Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki szégyelli az állását...

Ha valaki szégyelli az állását és egy piszkos fizikai munka még külföldön is, akkor jobb titokban tartani ismerkedésnél? Jobb azt mondani, hogy munkanélküli? L

Figyelt kérdés

Más munkára most nincs lehetőség. Mindenhol visszautasítás zajlik vagy túl messze van, de ezek sem sokkal jobbak. Rizikós is ott hagyni egy biztos munkahelyet. Egyetemre nem tudok már többé menni, mindent elrontottam, amit csak el tud rontani az ember.

Félek, hogy emiatt elítélnek az emberek vagy azt gondolják nem vagyok eléggé értékes és érdekes. (Ez mondjuk igaz is lehet)

Betegszabadságon vagyok, so mondhatni most tényleg nem dolgozom. Ismerkedem online emberekkel, de ha szóba jön a tanulás vagy a munka, akkor rögtön jön a kérdés, hogy mit dolgozol. Van egy férfi, aki érdeklődik irántam, egyetemen tanul, társasági ember stb - erre itt vagyok én egy senki. Hazudni sem akarok neki, de a munkámmal biztosan el fogom ijeszteni őt. Meg hiába mondaná azt valaki, hogy “engem nem érdekel mi a munkád”: ez egyenesen egy hazugság szerintem.



2022. jún. 26. 13:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki őszintén szeret, akkor nem érdekli mit dolgozol, feltéve, ha értelmesnek lát(ami nem a végzettségen múlik).


Nekem két diplomám van, nemsokára meglesz a harmadik is, mégis eddig szinte kivétel nélkül kétkezi munkás párjaim voltak, akikkel nagyon is jól megvoltunk.


Én azt mondom, a munka, ha tisztességes, sosem szégyen. Aki ez miatt lenéz, az meg sem érdemel.

2022. jún. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj!


Aki pozíció alapján választana magának társat, attól inkább menekülj!

Őszinte legyél, ne szégyelld, vállald fel magad és így biztos lehetsz abban, hogy az igazinak így is kelleni fogsz!


Felesleges köröktől kímélheted meg magad.

2022. jún. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy valaki egyetemen tanul, meg társasági ember még lehet bunkó senkiházi aljadék - hidd el, ismertem sok ilyet!


Attól, mert neked nincs diplomád, sose érezd magadat kevesebbnek !!

2022. jún. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobb, ha bevallod hogy pl. takarítasz, mint ha munkanélkülit mondanál, mert legalább látják, hogy dolgozol. Aki pénzhajhász, érdekember, az utána úgyis lepattint, de értük meg nem kár!
2022. jún. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
A munkanélküli rosszabb mint bármilyen sz.r munka.Nem mondom hogy nem lenne meg véleményem, de ha mondjuk az online vagy akár személyes beszélgetés során normális a nő meg egy hullámhosszon vagyunk akkor nem veszti el az érdeklődésem a munkája miatt. Sőt később úgy feszegetném is ezt a témát, hogy tök értelmes meg normális,hogy alakult ez így hogy ennyire elcsúszott az élete munka terén...Te sem tűnsz egy "hülye leánynak" a fogalmazásod alapján :)
2022. jún. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

"elcsúszott"?!


Mi lenne a világgal, ha mindenki csupa láblógatós munkát végezne?!


Valakinek azt a xart is ki kell pucolnia, amit a diplomás ott hagyott.

2022. jún. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én mindkét végletet megtapasztaltam a munka terén. Dolgoztam olyan helyen, ahol éjszakázni kellett, csak 8 általános volt az elvárás, és az összes munkatársam vagy alkoholista, vagy roma volt. Most pedig egyetemisták, diplomások között vagyok szoftverfejlesztő. Ha most kéne párt választanom, biztos nem zavarna a munkahelye, amennyiben az illetőt kedvelem. De akkor is simán találkozgattam egyetemista lányokkal, amikor fizikai munkát dolgoztam, senkit se zavart.
2022. jún. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem normális embert nem zavarja, ha a másik becsületesen dolgozik és csak azt befolyásolja, aki hasznot akar húzni a másikból vagy státuszt, nagyobb presztízst remél a kapcsolattól.


Nyilván az kérdi meg legelőször, hogy mivel foglalkozol, akit jobban érdekel a pénz és a hatalom minden másnál.

2022. jún. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
47%

Általában azért kérdezik, mert ez a téma utána kibeszélhető, illetve kiderül mikor vagy szabadnapos.


Én pl általában héközben vagyok szabadnapos, hétvégente viszont melózok.


És nem, ameddig dolgozol, addig nem ciki. Ez nem reflektál arra, hogy te mennyire vagy intelligens, kreatív vagy érdekes ember. Megkeresed a betevőt, és kész, az emberek nagy részének volt pocsék munkahelye.



Pláne fizikai munka.

Ami szerintem gáz, az inkább a morálisan megkérdőjelezhető munkák, ahol direkt azért fizetnek, hogy geczizz másokkal (pl jegyellenőr, behajtó...) illetve azok a munkák ahol nagyon nagy arányban vannak erőszakos, zsarnokoskodós, személyiségzavaros emberek (pl börtönőr, rendőr...).


Ezek viszont amiatt gázosak, mert az eleve beteg, kontrollmániás emberek direkt azért választják ezeket a helyeket, mert élvezik ezeket a szituációkat.

Persze nem minden rendőr/biztonsági/jegyellenőr stb egy beteg féreg, de ha több jel effelé mutat, az az összkép már igen.

2022. jún. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
39%
Férfiként igen. Nőként te feleslegesen aggódsz ezen.
2022. jún. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!