Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek középsúlyos...

Szerintetek középsúlyos depressziós és kevert szorongásos zavarral, munkanélküliként belevágjak az ismerkedésbe?

Figyelt kérdés

26 éves férfi vagyok, sok évig tartó komoly távkapcsolatom volt, a párom szakított velem pár hete.


Párommal havonta találkoztunk többször, de utóbbi időben eltávolodott tőlem, kialakított a lakhelyén egy baráti kört, beiratkozott tanfolyamra és lekötötte ott magát, tőlem pedig eltávolodott, nem foglalkozott velem és elváltak útjaink.


Pszichiáterhez járok, a szüleim segítenek, hogy újra munkaképes legyek. Szeretnének nekem venni egy kisebb zártkerti házat is vagy lakást, ahol alapíthatok családot, de természetesen ehhez feltétel a munkaképesség.


A páromat nem érdekelte ez a segítség sem már, igazából beleunt a betegségembe, meg hogy én introvertált vagyok, ő pedig olyan típus, aki szereti a társaságot, a bulit stb, de mellettem ez nem jött össze.



Kérdésem az, hogy ebbe a helyzetbe ismerkedjek, vagy inkább az életem tegyem rendbe először?


2019. szept. 6. 13:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne ha azt csinálnád amire vágysz, nem amit mások mondanak. En hiába mondom mit tennék. Mert én nem TE vagyok. Mint ahogy a volt párod is. Ő bulizni akart te meg nem. Nem vagyunk egyformák. Ha ismerkedésre vágysz. Akkor ismerkedj. Ha meg most egy ideig nem, akkor ne ismerkedj. Az életed rendbetételén dolgozhatsz bárhogyan is döntesz ebben a kérdesben.
2019. szept. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Vágyok az ismerkedésre, de 0 az önbizalmam a jelenlegi helyzetem miatt. Egyedül a külsőm az, amivel nagyon elégedett vagyok, de ez valahogy kevésnek tűnik ahhoz, hogy belevessem magam egy párkapcsolatba.


Nem tudom, hány nő értené meg ezt a helyzetet... Már nem 18-20 vagyok, ahol nem számít a pénz, egzisztencia ilyenek, közelebb vagyok a 30hoz és kb. semmi, amit tudok nyújtani JELENLEG :/

2019. szept. 6. 13:38
 3/10 anonim ***** válasza:
42%
Hát csuda, hogy te az ismerkedésre tudsz gondolni, amikor depressziós&szorongásos zavarod van. Én örültem, hogy túléltem azt az időszakot, amíg ki nem jöttem belőle.
2019. szept. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem ne vágjál bele, mert nem fog jót tenni az önbizalmadnak a sok elutasítás. Gondolj bele, megkérdezi a lány: Mit dolgozol? Semmit. Akkor miből élsz? A szüleim tartanak el. De miért nem dolgozol? Depressziós vagyok, szorongok, orvoshoz járok. Valjuk be, a mai lányoknak nem épp ez az álmuk.
2019. szept. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát nem éppen ez, az biztos.


A párommal nagyon nagy szerelemben voltunk. 10 éve ismertem barátként írtunk mindig egymásnak, 3 éve pedig együtt voltunk.


Kb. a mindene voltam, ő is nekem. Mindent tudtunk egymásról, együtt lettünk felnőttek.


Folyamatosan szerelmes leveleket írt, csomó ajándékot adott, mindig várta, hogy találkozzunk éveken át.


Év elején elvesztettem a munkahelyem, és fellángolt a depressziós zavarom.


Aztán utolsó hónapokban távolodott el tőlem, kollegákkal töltötte az idejét, lekötötte magát ott egy több éves képzésre szó nélkül, nem írt, aztán eljött 2 hónap után és összecsomagolta a ruháit és elment. Szerintem volt/van is már valakije neki... De ez csak egy tipp/megérzés. Rá sem ismertem, mikor megláttam, teljesen új haj, más testalkat, az egyedi ezüst ékszereket amiket tőlem kapott semmi nem volt rajta, pedig anno azokkal aludt...


Remélem más nem jár így. Nem tudtam, hogy egy ilyen szerelem elmúlhat így, de a valóság belém rúgott még egyet.

2019. szept. 6. 14:57
 6/10 A kérdező kommentje:

Bár a legnagyobb feszültséget úgy gondolom az introvertált - extrovertált ellentét okozta.


Anno is voltak ebből viták, nem is kicsik. Végén elmondta, utálta a túrázásokat, az erdőt, és ő nem ilyen ember, társaság, összejövetelek, baráti társaság kell neki.


Csak valamiért úgy állította be magát nekem, hogy hasonló természet mint én. Kérdeztem miért tetted, nem válaszolt. Biztos nem a pénzemért, mert 100% külön kasszán voltunk mindig és egyenlő arányban ajándékoztunk egymásnak, sőt ő általában túlzásba is vitte és mondtam köszönöm, de ennyi mindent ne vegyél már.


Soha többé nem keresek extro nőt. Elején letisztázom, hogy én otthon ülök a 4 fal között, túrázok, természetet élvezem, filmet nézek stb.


Csak van valahol a világban egy ilyen nő. Ha meg nincs, akkor nincs.

2019. szept. 6. 15:11
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Na hallgass arra aki azt mondja, hogy elutasítasokban lesz részed. Marhaság. Honnan tudja mi lesz? Valami jós?

Jól nézel ki és ha ismerkedni van kedved akkor szard már le ki mit mond meg gondil és ismerkedj. Van ami nem tökeletes az életedben. Van amire nem lehetsz most büszke. És akkor mi van? Vannak más tulajdonsagaid is biztos vagyok benne amik pozitívak. Az meg hogy nincs munkád? Bármikor lehet. Amiatt hogy nem tudod a tökéletes formádat hozni kár lemondani mindenről. Lehet lesz aki elutasít. Lehet nem lesz. Nem tudod mi lesz. Azért vannak lányok akiknek nem a pénz számít és szívesen kirándulnának veled. Én nem vagyok a korosztájod de ha az lennék tuti szívesen megismernélek. Szóval ne abból indulj ki a filmekeben milyenek a férfiak. Neked nem kell olyannak lenni. Ez a valóság. Persze ha úgy indulsz neki hogy egy szerencsetlen vsgy aki úgysem fog kelleni senkinek akkir borítekilva van a kudarc. Van ilyan ismerősőm aki 38. A szülei pénzelik. Nem dolgozik csak iszik meg drogozik. Meg nem is fürdik minden nap. Koszos a körme meg kiesett már pár foga mert azt sem mossa. De őt ez nem érdekli es jobbnal jobb női vannak. Te tuti nem vagy ilyen :) ugyhogy no para. Azt csináld amihez kedved van! Ne foglalkozz mással és ne akard megjósolni mi lesz meg mi kell a lanyoknak.

2019. szept. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm #7.


Alapból én is így gondolnám mint te, csak sok felől kapom az ívet. Hiába a kinézetem, az ápoltságom, meg viszonylag intelligensnek is tartom magam, ha valaki meghallja, hogy munkanélkül vagyok egy ideje már le is írt.


Rokonságnak, szomszédoknak a szüleim nem is a valósat mondják, mert némelyik ember azt sem tudja sajnos, hogy létezik olyan, hogy psziché, nem hogy pszichés betegségek :/ Volt olyan, hogy kitalált hazugságnak titulálták, meg nem is létezik ilyen, és nem tudtam vitázni sem, mert válltig állította, ilyen nem létezik... Mondtam akkor keresőben a wikipediában nézz utána, vagy orvosi szaklapokban...


Általában inkább azon versengenek, ki keres többet, aztán ha valaki sokat keres, akkor mindenkinek az a témája, hogy milyen jól megy neki...


Tököm ki van ettől, már elnézést.


Amúgy igazad van abban, hogy valaki biztos megértené, de döntő többség tuti nem. És ezek a visszautasítások nem tudom, hogy esnének most. Pszichiáteremmel majd konzultálok erről.


Bár az is igaz, jó lenne ilyen helyzetben párt találni, mert aki így kitart mellettem, az jó eséllyel mindig ki fog.


Párom, akire az életemet feltettem volna, vagy meg is haltam volna helyette ha kell, fél év munkanélküliségem miatt elhidegült és vége lett (illetve az intro-extro gond, amibe a betegségem is szerepet játszott egyrészt).


De már tudom milyen ember valójában, és örülök, hogy nem kell kapcsolatban lennem vele, egy jó nagy kő esett le a szívemről, és nem tudom miért, de egy napig nem bánkódtam miatta...

2019. szept. 7. 16:31
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne hallgass az olyanokra akik azt mondják lehetetlen... Én anno a legmélyebb depressziómból való kikecmergés közben találtam meg a páromat.
2019. szept. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%
Mondjuk azért ne a leendő pártól várd hogy kihúzzon a gödörből mert az annyira nem fer. Azért ebbe a pszichés dologba túlzottan beleéled magad. Nem elbagatelizálom a dolgot mert én pánik beteg vagyok, állandó szorongással és ptsdvel és dolgozom rendes állásban. Rohadtul nehéz. Gyakran érzem, hogy elindulni sem bírok de muszáj. Mert senki nem tartana el. És valahol örülök ennek mert a 4 fal között csak leépülni lehet. Szóval ha nekem megy akkor neked is menne. Csak mehteheted és ezért nem dolgozol. Fél év hosdzú idő. Vigyázz mert egyre nehezebb lesz visszailleszkedned a munka világába és egy munkahelyem ritkán megértőek a pszichés problémákkal szemben. Én is titkolom. Keress munkát. Ha nem megy. Kezd alkalmival vagy 4 órással. És ne a pszichiátereddel beszéld meg akarsz e barátnőt! Ő akar vagy te akarsz? Ez banális! A problémáid szerintem ott indulnak hohy nem a saját vágyaid szerint élsz és fogalmad sincs már mik azok.
2019. szept. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!