Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » El lehet felejteni, hogy kell...

El lehet felejteni, hogy kell olvasni?

Figyelt kérdés

Szerintem egy nő nem tud olvasni, de barátnőm szerint tud. Elvileg van nyolc általánosa, ő ezzel érvel. De mi van, ha elfelejtette? El lehet? Vagy lehet alibizett végig általánosban?

A nő van vagy ötven éves.


2022. júl. 12. 00:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Olvasni nem lehet elfelejteni ha egyszer normálisan megtanulta.
2022. júl. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az olvasás is olyan mint a biciklizés vagy az úszás,ha egyszer megtanultad,az már úgy is marad,azt senki ki nem verheti a fejedből.
2022. júl. 12. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Andizsuzsi ***** válasza:
71%
Ezt úgy hívják, hogy funkcionális analfabétizmus. Van sajnos, ma is kerülnek úgy ki gyerekek az iskolából, hogy a betűket többé-kevésbé ismerik, de az értő olvasás készség szintjén nem rögzült.
2022. júl. 12. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha elfelejtett olvasni, akkor soha nem is tudott. Magyarországon viszonylag sok az analfabéta/tehát az olyan, aki a saját neve helyére is csak X-et tesz, mert nem tudja még azt se leírni/. Sajnos az oktatási rendszerünk egy nagy halom kaki, és sokszor a full hülye gyerekeket is csak àtrugdossák, csak hogy már ne kelljen velük foglalkozniuk. Nekem is volt àltalànosban ilyen osztálytàrsam, nem is egy sajnos.
2022. júl. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én azt mondom igazad lehet, huszonpár évesen érzem ahogy sorvadozik a tudásom, ha ilyen ütemben fejlődök visszafelé, számításaim szerint 11 írástudó évem maradt
2022. júl. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!