Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mégis hogyan kellene hívnom?

Mégis hogyan kellene hívnom?

Figyelt kérdés
Előre leszögezem, hogy némelyik becéző formától engem is kiráz a hideg. De gyakran találkozok vele, egyesek mennyire irritálónak tartják ezeket a főneveket: pocaklakó, baba, gyerkőc, gyermek... Mik lehetnek még ilyen szavak? Szerintetek mégis hogy illene hívni a gyerekedet? Vagy ezeket a becézéseket csupa gyermektelen tartja csak helytelennek? Minden vélemény érdekel :)

2015. dec. 18. 18:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Úgy illik hívni, ahogy neked jól esik :) Ne igazán foglalkozz azzal, hogy másnak mi nem tetszik, ha a te gyerekedről van szó.

Számomra a "pocaklakó" hangzik rettenetesen, akaratlanul is valami élősködőre, pl. galandféregre asszociálok belőle. Persze tudom hogy ez butaság, de nem tehetek róla. Ennek ellenére nem idegesít kifejezetten.

A "babával" mi a baj? Szerintem az egy aranyos szó, én még nem hallottam olyanról, akit ez idegesít.

2015. dec. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én is egy teljesen normális szóként gondoltam a babára, aztán itt valahol valaki ezt is lehúzta, azóta sem értem, miért. A pocaklakó túl negédes, illetve túl sokan használják ezt a szót, így csömöröm lett tőle. A többit aranyosnak tartom.
2015. dec. 18. 19:12
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

A baba meg a gyerek szeritem teljesen normális megnevezés. A gyerköc felénk nem használatos, nekem olyan mesében használt szó jellege van, de ahol megszokott, ott még elmegy. A pocaklakó viszont kifejezetten ellenszenves, olyan hatása vagy, mintha egy parazitáról lenne szó.


Engem sokkal jobban zavar, ha valaki a gyerek megszületése után csak többesszámban beszél a gyerekröl és magáról, mert igen sokszor borzasztó nevetséges dolog sül ki belöle (tegnap bekakiltunk, stb)


Ja, és négy gyerekem van, tehát nem a gyerektelenek közé tartozom. De attó, hogy valakinek van gyereke, még nem kell feltétlen úgy beszélnie, mint aki nem egészen felnött.

2015. dec. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Vannak rosszabbak is. Goaluld, Alien, parazita. A szimbióta még a leg normálisabb ezekből.
2015. dec. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
21%
A pocaklakó szó aranyos, de már annyira elcsépelt divatszó, hogy én sem szeretem. Viszont nem tudok jobbat. Ha másokat zavar, akkor legyen semleges: bébi, baba, esetleg bébike, a gyerek, gyerkőccel is egyet értek. Ha már megszületett, szólítsuk a nevén... előtte kicsit fura nevén szólítani...én a babócától tudok falra mászni. A 9 hónapot még valahogy át lehet vészelni, utána pedig meg kell válogatni, hogy mit kinek mondasz. Másképp beszélek róla kollégákkal, és másképp otthon.
2015. dec. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%

5,5 hónapos terhes vagyok, és nemcsak a pocak, pocó, poci, babóca, pocaklakó, manó, manócska, stb. szavaktól ráz ki a hideg, hanem sok mástól is. Nekem hasam van, babám, gyermekem, esetleg a nevét mondom.

De ez én vagyok.

2015. dec. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
En ugy hivtam, h "a Baba". Viszonylag hamar kiderult a neme es a neve is :-). Utana meg mar ugy is, felvaltva. Illetve a ferjemmel kettonknek volt egy becenevunk, de az nem volt publikus
2015. dec. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

mi buci-nak hívtuk a párommal :D

mondjuk utána már a páromra is ráragadt ez a buci dolog, a kicsi mikor megszületett ő lett a bucika, párom meg a buci :)

2015. dec. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A pocaklakó nekem is sok, nagyon giccsesnek érzem, pláne, hogy nekem pl nem való ez a kifejezés egy komolyabb helyzetbe. Nem tudom azt elképzelni, hogy pl. az orvostól megkérdezem, hogy mekkora a pocaklakóm.

Minden hétköznapi, utcai, baráti, vagy általános beszélgetésben babaként említem. Hivatalos helyen, nyomtatványon magzat, vagy még meg nem született gyermek.

Itthon pedig kis tesó, vagy pici baba, mert a már meglévő kisfiam (16 hónapos) ezeket talán érti és elkülöníti a babáktól. Neki a baba ő maga, vagy a többi kisgyerek, így leginkább pici baba, aki a hasamban van.

2015. dec. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Engem már a pocak szó is nagyon irritál.Én amíg a hasamban volt nem igazán becézgettem ,miután megszületett ilyeneket mondtam rá ,hogy "életem" , "szívem".De amúgy ha másnak beszéltem róla simán csak kisfiamat mondtam.
2015. dec. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!