Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ki merjek menni...

Szerintetek ki merjek menni külföldre?

Figyelt kérdés

Félig olasz vagyok, eddig édesapàmmal nem tartottam a kapcsolatot, de egy nemrég történt rossz dolog miatt elkezdtünk beszélni. Tizenöt éve nem láttam őt, de most itt van velünk. Nos, mivel nem nevelt engem soha, és nem is nagyon találkoztunk így nem beszélem az olasz nyelvet, kicsit sem. Kb tíz szót ha tudok, és azt is csak most tanultam meg, hogy itt van, mert ő meg magyarul nem beszél, és valahogy kommunikàlnunk kell. Azt mondta, hogy menjek ki vele Olaszországba, mert tud munkát a szakmámban(itthon sehol nem alkalmaznak benne, mert fiatal vagyok, és nincs tapasztalatom, kb ezer helyre jelentkeztem már). Szállás elvileg lenne, azt mondta megoldanà. De ugye nem beszélem a nyelvet, és félek. Fullra hülye vagyok, 12 évig tanultam angolt, de kb harminc szót ha tudtam angolul. Azóta tanultam angolt itthon, egyedül, már sokat fejlődtem, volt munkahelyemen a kamionosok is megértettek, kb társalgàsi szinten beszélek is angolul. Egyébként iskolában az angoloktatàs nálunk kimerült annyiban, hogy havonta írtunk egy szódolgozatot tíz alapszóból, és ennyi. A többi órán filmet néztünk magyarul.

Szóval egyébként elkönyveltem magamat egy szerencsétlennek, aki nem tud semmilyen nyelvet megtanulni, és ezért nem is mentem még eddig ki sehova. Mellékesen az angoltanár 12-ben azt mondta, hogy full síkra hülye vagyok, és engem fogyatékos iskolába kellett volna küldeni, mert 12 év után megszólalni se tudtam angolul.

Félek, ha kimegyek akkor se fogok tudni semmit megtanulni, mert nekem nulla nyelvérzékem van. Mást megcsinálok, érték pár dologhoz, meg van több szakmám is, de a nyelv nálam, hát....Nulla.

Itthon egyébként már semmim nincs, se rokon, se barát, se párkapcsolat, se munkahely.

Szerintetek ki merjek így menni külföldre?


2022. jún. 18. 21:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az olaszok agyondolgoztatnak éhbérért. Meg fogja látni rajtad hogy nem birod a munkát. Vigyázz ezzel.

Nagyon keményen nyomják. Dolgoztam mar olaszokkal.es ismerem az olasz mentalitást is.


Aztán azzal jonnek mikor lóg a beled is ha penz kell, dolgozz is.

Nagyon gyorsan leírják a magyarokat..

2022. jún. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

*pont nem a nyelvvel lenne ott a baj, hanem sokminden mással..

(1.voltam)

2022. jún. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Apàm tudna normális melót, kb mindenki ismeri ott ahol lakik, meg a környéken is, meg ismer befolyàsos embereket is. Nem tenne be szar helyre, nem ezen aggódom.

(Nem nagyképűségből írtam)

2022. jún. 18. 21:37
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

🍏

“…édesapàmmal nem tartottam a kapcsolatot, de egy nemrég történt rossz dolog miatt elkezdtünk beszélni. Tizenöt éve nem láttam őt, de most itt van velünk. Nos, mivel nem nevelt engem soha, és nem is nagyon találkoztunk..”


Szóval nem is ismered igazán. Eddig semmibe nézett, most meg hirtelen pár szóváltás után hiszel neki?

Nem alapoznék rá!

2022. jún. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
3. Mas az olaszoknak a normalis melo mint nekunk. Latom nem ment át!
2022. jún. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Majd amikor kint üvöltözik veled olvasd vissza ezt a kerdesed.
2022. jún. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hosszú sztori, hogy miért nem beszéltünk eddig, valahol mindenki hibája, de ezeket nem fogom kifejteni.

Egyébként eddig csak olyan munkahelyem volt, ahol kihajtottàk a belem, és 200 ezer nettót sem kaptam. Volt ahol 290 órára kaptam 190 ezer nettót, útiköltségtérítés nulla (pedig ötven kilométereket ingàztam). Kétlem, hogy ettől szarabb lenne máshol. Nyilván nem a sor mellé akarok menni három szakmával.

2022. jún. 18. 21:57
 8/11 A kérdező kommentje:
Meg nem is a vendéglàtàsba mennék, mert ahhoz tényleg semmit nem értek, azt sose csináltam.
2022. jún. 18. 21:58
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem poharatszedetni fog kivinni meg vmi lightra kulonben semmi haszna nem lenne téged istápolni. Hanem olyasmi.amire meg kint aincs ember valszeg.
2022. jún. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 gublug ***** válasza:

Szia.

Szerintem a magyar oktatás lehetne jobb is. Arra gondolok, hogy az oktatási rendszer nem kelti fel a diákok érdeklődését. Nem kreatív. Tehát téged nem érdekelt az angol és az úgy is maradt.

Egyébként nyelvet úgy lehet a legjobban megtanulni, ha a közegében vagy. Ez tapasztalat és senki sem vitatja. Sosem voltál még olasz közegben, ezért nem tudhatod milyen gyorsan menne. Rá leszel utalva! Meg fogod tanulni.


Ez alapján, hogy a nyelv miatt aggódsz, menjél nyugodtan.

Javallom emellé a Doulingo-t napi szinten. 1-2 lecként mindennap oldj meg. Minden nap foglalkozz vele még a munka mellett is.


Minden embernek más és más a szerencséje. Itthon semmid sincs, akkor miért nem mennél külföldre? Még mindig hazajöhetsz a semmibe, ha akarsz.

A lényeg, hogy szívd fel magad rendesen, menjél ki és csináld meg amit eléd tesznek (ha megtudod és nem károsítja az egészséged).

Ha már megy az olasz, garantáltan fél éven belül, akkor válthatsz munkahelyet.


Sok sikert! (egy 8 éve külföldön dolgozó)

2022. jún. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!