Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Titeket is zavar valamelyik...

Titeket is zavar valamelyik ezekből?: ha valaki terhes és azt mondja "pocaklakó" "babóca" Valaki,aki szájára ad csókot a gyerekének?

Figyelt kérdés
Nekem ezektől kiráz a hideg

2021. aug. 18. 14:57
A kérdező szavazást indított:
Engem is zavarnak
Nem zavar
84 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
A kifejezések nem zavarnak, szerintem aranyosak a becézések. A szájrapuszi zavar.
2021. aug. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Engem az zavar, amikor többes számban beszélnek a gyerekről: szopizunk, 16 hónaposak vagyunk, bilizünk, kakilunk...
2021. aug. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Zavar. Igénytelenek mondják, akár csak a többes számot használók, vagy azok, aki fürcsi, türcsi stb. mondanak.
2021. aug. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
A pocaklakó és a babóca nem zavar. Az viszont annál inkább, amikor valaki azt mondja, hogy "babás vagyok", "lehetek babás?" A szájra puszi sem zavar egy bizonyos korig. Nálam is besikerül néha. Azt én sem szeretem, hogy "kakilunk, nő a fogunk, szurit kapunk stb...". Mintha anya eggyé válna a gyerekkel.
2021. aug. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szájrapuszi zavar, de ismerős nem puszilja hanem bezabálja a 7 éves gyereke száját, esküszöm mintha csókolná vagy ki akarná belőle szívni a lelket. A gyomrom felfordul. Kicsiknél is zavar, nagyoknál is. Ha valaki cuki akar lenni, az nem zavar, a gügyögéshez hamar hozzá fogsz szokni..
2021. aug. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

Mindegyik zavar. A pocaklakót egyedül anyámnak "néztem el", gőzöm sincs miért, de tőle valahogy nem idegesített, meg nem is lépten-nyomon hívta így a gyerekeimet, amikor még bennem voltak, csak néha. De amúgy mindenki más szájából falra mászok a szótól. :D A szájrapuszitól is a hideg kiráz.

Illetve amivel még engem ki lehet készíteni, az a "Petike most 43 hónapos" vagy éppen "29 hetes", és akkor számolgathatom, hogy az hány év, vagy hány hónap :D

Vagy amit a 2. írt, a többes szám első személy... "már 3 fogunk van" és társaik...

Meg a becézések, pl nem autó, hanem tütü, nem kutya, hanem vau, nem innivaló/víz/tej, hanem iszisz meg tejcsi, ilyesmik...így sem könnyű a magyar nyelv, szinte minden dologra van fél tucat kifejezésünk, akkor ne tanítsunk már szegény gyereknek ilyen kitalált szavakat is még pluszban.

Hajaj, szerintem holnapig írnék, ha most mélyebben belegondolnék, hogy mik bosszantanak, van pár dolog. :D

2021. aug. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A becézések nem zavarnak, a szájrapuszi igen. Megmondom őszintén nekem is besikerül néha, mikor puszit akarok adni, de az utolsó pillanatban szembenéz velem vagy összevissza forgolodik. Vagy valamikor direkt ő jön és bekapja a számat. De ez ritka és nem vagyok oda ezért sem. Engem kiskoromban zavart mikor anyukám puszit adott és ott maradt a nyála, vagy amikor a nyálával próbálta letörölni a koszt az arcomról. Valószínű ez onnan maradt.
2021. aug. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%

A szájra puszi engem is zavar, ugyanúgy a királyi többes is. A becézéssel fura a viszonyom. Amíg fiatal voltam, utáltam a

"gūgyõgést". Azután magamon is észrevettem, hogy amikor tele a szívem szeretettel, én is megteszem. Most akkor szeretem vagy nem szeretem?

2021. aug. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
Nekem a pocaklakó kifejezetten tetszik (a "babás vagyok" vagy a "baba van a dologban" ezerszer rosszabb), a babócával semmi bajom, de a szájrapuszitól hányni tudnék. Múltkor sógornőm csinálta a 2 éves fiával. Brrr... Nem tudom, ki hogy van vele, de szerintem szájon csak a párját csókolja az ember, nem a gyerekét.
2021. aug. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

A pocaklakó kifejezést valamiért nem szeretem, soha nem is használtam. A babócával nincs bajom, de szintén nem használom. A szájrapuszitól kiver a víz.

Amit már írtatok az a többesszám. A csúcs az volt, amikor anyuka tanácsot kért és képes volt leírni, hogy "szorulásosak vagyunk". Na meg ugye a "szopizunk".... Gondoljanak már bele, hogy hogy hangzik.

A másik amit már szintén írtatok az a becézés. Az hagyján, ha a gyereknek becéznek mindent, de amikor egy felnőtt társalgásba (gyerek a közelben sem volatk) azt mondja, hogy alig várja, hogy menjenek "hammázni" az étterme, na az kiveri a "biztit".

2021. aug. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!