Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem felháborító,...

Csak szerintem felháborító, ha egy diplomás ember nem tud helyesen írni?

Figyelt kérdés
Van egy friss diplomás ismerősöm, borzasztó helytelenül ír, engem zavar és felháborít és nagyon elégedett magával, higy ő milyen okos. Fun fact: Újságírás szakon végzett.
2022. júl. 1. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
35%

Nem feltétlenül, sok ember diszlexiás, ők jóformán soha nem tudnak megtanulni helyesen írni, illetve van, akinek nem igazán van érzéke hozzá.

Attól függetlenül, hogy tud-e helyesen írni vagy sem, méglehet kifejezetten okos ember, az okosságot nem feltétlen a helyesírás jelzi.

Az újságírás szakon meg a szöveg a lényeg, amit ír, a helyesírást korrigálják mások.

2022. júl. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%

Mondjuk újságíróként szerintem vérciki, lehet lepontozni. Kiakasztó, milyen hányadék “cikkeket” adnak ki a kezükből már a nagyobb portálok is.

Egyébként meg azért nem mindegy, milyen szintről van szó. Szerintem bennem is van némi nyelvtannáciság, de az már nekem is sok, mikor valaki egyértelmű félreütésekbe, olyan vesszőhibákba köt bele, amik nem okoznak félreértést stb.

2022. júl. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
Attól függ, mi a szakmája. Nem mindenkinek kell tudni helyesen írni. Ahol a jó helyesírás elvárás, ott nyilván fontos, de mondjuk fogorvosnál nem érdekel, hogyan ír.
2022. júl. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Én is nyelvtannáci vagyok, szóval egyetértek.

Amúgy arra hivatkozni, hogy sokan azért nem tudnak helyesen írni mert diszlexiásak, pont annyira szerecsenmosdatás mint azt mondani, hogy azért kövérek sokan mert rossz a genetikájuk.

2022. júl. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

Nyilván sokan le fognak pontozni, de szerintem is ciki (nyilván a #1 által említett részképességzavarokat leszámítva - a félkarú embert sem szólja meg senki, hogy bal kézzel kanalazza a levest).


A helyesírás egyrészt az illető igényességét, másrészt pedig olvasottságát tükrözi - általánosságban minél többet olvas valaki, annál jobb a helyesírása. Sajnos manapság nem csak az interneten, hanem akár nyomtatott lapokban és könyvekben is találkozni nem megfelelően gondozott szöveggel, úgyhogy ez egyre kevésbé igaz, de az összefüggés még mindig áll.


De hogy ne csak egészen emelkedett legyek, soha nem vennék autót attól, aki "BMV 321 megkimélt álapot, racsing felni, csippelt, fullos, kiütöt rézsecskeszürö" szöveggel hirdet.

2022. júl. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Elvi vitába fogok veled keveredni, mert nem értek egyet veled.
2022. júl. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Einsteinnek borzalmas volt a helyesírása. Ezt csak mellékesen jegyzem meg, anélkül, hogy védeném ezt a hiányosságot.

Én valahogy úgy vagyok ezzel, hogy a szövegből következtetek az írójának az intelligenciájára és egy tartalmas, kulturált válaszban nem pécézem ki az esetleges hibát.

Viszont amikor egy láthatóan tanulatlan bugris hinti a nagyképű, értelmetlen primitívségeit, akkor kegyetlen tudok lenni.

2022. júl. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
21%
Attol fugg hol ir. Pl itt v msnen stb tokmind1. A dogait gondolom helyesen irta meg.
2022. júl. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szeretem a könyveket és filmeket, ezért nagyon sok filmes és könyves weblapot követek. Én attól tudok agyvérzést kapni, amikor valaki leír egy film- vagy könyvkritikát, ahol lehúz egy alkotást, kritizálja az alkotókat, a megvalósítást és a kritikája hemzseg a helyesírási hibáktól. Ezeket az embereket nem tudom komolyan venni, mert ha valaki éppen a saját munkájára nem igényes, akkor semmi alapja nincs kritikával illetni másokat. Ettől számomra hiteltelenné válik.
2022. júl. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!