Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Proli dolog a prolizás?

Proli dolog a prolizás?

Figyelt kérdés

Elsősorban a bátyámra gondolok. Nekem a barátaim nagyrészt a tipikus pesti “prolik” (nem vagyunk pestiek, de olyanok kicsit). Márkás ruhák, fehér cipő, szaggatott farmerek, oda vannak a kocsikért, hanyatt dőlnek egy autó hangjától, és persze mindig bulizni kell menni. Én nem vagyok olyan mint ők, kicsit ki is szakadtam a társaságból mert már nem az én világom.

Viszont nekem nagyon fura, hogy ő mindig beszólogat, hogy az én proli haverjaim így meg úgy.

Mindketten egyetemisták vagyunk. A bátyám inkább snob irányba megy, ő is márkás ruhákat hord, csak nem nagy Boss meg CK feliratú pólókat, hanem ralph lauren ingek meg drága bőrcipők. Ő leszólja az összes “szokásukat” legyen az drága pia fogyasztás (pl muszáj Jack Daniels Whiskyvel alapozni), vagy a bulizóhelyre járás ilyenek.

Lehet a bátyám nem esik bele a klasszikus proli definícióba, de nekem az nagyon alja szokás hogy leszól másokat (nem is azért mert a barátaim; hanem általában). Ez a tipikus többnek gondolom magam. Nem jár bulizni mert sok a proli.

Nem egészen fér a fejembe, hogy mit ártanak neki ezek az emberek. Vannak a tényleg egyszerű emberek, akik belédkötnek bulihelyen mert rájuknézel vagy felvágnak a nemlétező pénzükkel (értsd minden pénzüket egy lehajszolt 20 éves BMW-be pumpálják). Az én barátaim sem gazdagok, sőt szegényebb/áltlagosabb családból is vannak páran de elmennek dolgozni és saját pénzből veszik a cuccaikat. Én 21 vagyok a bátyám 23 és nekünk pl apukám veszi a ruháink nagyrészét, ő visz el vásárolni, nyaralni, fizeti az albérletet egyetemhez stb. Nagyon hálás vagyok ezért, hogy ez megadatik és nem kell egyetem mellett dolgoznom, csak nem tudom ő milyen alapon szól be másoknak.tesómnak ugyan van bevétele tőzsdéből és befektetésekből, nem is kevés de ezt a pénzt félre rakja vagy a nagy kiadásait ebből fedezi (új laptop, majd később autó ilyenek.)

Most kiírva a kérdést nagyon elkényeztetettnek tűnik, de mindketten ugyan ebben a helyzetben vagyunk csak én nem nézek le másokat. Nagy zsebpénzt kapok egyetemen amit el is szoktam költeni de nem felvágok, csak pl ha bulizunk, billiárdozni megyünk kajálni megyünk haverokkal ezek elfogynak, de nem élek tipikus csóró diák életet.


Szerintetek?


2022. jún. 19. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Az a probléma, hogy sokaknak halfány lila gőzük sincs arról, hogy mint jelent a proli. A proletár szó rövidítése, ami annyit jelent:


"Történelem: Az ókori Róma legszegényebb, de a szabad lakossághoz tartozó rétege; az újkorban bérmunkást, bérből élő nincstelen, elnyomott munkást jelent."


Nem pedig az ún. "városi gyökereket" jelenti, amiket te leírtál, mert ahhoz semmi köze a szónak.

2022. jún. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem jofejek a barataid,egyedul a penzszorassal ( italokra ) nem ertek egyutt. Szerintem semmi kulonbseg nincs a batyad es a barataid oltozkodese es eletfelfogasa kozt. Csak mas stilusban oltoznek.

Velemenyem szerint a feher cipo rendkivul esszerutlen,szorakozohelyen szettapossak koszosra. A bortonben szamit menonek a hofeher sportcipo hofeher zoknival. Mert ott unatkoznak es minden nap azt sikaljak.


A batyadnak kisebbsegi erzese van,h leszok masokat. Ne engedd,h tonkretegye abaratsagotokat!

2022. jún. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egészen biztos, hogy aki prolizik, az egy magát értelmiséginek, vagy legalábbis kiemelkedettnek, felsőbbrendűnek képzelgő utolsó suttyó. Ráadásul fingja sincs a proli, mint szó jelentéséről. Hozzáköt egy lealacsonyító jelentést, gyakorlatilag egyé teszi a primitív, iskolázatlan bunkóval és arra veri, hogy ő mennyire más... pedig a prolizó gyökér az igazi tapló, társadalmi státuszától függetlenül.
2022. jún. 20. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem mást prolinak hívni nem feltétlenül proli, illetlen dolog... de ha ilyen piti dolgok miatt leproliz másokat a bátyád, az visszatetsző. Nem attól lesz proli, hogy fehér a cipője meg szaggatott a farmerja, nem ilyen felszínes dolgok miatt... inkább a viselkedésben kell ezeket a dolgokat keresni.
2022. jún. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!