Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak nekem vannak olyan...

Csak nekem vannak olyan szavak, vagy szófordulatok amiktől falra mászok? Mint pl, pocaklakó, vagy amikor anyuka mindent többes számban mondd(szopiztunk,kakiltunk,fáj a hasunk,stb), egészen a nagyon fura szavakig, mint pl "cicil"?

Figyelt kérdés
2022. júl. 9. 14:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Hát engem már a második gyerekem után semmi ilyesmi nem zavart. Nincs időm ilyenfajta frusztrációkat generáljak magamnak. Nekem az nem fáj, ha más így fogalmaz, pláne nem mászok tőle a falnak. Maximum megmosolygom, aztán ennyi.
2022. júl. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Sok mindent úgy kezelek én is, de valahogy azt nem bírom meg szokni, hogy többes számban beszélnek, a másik amikor új szavakat hoz létre, mert egyértelműen nem egy létező, értelmes szó, attól azért ráz a hideg néha.😅
2022. júl. 9. 15:04
 3/14 anonim ***** válasza:
55%
Akkor ne hallgasd.
2022. júl. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%
Csak sajnálni tudom őket, mert általában a gyerekük rabszolgái.
2022. júl. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%
Abszolút nem érdekel. Engem nem zavar. Nem foglalkozom vele, hogy ki, hogyan fogalmaz. Vannak ennél sokkal zavaróbb dolgok.
2022. júl. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%
Engem a most divatos “mindent IS” idegesít, de nagyon..
2022. júl. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 flora08 ***** válasza:
75%
De, nagyon idegesít. Mindig is utáltam a pocaklakó kifejezést, kismamaként pláne 😅 (Ennél már csak a babóca a jobb. Jajj.) Ez a többes szám, meg a rengeteg nyálas kifejezés pedig agyrém. Amikor kellemes gügyögés társul hozzá, az az igazi. Tudom, érzéketlen vagyok, ássam el magam.
2022. júl. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%
6! Engem is! Nem tudom, honnan ered,gondolom az angolból,mint mindig...
2022. júl. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
70%

Csatlakozom a "mindent is-hez", ráadásul a legtöbben azt hiszik, hogy ez még mindig vicces és frappáns, holott már eleve nem volt az, most meg már főleg nem.


Ami gyerekvállalássak kapcsolatos, az a "mi blw-zünk" kifejezés.

Borzalmas és idiótán hangzik.

2022. júl. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%
A babásodás az amitől a falra mászok. 🤦‍♀️
2022. júl. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!