Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha egyre jobban...

Mit tehetek, ha egyre jobban szorongok az elszegényedéstől?

Figyelt kérdés
Egyre rosszabb a helyzet és eddig se éltem magas színvonalon és most nagyon félek, hogy nyomorgás és éhezés lesz a vége.

2022. júl. 15. 10:12
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
70%

Félj inkább az önbeteljesítéstől. Az emberek elérik azt amire fókuszálnak.

Aki a kapcsolati kudarctol retteg annak tonkremegy a kapcsolata

Aki a munkahelyen retteg azt kirúgják

Aki a szegenysegtol retteg az szegeny lesz

Aki betegsegektol retteg az meg beteg

Ezek mind önbeteljesítések.

2022. júl. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
97%

Talán csak tudatalatt megérzi az ember a sorsát.

Egy gyilkosságot például kevésbé lehet önbeteljesíteni, mégis megtörténik.

2022. júl. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Szep lassan minden reszlet összeáll az önbeteljesitésekhez. Amiket elore nem is láttál.
2022. júl. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

A megérzés csak jel, hogy biztos ezt akarod..?

A "nem"-et az emberi agy ill tudatalatti nem is érti amugy.


Nem vagyok faradt elmantrázod fel napig es faradt leszel

Nem vagyok csóró elmantrázod pár évig teljesul hogy csóró leszel.


Tudatalatti onbeteljesitesek ezek.

2022. júl. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
25%
Ha otthon laksz es nem is dolgozol akkor nem is ertem a kerdest 😀 eddig is eltartottak max te is vallalsz vmi melot
2022. júl. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Önbeteljesítés... és akkor mit csináljak, csak fogadjam el, a nyomorúságot, rohadjak meg vagy mi van? Pont azért írtam ki a kérdést, mert nem akarom így végezni...


#15 eddig nem volt ilyen szar a helyzet 😀😀😀 diákmelót idén nem találtam, azt mondták lesz hely, de mégsincs. Ha majd lesz lehetőség, akkor megyek.

2022. júl. 15. 13:46
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Hat most egyre szarabb lesz. Aki marad magyarorszagon annak valszeg suli melett is melozni kell es besegiteni ha nincsenek tele a szulok. Kozbe meg tanulni ezerrel vagy vmibe belevagni h jol fizeto melo legyen. De legjobb a nyelvekre ramenni es elhuzni innen minnel hamarabb
2022. júl. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
67%

Ez a légy programozó, az ITban a jövő stb... dumák elég közhelyesek, de én programozó vagyok, így ha most lennék 17 éves ezt csinálnám.


Mindennap programoznék. Hamar elérném az érettségi szintet, majd udemy videó kurzusokkal felhúznám pár év alatt a tudás szintemet bőven junior szintre.


A gimivel csak annyira foglalkoznék, hogy összejöjjön kb 400 pont egyetemre, majd jelentkeznék a BMEre. Azért a BMEre, mert jó viszonylag jó a neve és csak ezt használnám ki.


Első félévben alig fókuszálnék az egyetemre, sőt valószínűleg passzivizáltatnám magam. Mivel előtte felhúztam volna a tudásom elég jó szintre, így rögtön találnék diákmunkát.


Mindenhova ahova beadnám a jelentkezést azt mondanám, hogy egyetemi tanulmányaim vége fele járok. Sehol sem kérnyek hivatalos papírokat, hogy mikor kezdted el. Egyedül a diákszövetkezetnél kérnek diákigazolványt.


Kb bruttó 2 ezerét el tudnék így helyezkedni (jelenleg), amit nettóban megkapnék 100%ban, mert 25 éve alatt vagyok és a diákmunkát 15% szjan kívül más nem terheli.


Ezt tolnám 40 órában, amit az adott cégnél is szemrebbenés nélkül jónak tartanák, sőt ha azt mondod passzív vagy, akkor nem is merül fel náluk kérdés a tanulányi helyzeteddel kapcsolatban. Ők csak örülnek, hogy viszonylag olcsón sokat dolgozol náluk és hamarabb megtérülsz.


Kb 1 év után váltanék és megpályáznék egy főállást, amiért ha jó lennék bőven tudnék 1 év tapasztalat után kb 500 nettót elkérni. Innentől kezdve jelentkeznék az egyetemről és élném az életem.


Persze lehet később visszamennék megszerezni a diplomát, de csak levelezőn és valószínűleg nem a BMEn, mert ott csak nappaliban van mérnökinfó képzés.


Én ezt a klasszikus végig járom az egyetemet, majd munkát keresek módon csináltam, de a mai tudásommal ezt játszanám be.


Szinte biztos, hogy ez a te céljaidnak nem felel meg. Meg persze ne legyen mindenkiből programozó, csak aki igazán akar.


Csak érdekesség képpen írtam le.

2022. júl. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Próbálj meg tartalékolni.
2022. júl. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

#17 ahhoz jó nyelvérzék is kéne... Szolga munkát meg nem akarok egész életemben végezni. Nem véletlenül akarok egyetemet.


#18 örülök, hogy neked így sikerült, de engem ez a terület nem érdekel.


#19 hogy erre miért nem gondoltam??? 😀

2022. júl. 16. 00:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!