Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hangokat es zörgést hallok...

Hangokat es zörgést hallok egyedül vagyok itthon, nem merek ki menni mit csináljak? 23L

Figyelt kérdés

Sok helyre be tortek az utobbi idoben, es nagyon felek

Hangokat, zorgest hallok megmozdulni sem merek

Rendorok hulyenek neznenek ha valahogy kihivnam oket szerintem

Szerintem vannak az udvaron

Mi a francot csinaljak?

Felek hogy be is jönnek a hazba


2022. júl. 10. 00:40
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyedül vagyok épp kertes házban egy hétig, úgyhogy együttérzek veled. Nálunk nincs ilyen betöréssorozat, viszont pár éve már betörtek pont hozzánk (hallottam is éjszaka, de azt hittem, a családtagjaim).

Kicsit én is paranoiás vagyok, én ezeket teszem:

Égve hagyok egy-két villanyt a ház előtt, a földszinten és az emeleten is. Így nyilván nem nagyon mernek betörni, mert azt hiszik, valaki ébren van.

Minden zárat leellenőriztem, hogy zárva van-e, a reteszt is ráhúztam, a függönyöket behúztam.

Ha valami hangot hallok, emlékeztetem magam: ezek a hangok 99%-ban onnan jönnek, hogy valami állat motoszkál (bent bogarak, a macskám, kint akár nagyobb állatok, felénk szoktak menyétek és egyéb állatok mászkálni); a hő miatt tágulnak/szűkülnek a fém szerkezetek (pl. korlát - régen mindig féltem, ha pattant egyet, mintha valami megfogná, aztán megtudtam, hogy ez csak a hőtől van), a szél fújja kint a dolgokat, és csak azt HISZED, hogy ez egy ember.

Persze ha nagyon félsz, kihívhatod a rendőrséget, több betörés után ez tök normális. De ha mindent bezársz, a villanyokat felkapcsolod, igazából nincs sok esély rá, hogy gond legyen.

2022. júl. 10. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Olyan (éjjellátó is) kamera jó lene, amely belső egységére nézve azonnal látnád: mi történik kint.

ezen kívül javasolták a mozgásérzékelő led lámpát, ami szintén nagyon jó ötlet.

2022. júl. 10. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Mindenhol fel kell oltani a villanyt kint, és a kezedbe venni valami fegyvert. Nekem van itthon például gázriasztó fegyver, azt szoktam ilyenkor kézbe venni, meg három kutyám van.

Tegnap este is így voltam ugyanígy, kimentem a fegyverrel, meg a legnagyobb kutyàmmal hátra mentem, mert nagyon ugatott. Ennyi.

2022. júl. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Kintre szerelnek egy mozgás érzékelős lámpát. Egy fokkal javítana a komforterzetemen. Esetleg kamerát akár csak kamut is de kiraknék.
2022. júl. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Mi lett a történet vége?
2022. júl. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Csend lett
2022. júl. 14. 00:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!