Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen magas és hàny kg vagy?...

Milyen magas és hàny kg vagy? Mennyi volt a legnagyobb súlyod, és mi az álomsúly?

Figyelt kérdés
Kérlek életkort és nemet is írjatok.
2022. jún. 25. 10:52
1 2 3 4
 31/35 Metionin ***** válasza:
100%

27. Szerintem egyébként troll az illető, mégis ki az, aki odaírja, hogy incel?


Amúgy valóban igaz amit írsz, bár nem vagyok profi de 5 éves korom óta balettozom, csak néhány évre hagytam abba, mert balesetet szenvedtem és kb. a járást is újra kellett tanulnom. Az a helyzet, hogy azok a kislányok, akik balerinák lesznek és megfelelnek a hivatalos standardoknak, általában azzal a problémával küzdenek inkább, hogy nehezen szedik fel az izmot és folyamatosan edzeni kell. Kötelező a kondi is a balettiskolákban. Sok ilyen lány hiába születetten vékony alkat, edzés nélkül skinny fat lenne. A soványság nem minden, a tónusos test mögött irtózatosan sok munka van. Ráadásul a súlytól függ az is, hogy ki milyen órákon vagy versenyeken vehet részt, 50 kiló fölötti lány nem tanulhat pas de deux-t, ahol emelik, 55 fölött pedig felnőttként sem állhat már spiccre, mert rizikós a lábujjakban a fáradásos törés. Csak teljesen felöltözve sokan nem mondanák meg róluk, hogy sportolnak, mert inkább szálkásak.

Ezért is fura ez az álomsúly kérdés, hiszen alapvetően nem a kilókon múlik feltétlenül egy ember alakja. Álomtest kellene inkább legyen, annyi kilóval, amennyi ahhoz kell. Mert ha maradunk a balettnál, egy velem egymagas (165 cm) lánynak 18 év alatt 42-43 kiló, felnőttként 45-48 kg a megengedett súlya. De hiába van meg a súly, ha az illetőnek szélesebb a csípője, akkor már eltanácsolják. Vagy egy teltebb idomokkal megáldott nő hiába álmodozik 50 kilós súlyról, ha az ő csípőjéhez és mellméretéhez azt fizikai képtelenség egészségesen összehozni. A BMI-t is ezért utálom, mert nem néz arányokat, testösszetételt, csak a kilókat.

2022. jún. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

Wow, ez érdekes, köszi, hogy leírtad!.:)

Ezek a sztenderdek logikusak, de valahogy ijesztőek, mert nem tudok mit csinálni, elképzelem magam 20 kilóval könnyebben, szerintem kb a hullaházban/anorexia klinikán kötnék ki, félig kihullott hajjal, sápadtan.

Viszont van velem egymagas, korombeli barátnőm, aki kb 46 kg és ő is vékony, de valahogy sose gondoltam rá, hogy túl vékony lenne. Látom, hogy szokott enni, tudom, hogy sportol és a többi rokona is ilyen törékeny alkat.

Valahol szerencsésnek látom őt, mert végülis sose hízik, nem kell sose letagadni a súlyából, viszont én jobban bírom a piát, fizikailag erősebb vagyok, meg talán könnyebben kapok magamra ruhát (bár ezt csak tippelem, sok helyen a 36 a legkisebb, de valahogy melles emberekre terveznek és csak lebeg rajtam egy trikó)

A BMI meg tényleg olyan, hogy szerintem egy iránymutatás. Az embereknek kell egy skála, ahol elhelyezhetik magukat és megállapíthatják, hogy okésak-e kb vagy sem. Nekem most asszem 24-nél van és én is látom, hogy ez nem az igazi, de azt is tudom, hogy azért lehetne ez rosszabb is. Ha valaki alkatilag vékony és elvileg sovány tartományban van, azzal sincs feltétlen gond, ha pedig izom miatt csúszik át a túlsúly kategóriába, az is oké. Viszont, ha valaki nem sportol, de mondjuk 28-on van az indexe, akkor lehet ráfér az illetőre egy kis fogyás, ha pedig 16-os indexig fogyasztja magát, ott már befigyelhet a testképzavar szerintem.

2022. jún. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
0%

Miert lennek troll, mert kiirom, hogy incel? Annyian vagyunk mar, mint a nyu....



38F incel

2022. jún. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés szempontjából miért ennyire fontos hogy incel vagy?

Kit érdekel szerinted?


28\f bútorkárpitos

2022. jún. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 Metionin ***** válasza:
100%
32. Én is úgy voltam, felnőttként főleg a balesetem után, amikor elkezdtem visszaszedni a súlyom, elhatároztam ezt az álom 50 kilót, mindenki azt mondogatta, doki, gyógytornász, 50 kiló a határ bizonyos gyógyszereknél, ahonnan felnőtt adagolás kell, 50 alatt ugye nem adhatsz vért stb. szóval ez olyan sztenderdnek tűnt és akárhogy próbálkoztam, nem értem el. Aztán amikor visszamentem végre balettozni, elpanaszoltam a problémámat és a balettmester csak megrázta a fejét mosolyogva, hogy 50 kiló? Te drágám, soha! És amúgy igaza volt. Most a 45-tel nézek ki úgy, ahogy az 50 kilóval képzeltem, hogy ki fogok nézni. Nem szabad ráfixírozni magunkat a számokra. Most már tudom, hogy ha a jelenlegi formámra még 5 kilót rászednék, az nem feltétlenül nézne ki jól de nem is tudom,hogy szedném fel, mert edzek mint az állat és a súlyom változatlan már évek óta. Csak olyan fura néha, hogy egy másik ember hasonló arányokkal, mint amilyen te vagy vagy te szeretnél, súlyban lényegesen eltérhet, azt képzeled, hogy x kiló lehet kb. és közben egy frászt.
2022. jún. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!