Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lett "divat" lenézni a...

Miért lett "divat" lenézni a diplomásokat?

Figyelt kérdés
Tényleg ciki már manapság továbbtanulni?
2021. dec. 18. 08:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Én senkit se ismerek, aki lenezi a diplomásokat. Maximum azok, akiknek nincs, de az nem lenezes, hanem egyszerű irigység.
2021. dec. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%
Inkább fordítva igaz. A diplomások néznek le mindenki mást. Azt hiszik, csak ők lehetnek olvasott, több nyelvet beszélő emberek. Mindenki ostoba proli, akinek nincs plussz egy papírja.
2021. dec. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
37%
Azlk nézik le, akiknek nincs és nem is lesz soha, mert elég intelligenciájuk hozzá, ezért irigyek
2021. dec. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Nincs szó lenézésről.

Szerintem ez onnan indult, hogy a diplomásokért voltak oda még rágebben, hogy ha vkinek diplomája volt akor aztan hú, mert egy meg két diplomas ember...stb.

Csak aztán olyan irányba ment tovább a világ, hogy egyre több az olyan diploma, hogy elvégzed a szakot és el se tudsz helyezkedni, vagy mész a mekibe pultosnak vagy ha a területeden helyezkedsz el egy bármiylen okj szakmát vegzett többet keres nálad. Persze nem az orvosi meg mernőki meg számítastechnikai diplomáról van szó. De mindenki meg nem lehet orvos meg mérnök meg programozó. Nem tudna tovabb működni a társadalom.

Ez azért annak aki megdolgozik a diplomájáért, hogy majd azzal fog tudni boldogulni az életben, elég lelombozó, meg illúzióromboló. Szóval szerintem inkabb ilyesmiről lehet szó.

Persze olyan ember is van, aki irigy. De nem mindenki az.

2021. dec. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
9%

A feltételezés rossz, így a kérdés is értelmetlen.


Miben nyílvánul meg a diplomások lenézése?


Meg mi is az a diplomás?


Azt elhiszem, hogy marketinges szakon végzett diplomást lenézik, mert végül nem tud elhelyezkedni a szakterületén vagy pedig a kollégái nagy részben nem formálisan képzettek és így redundáns, értelmetlennek tűnik a diplomája.


... de van van a mérnökökkel, orovosokkal? Őket most sem, eddig soha sem és valószínűleg soha sem fogják lenézni.


Sőt ... sok embert intimidál ha valaki jóval fölötte áll akármilyen szintéren és emiatt az érzi, hogy őt nézik le. Tehát a köztudatban inkább az van, hogy a "diplomások" nézik le a többieket.

2021. dec. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%
Bölcsész diplomám van. Bizony elég sokan lenézik az efféle "büfészakokat", mert hogy semmilyen "értelemes" munkát nem lehet vele végezni, úgyse vesznek fel sehova, mehetek a mekive, vagy pedig biztos csak egész nap reszelgetem a körmöm az irodában. Tehát nyilván semmit nem tudnak a képzésről és a munkáról a területen, leszólni meg könnyebb és gyorsabb, mint utánanézni.
2021. dec. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
19%
Én fordítva látom a jelenséget, - ráadásul nem is most lett divat, hanem folyamatosan jelen van, hogy egy személyes kontaktus alkalmával legkésőbb a harmadik mondatában azzal kérkedik a felsőfokú képesítést szerzett ember, hogy (x szám és fajta) diplomája van, amit y-kor szerzett a z helyen. Ez önmagában még emészthető, de a hangsúly, amivel mondják ezt általában, annak az üzenete az, hogy ő nem akárki ám, - pedig igen.
2021. dec. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%
Én is tapasztalom, hogy akinek nincs diplomája, az előtt már kb titkolnom kéne, hogy nekem van, mert már az is kérkedésnek számít, ha nem tagadom le. Eldöntik, gogy ha diplomás, akkor biztos bölcsész és a mekiben süti a krumplit stb. Általában a prolik szeretnek ilyen sablonokban gondolkodni, mert egyszerű. De proli nem attól, lesz valaki, hogy nem tanult, hanem attól, hogy erre büszke és megideologizálja, hogy ettől ő a király.
2021. dec. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem azok vannak inkább lenézve akiknek nincs diplomájuk. Amikor egy beszélgetés alkalmával elmondom hogy milyen szakon végeztem rákérdeznek hogy na és melyik egyetemen csináltad. Aztán mikor meg tudják hogy nem egyetem, lenézően közlik hogy ja csak egy okj. Én teljes mértékben értékelem azoknak a kitartását akik elvégeznek egy egyetemi képzést akár milyen szak is az. De az okj-k közt is van nehezebb szak és elég rossz érzés mikor ennyire lenézőek csak azért mert nem diploma.
2021. dec. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%
Csak az irigy emberek nézik le őket, akiket fusztrál, hogy nekik nincs és nem is lesz diplomájuk. Könnyebb önigazolásként azt mantrázni nekik, hogy egy diploma felesleges, meg büfé, meg hasonlók. Szánalmasnak tartom őket.
2021. dec. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!