnál, vagy segítséget kérnél azoktól, akik értik az anyagot és tanulnál!
2022. jún. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Metionin ***** válasza:
84%
Hát figyelj, az én szüleimnek a tudás valahol a szorzótábla környékén áll meg, mégis 2 diplomám van. Le kell ülni és csinálni, akaraterő kell hozzá meg kitartás. Persze, könnyebb azoknak, akiknek tudnak otthon segíteni vagy telik különórára de sajnos nem mindenki teheti meg. Ilyenkor le kell gyűrni az emiatt érzett dühöt és irigységet, aztán kihozni magunkból a legjobbat.
2022. jún. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Sok dolgot kell megtanuljál. De két pontban tömören összefoglalom neked:


1) Tiszteld a szüleidet, azt a két embert, akiket te brutálisan butának nevezel, és nem édesanyámnak és édesapámnak!

2) Neked nem is tárgyi tudást kell szerezned elsődlegesen, hanem becsületet. Jelenleg még csak közelítő fogalmad sincs arról, mit jelent a becsület szó. Aki így viszonyul szüleihez, pusztán az ő (feltételezett!) műveltségi szintjük miatt, az minden más emberhez is lekezelően fordulhat, még ha ezt te magad fel sem fogod, tehát észre sem veszed.

2022. júl. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!