Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki szégyelli az állását...

Ha valaki szégyelli az állását és egy piszkos fizikai munka még külföldön is, akkor jobb titokban tartani ismerkedésnél? Jobb azt mondani, hogy munkanélküli? L

Figyelt kérdés

Más munkára most nincs lehetőség. Mindenhol visszautasítás zajlik vagy túl messze van, de ezek sem sokkal jobbak. Rizikós is ott hagyni egy biztos munkahelyet. Egyetemre nem tudok már többé menni, mindent elrontottam, amit csak el tud rontani az ember.

Félek, hogy emiatt elítélnek az emberek vagy azt gondolják nem vagyok eléggé értékes és érdekes. (Ez mondjuk igaz is lehet)

Betegszabadságon vagyok, so mondhatni most tényleg nem dolgozom. Ismerkedem online emberekkel, de ha szóba jön a tanulás vagy a munka, akkor rögtön jön a kérdés, hogy mit dolgozol. Van egy férfi, aki érdeklődik irántam, egyetemen tanul, társasági ember stb - erre itt vagyok én egy senki. Hazudni sem akarok neki, de a munkámmal biztosan el fogom ijeszteni őt. Meg hiába mondaná azt valaki, hogy “engem nem érdekel mi a munkád”: ez egyenesen egy hazugság szerintem.



2022. jún. 26. 13:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

A munka mindenképpen tisztelere méltó, legyen bármilyen tisztességes, akar fizikai munka.

Egy dolog nem méltó a tiszteletre, a hazugság.

És mit mondasz neki ha kiderül? Hogy igaz, hogy most hazudtam, de majd máskor nem fogok? Ha van egy csöpp esze, akkor abban a pillanatban faképnél hagy, ha kiderül a hazugság.

Persze van olyan munka ami az átlagembernek gusztustalan, ez esetben megértem a vívódást. De úgy is maradnék az egyenes úton. Mit dolgozol?

2022. jún. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Férfiként a kérdésben lévő magyarázat épp elég lenne a szimpátiához.

Viszont:

Ha azért végeznél fizikai munkát mert nem is akarsz többet, nem akarsz fejlődni, esetleg tanulni (nem papírra gondolok, hanem általában) akkor az nem lenne szimpatikus.

2022. jún. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Najó. Meggyőztetek arról, hogy ne hazudjak.


12# vannak dolgok, amiket fejlesztek magamban, de nem “papír formátumban”.

Lakótársam próbál tanfolyamokat keresni nekem, de időpocsékolás a részéről. Engem semmi nem érdekel, ami a munkával kapcsolatos. Klinikai szakpszichológus volt az álommunkám (vagy valamilyen privát tanáros dolog), de már nem gondolom jó ötletnek, megváltoztam. Szóval, nincs szenvedélyem semmi iránt, hiába erőltetem.

2022. jún. 27. 11:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!