Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A doktorok miért sértődnek be...

A doktorok miért sértődnek be ha lehagyom a "dr." titulust a nevük elől ?

Figyelt kérdés
Mielőtt valaki azzal jönne hogy irigy vagyok, nem vagyok irigy, nekem is van villamosmérnöki diplomám és titulusaim (ME-V)
2022. júl. 9. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Mert az a teljes nevük. Ugyanolyan irritáló, mint mikor valaki egy általa önhatalmúan rádhúzott becenéven szólít. Oké oké, de nem úgy hívnak basszus.
2022. júl. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Nem az a nevük, az a titulusuk. Mert nagyképűek. Egy intelligens ember nem sértődik meg.
2022. júl. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
nem ez a teljes nevük , kivéve a doktor vezetéknevűeket
2022. júl. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 franciasrac ***** válasza:
91%
Nagyképűségből
2022. júl. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

2

De, az szerepel az okmányukon is, onnantól az a teljes nevük, az tartozik az adott személyhez. Egy ékezetkülönbség miatt is szoktak lenni gondok, a titulus is pont ugyanúgy a név része onnantól, hogy az illető felvette. Pont, mint az Ifj. vagy a második keresztnév.

2022. júl. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Nagyképűség. Hájjal kenegeti az egóját egyes orvosoknak, ha Mari néni kéjjel ejti ki a "doktor úr/asszony" megnevezést. Nem minden orvos ilyen, de sajnos a többsége azt hiszi, hogy az ő valaga villámot szór, elét és halál ura.
2022. júl. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Nem a név része, hanem a név előtt áll.
2022. júl. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%

Nemcsak az orvos dr... Az ügyvéd, a vegyész és a PhD is.


Az meg nem nagyképűség, ha 6-10 év munkájára valaki nem szerénykedik. Nekem sincs titulusom, pedig tanultam már ennyi ideig, de ha lenne, nem titkolnám és formális közegben nagyon is zavarna, ha valaki le akarná söpörni ezt az aprócska tényt az asztalról.

2022. júl. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Andizsuzsi ***** válasza:
66%

Miért hagyod le?


Amúgy valószínűleg azért "sértődnek" meg, mert a doktori címet jogszerűen használják, te pedig tudatosan nem használod velük szemben. Miért gond neked oda írni, mondani?

2022. júl. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!