Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az MLM korszaka lejárt?

Az MLM korszaka lejárt?

Figyelt kérdés
1 éve kezdtem bele a Forever vállalatnál dolgozni, mint értékesítő, de semmi eredménye nincsen. A szponzorom bíztat, hogy folytassam tovább, de nem látom már értelmét. De azért utoljára feltenném a kérdést, az mlm korszaka lejárt igaz?

2022. jún. 26. 20:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ezért fizetik, hogy gerillamarketingezzen a fórumokon, közösségi oldalakon... :-D
2022. jún. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:
78%
Kituggya, akkor el kéne magyaráznod, pontosan mi is az MLM koncepció, és hogy melyik vállalatot is képviseled, mert jelenleg te is a levegőbe beszélsz mint "szerinted" a kérdező.
2022. jún. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
9%

@32

Itt nem képviselek egyetlen vállalatot sem. Én az MLM alapelvei mellett állok ki, hogy igenis lehet korrekt módon is csinálni. Sok emberrel beszélgettem már innen, látható a hozzászólásaimon, hogy itt egyetlen céget sem képviselek.

Azt simán elismerem, hogy rengeteg a kókler ebben az ágazatban. DE ez nem jelenti azt, hogy mindenki az lenne. (Az MLM-ben nincs főnök, semmi sem kötelező. Mindenki úgy csinálja, ahogy tudja és akarja.)

Azt is többször leírtam már, hogy általában azok lesznek csalódottak, akik gyorsan akarnak sok pénzt keresni. Egy stabil és jól fizető hálózat felépítéséhez 5-10 évre van szükség.


A koncepció elég egyszerű:

Pl ott van a #8 hozzászólás:

"...Oké, van 1-2 jó forever termék, amiket én is szeretek, sőt Avonból kifejezetten sokat rendeltünk a családdal mikor én még gimibe jártam, mert van jó parfümjük, jó volt tusfürdőjük, meg még egy pár hasznosabb cucc..."


Ha jól értem, akkor önszántukból rendeltek termékeket.


Találni kell pár vásárlót, akik hasonló véleménnyel vannak a termékekről. Egy szót sem kell neki mondani az üzleti lehetőségről, mert felesleges. Ha bejön nekik a termék, akkor maguktól is meg fogják rendelni a webshopból rendszeresen. Nincs különösebben sok munka vele. Aztán, ha már törzsvásárlóvá vált, akkor meg lehet említeni neki (vagy rájön magától), hogy ebben üzleti lehetőség is van. De csak miután törzsvásárló. Nem kell lenyomni a torkán az üzletet, mert nem ez a lényeg. Különben is szívás lenne, ha a hálózatban mindenki pénzt akarnak keresni, mert akkor nem jutna mindenkinek.

100 törzsvásárlóra jusson 1-2 ember, akik szintén pénzt akarnak keresni. Így mindenki elégedett. A vásárlók csak a terméket akarják, nem várnak jutalékot. Akik meg pénzt akarnak keresni, azok találjanak maguknak szintén törzsvásárlókat.


Ez így nagyon lassú folyamat. Nem lesznek máról holnapra milliók, de évek alatt fel lehet építeni egy hálózatot, amiből már becsületesen meg lehet élni.

2022. jún. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
81%
Akkor miért hirdetik még a felső vezetők is egy-egy mlm cégnél, hogy egy 1 alatt több 100 ezer forint is lehet a nyereség? Őszintén szólva 5-10 év más szakmában eltöltött idő nagyobb esélyt ad egy stabil munkahelyre, mint egy kóklerekkel teletömött mlm, amin lassan mindenki röhög és csak legyint rá.
2022. jún. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
13%

@34

Azt nem tudom, hogy más vezetők miért hirdetik így. Az az ő dolguk. Viszont az sem egy annyira túlzó állítás, hogy 1 év (gondolom évet akartál írni) alatt el lehet érni a több 100 ezer forintos havi jövedelmet. Ahhoz viszont nagyon kemények kell dolgozni, azt már nem igazán lehet mellékállásban összehozni.


Nálunk pl így alakult a jutalék az első 1 évben (forintban):

1. hónap: 2,457

2. hónap: 32,950

3. hónap: 78,897

4. hónap: 54,840

5. hónap: 74,363

6. hónap: 142,757

7. hónap: 159,814

8. hónap: 155,361

9. hónap: 181,995

10. hónap: 162,171

11. hónap: 42,244

12. hónap: 199,949


Akkor van gond, amikor milliókat ígérnek hónapok alatt. De -most őszintén- manapság ki veszi ezt már komolyan. Én már vagy 10 éve nem is hallottam ilyen ígéreteket.


"...5-10 év más szakmában..."

Az MLM csak egy lehetőség a sok közül. Mindenki eldöntheti, hogy mit szeretne csinálni.

Akinek fontos a biztonság, az kereshet egy munkahelyet. Ott stabil lesz a fizetés és bizonyos időközönként lesz fizetésemelés is.

Aki saját vállalkozást szeretne, annak kell egy komolyabb induló tőke és ugyanúgy szép lassan 5-10 év alatt fogja felépíteni.

Akinek nincs egy egyedi ötlete, vagy kezdőtőkéje, az kipróbálhatja magát az MLM-ben.


"amin lassan mindenki röhög és csak legyint rá."

Ez benne van a pakliban. Nagyon sokan lenézik az MLM-et (sokszor a sok kókler miatt jogosan). Aki ezen nem tud felülemelkedni, az inkább ne vágjon bele.

2022. jún. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
72%
Tehát azt mondod, 1 év alatt lehet kemény munkával kemény 200 ezer forintot összeguberálni. Ha pedig így le tudtad vezetni a nyereséged az azt jelenti, mégis képviselsz egy céget és annak termékeit. Nos akkor az melyik cég is?
2022. jún. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:
11%

@36

A 200eFt még nem mondanám többszázezernek. Talán rosszul fogalmaztam, a többszázezer alatt én 5-800.000 értettem. Ahhoz kell a kemény munka. Ez a 200.000 nem annyira kemény munkával jött össze, kicsi gyerekek mellett.

Szerintem ez nem olyan rossz jutalék az első évre. Azóta is emelkedik folyamatosan.


"Nos akkor az melyik cég is?"

Attól, hogy benne vagyok egy cégben, még nem jelenti azt, hogy itt a GYK-n azt a céget képviselem. Ahogy már írtam, én az MLM-et képviselem. Ha jól sejtem, akkor ehhez nagyon hasonló összegeket szinte bármelyik más MLM cégben is össze lehet hozni.

2022. jún. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
86%

#35

Ez komolya, hogy az első évben, főállásban igen keményen kell dolgozni, hogy az éves havi átlag bevétel kemény 107 ezer forint legyen, amiből még adózni kell és járlukékokat fizetni? :D

EZt max. unatkozó háziasszonyok és nyugdíjasok engedhetik meg maguknak.

2022. jún. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 anonim ***** válasza:
88%
Köntörfalaz továbbra is... tán szegyelli a céget? 😂
2022. jún. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 anonim ***** válasza:
72%
#38; 👍👍😂
2022. jún. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!