Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyiket szeretitek jobban? A...

Melyiket szeretitek jobban? A munka világát? Vagy visszasírjátok a sulit?

Figyelt kérdés

Én személy szerint a sulizást preferálom. Az okok egyszerűek. Június közepétől szeptemberig szünet. Egy dolgozó ember örül, ha 2 hétre el tud menni szabadságra, mikor jön a nyár. Jelenleg pont szabadságon vagyok, minden nap igyekszem tartalmasan szórakozni, kikapcsolódni, de nap végén frusztráltam számolom vissza a napokat… Aztán kezdődik újfent a mókuskerék. Egy felnőtt dolgozó embernek szerfelett kevés szabadideje van.


Az ilyen piti iskolai dolgok, mint a klikkesedés, önmegvalósítást korlátozó öltözködési szabályok ugyanúgy megvannak a munkahelyeken is. Ez utóbbi talán még szigorúbb is és dress code meg ruházati szabályzat néven fut.



2022. jún. 28. 00:35
A kérdező szavazást indított:
Suli
Munka világa
39 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
A suliban még van remény, hogy egyszer vége lesz, de a munka, az életed végéig tart.
2022. jún. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyban függ attól is, hogy az embernek konkrétan mi a munkája - mármint mennyire szereti.


Persze függ a munkahelyi közösségtől is, de, ha volt olyan szerencsés az ember, hogy olyan munkája lehet, amit valóban szeret, akkor érezheti jobban magát (szeretheti jobban) mint az iskolát...

2022. jún. 28. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Isti22 ***** válasza:
100%

A suliban nincs semmi szabadságod, hiszen állandóan tanulnod kell, iskolaidőn kívül is. Munkában munkaidő végeztével leteszed a lantot és szabad vagy másnapig.


Egyébként ez részben életkori kérdés is, hiszen dolgozóként már teljesen a magad ura vagy, iskoláskorodban ki vagy szolgáltatva minden felnőttnek.

2022. jún. 28. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Utáltam a sulit
2022. jún. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én általánosban és gimiben nagyon éltem a sulit, nem is akartam befejezni.

Felnőttebb fejjel, egyetem mellett már inkább a munka szimpi, annyira, hogy valszeg nem is az egyetemi szakomnak megfelelő munkát választom, hanem ottmaradok, ahol diákként most dolgozom. Felnőtt szemmel teljesen más minden, már nem anyámékkal élek, független és önálló vagyok, akkor jövök-megyek és oda ahova csak akarok, nem kell hallgatni a mi volt a suliban és ugye tanulsz az érettségire dumát stb...

2022. jún. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
97%
Nincs az a pénz amiért visszamennék az iskolába!
2022. jún. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
97%

Persze, suliidőben szünet, igen király.


Egyébként meg reggel 7-16-ig benn lenni, plusz amikor egyéb program van, külön bemenni.

Hazaérsz suli után, kaja, és ülhetsz még 2-3 órát a könyvek felett, szóva összességében 12 órázol legalább.


Gyűlöltem.

2022. jún. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én a munka világát jobban szeretem, de nyilván nem tudom objektíven nézni a dolgokat... nagyon nagy bélyeget nyomott az egész tinikoromra az, hogy mennyire szigorúak, helikopter szülők voltak a szüleim és milyen teljesítménykényszerben tartottak... a munkahelyemen nem kaptam olyan mértékű és stílusú szidást nagyobb hibák miatt sem, mint otthon egy hármas fizikadolgozatért pl., és csomó mindent nem engedtek meg, amit szerettem volna. Én élvezem az ilyen jellegű szabadságomat, és ezért én szívesen feláldozom a plusz x nap szabadidőt. Mondjuk az is hozzátartozik, hogy egy jó munkahelyem van, 1-2 ember kivételével nagyon jó társasággal, méltányos vezetőséggel.
2022. jún. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
96%

Egyiket se.

Igazából ezeket a sulira is ellehet mondani, teli csomó értelmetlen tölteléktárgyakkal, csomó üres szünetekkel.

Sokszor legalább 7-8 óra van, plusz otthon is foglalkozni a tanultakkal akár.

Én valahogy mindkettőt egyformán utálom, mert mindegyiknek van annyi pozitív oldala, mint negatív a másikkal szemben.

2022. jún. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
97%
Bárcsak vissza mehetnék az időben és tudnék tanulni, nem ütne be az anyagi csőd a családunkba és nem kéne félbeszakítani az iskolát, hogy dolgoznom kelljen és azóta csak rossz munka helyek, olyan fizetésekkel...
2022. jún. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!