Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire pörgetitek a fogyaszt...

Mennyire pörgetitek a fogyasztást, GDP-t?

Figyelt kérdés
Anyám el van keseredve, mert a covid hisztéria kezdete óta átálltam minimalista, tét nélküli életmódra. A cinizmusommal megbántottam a közel hozzám álló embereket, köztük a már volt barátnőmet is. Komoly kapcsolat volt, de mondtam neki hogy anyáméknál a felső szint kinti lépcsővel, ennyit tudok biztosítani. Én nem gürcölök tovább azért, ami a szüleinknek, nagyszüleinknek átlagfizetésből összejött. A nyugaton szerzett megtakarításaimból óriási vita után felújítattam a szülői házat és ezzel én befejeztem. Hazajöttem, visszamentem a régi munkahelyemre bérminimumért, ami helyben van. 3 hónap után megbeszéltem az üzemparancsnokkal, hogy nem kérek a csoportos teljesítmény prémiumból, vegyen ki belőle. Belefér, mert csak kutyaütők állnak sorban odakint, így fele annyi munkát se végezve kapok ki 2/3 annyit mint a többiek. Nem mászkálok el 1000 kilométerekre. Megfigyeltem ahogy gürcölnek, hajtanak az emberek az életben, meg ahogy rohannak ki a gyárból, mintha le lennének maradva valamiről. Veszik fel a hiteleket, pazarolnak. Panaszkodnak, miközben a legszegényebb is meg tudna spórolni egy kevesest, ha odafigyelne a fogyasztására. Amikor a majdnem hajlaéktalan is színes üdítőitalt vesz, mikor van csapvíz is stb.................

2022. júl. 16. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Örülök neki, hogy elégedett vagy az életeddel, amit kialakítottál magadnak. Kérdésed is van vagy csak ezt szeretted volna megosztani a világgal?
2022. júl. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom egyeshez, mi a kérdés azon kívül, hogy kifejtetted mennyire király gyerek vagy, hogy nem csinálsz semmit?
2022. júl. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez az életmód visszaüthet. De én sem szórom a pénzt. Törekedni azonban törekszem arra, hogy menjek előre.
2022. júl. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: azt nézted inkább: mások mit csinálnak, hova jutottak, "hogyan szórják a pénzt" de ettől például saját házra stb törekedhetnél, napelemre hogy olcsóbb legyen majd a villany stb.
2022. júl. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
What is the kérdés józsi?
2022. júl. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

3#

Minél kevesebb vesztenivalóm van, annál jobb. Lajos papu isten nyugasztalja, tudna erről mesélni. Persze a kizsákmányolás eszközei manapság már kevésbé drasztikusak, egyenlőre.... Lehet hogy visszaüt, de elegem lett a mókuskerékből. Szállózás külföld, vagy uzsora itthon, versengés a globális szerencsejáték kaszinó agytrösztjeivel az előre jutásban? Köszönöm szépen nem kérek belőle. A ház felújítása már leglább 50%-al többe kerülne, mint két éve. Ehhez képest ezidő alatt volt átlag 15-20%os béremelés.

2022. júl. 16. 17:13
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos hogy "teljes erőből hajtani kell" és csak úgy juthatsz előre, ez egy szomorú világkép.

Képzeld el hogy lesz egy párod, mindketten összerakjátok "amitek van" és boldogultok.

2022. júl. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

Oké, te vagy a szobanövény kategória, aki "megél" vízen és napfényen.


Ettől mg átlag embernek több kell. Nem is csak az anyagiak, hanem hogy azokkal hova jut, milyen élményeket szerez.


A "nagyobbat veszít" dolog meg szimpla demagógia. Az ember általában igyekszik megőrizni a szintet, vagy ha veszít is belőle még mindig magasabban van. Miközben ha semmid nincsen és semmit nem csinálsz akkor nyilván semmi nem változik, kérdés hogy mi értelme az üres létezésnek.

2022. júl. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8#

Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy otthon ülve várom az Armageddont. Így is szerzem az élményeket, illetve tudok örülni apróságoknak is. Legutóbb strandon voltam régi barátokkal, ismerősökkel. Iszonyatos árak voltak a büfékben. Mondtam én ezért nem fizetek, inkább a végén kimegyünk veszünk egy bödön zsírt, kenyeret, lilahagymát, csemegeuborkát(a lányok lehellete miatt). Leültünk egy köztéri padhoz és ott ettünk. Aranyos volt ahogy a csajok civakodtak a konzervuborkán a végén. Ez csak ilyen pillanatnyi élmény volt, mert csak annyit fogtak fel belőle hogy ez mekkora poén volt.

2022. júl. 16. 17:57
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
Klassz kérdező,sok jó dolgot írtál:)Ha van még vmi ahogyan mostanában minimalizmusre törekszel leírhatnád:)
2023. jún. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!