Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori 20-30 évesek...

Mennyire gyakori 20-30 évesek között az elhízás?

Figyelt kérdés

Főként a komoly elhízásra gondolok. 120-130kg és felett.

Kérlek írjátok meg kommentálni ha ti elhízottak vagytok hogy fiu/lány, milyen magas és hány kg vagytok.


Őszintén nekem mindig is tetszett ha valaki testesebb, de ebbe a korosztályba mintha kevesen lennének.


Kezdem én: 23/nő és 180cm magas 123kg



2022. júl. 17. 17:55
1 2 3 4 5 6
 31/52 A kérdező kommentje:

#25 írj ram:)


#30 nyugodtan persze:)

2022. júl. 18. 13:24
 32/52 anonim ***** válasza:
94%

Egyre gyakoribb szerintem. Mondjuk a komoly elhízás talán nem annyira, de a túlsúly mindenképp. Leginkább a férfiaknál észrevehető ez szerintem, mert ők alapból kevésbé érzékenyek a testükre. Ebben a 130 kg körüli súlyban is vannak ismerőseim. Egyik srác kifejezetten átlag alkatból hízott meg. De kb minden haverom pocakosodik, sőt van aki kezd eléggé elhízni ha még itt nem is tart. És ami azt illeti én azt látom egyre kevésbé számít ez tabunak vagy olyannak amiért szégyenkezni kell. Ami szerintem pozitív egyébként.

Csajt is ismerek aki meghízott az évek alatt, de az inkább ilyen 1-1 eset az én ismeretségi körömben.

Meglep hogy te környezetedben nem tapasztaltál ilyesmit. Vannak erre kutatások egyébként, hogy azokban a baráti körökben ahol több túlsúlyos vagy elhízott van, nagyobb velószínűséggel híznak meg a többiek is.

2022. júl. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
100%
A komoly elhízás is egyre gyakoribb. Nekem nem egy ismerősöm van aki 60-70 kilót hízott az elmúlt években, huszonévesek.
2022. júl. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 A kérdező kommentje:

#32 #33

És szerintetek mi az oka ekkora hízásnak? Mert nemhiszem hogy ó jaj csak elengedtem magam.

Szerintem egyre gyakoribb hogy ez tetszik az embereknek:)

2022. júl. 18. 14:51
 35/52 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha nem is tetszik nekik, de nem zavarja őket. Azért egy bizonyos szintig nincs akkora hatással az életedre a túlsúly, ezért is van hogy néha nem veszik észre a hízást, vagy nem érzik vészesnek. Szerintem leginkább a társadalmi elvárásoknak való megfelelési kényszer hozza azt hogy valaki igazán odafigyeljen az alakjára. Viszont az elmúlt években egyre inkább feloldódik ez az elvárás szerencsére. Ha nem is mindenki (pláne nem az interneten :D) de azért összességében szerintem elfogadóbbak az emberek. Meg az is belejátszik ebbe, hogy változik az mit érzünk soknak. Ha mindenki 65 kg, akkor egy 90 kilós ember ki fog lógni és kövérnek fog tűnnik. Ha az átlag 85 kg, akkor máris nem tűnik ki a 90 annyira csak mondjuk "hm van rajta 1-2 fölös kiló, de alig észrevehető". Pedig hát ugyanannyi felesleg van a 90 kilóson.

Ahogy nő az átlagsúlya a népességnek úgy fog egyre kevésbé soknak tűnni az elhízás. Mondjuk én is azért egy 180 kilós emberen mondjuk meglepődök az utcán még. De egy 120 kilóson már nem. Csak akkor tűnik fel, ha kifejezetten belegondolok ebbe.

2022. júl. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
95%

Én nem vagyok jelenleg túlsúlyos, sőt elég vékony vagyok és szeretnék hízni. Férfi vagyok 180 cm és 67 kg csak. Egy 20-25 kilót szeretnék hízni, de nem csak hájban, hanem izomban is, olyan medve alkat akarok lenni. Persze így leírva ez kicsit vicces. A komoly elhízást viszont annyira nem tarom jó ötletnek annyira, mert egészségügyi problémákat okoz. Én úgy gondolom jobb ezt mértékkel csinálni.

Egyébként a fréfiak többsége 30 éves kor felett már ilyen 90-110 kiló körül mozog, de nem ritka a súlyosabb alkat sem, a nőknél a legtöbben ilyen 70-80 kiló körül mozognak, ahogy látom. Szinte már mindenkin van túlsúly.

Szerintem sok ember élvezi is, lehet hogy jobban érzik magukat ilyen alkattal meg jó dolog sokat enni.

Gyerekkoromban egyszer meghíztam, 15 kilót szedtem fel és olyan furcsa érzés volt, jó értelemben. Olyan kényelmes lettem meg nagyobb és jó volt tele enni magam, jobban éreztem magam nagyobb testtel. Fura ezt leírni, de ez volt és szerintem sokan éreznek így, azért sem vékony a többség.

Amúgy én azt látom, hogy az elhízás ideje kezd kitolódni korábbra, egyre több a túlsúlyos tizen-huszonéves, ami korábban inkább a 30 felettiekre jellemző. Egyre korábban kezdünk elhízni.

2022. júl. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem elég gyakori. 138 kg val mondjuk én eléggé viszem a prímet de sok baràtom baràtnöm van 100 kg feletti súlyban. Suli òta mindenki csak gyarapodott.
2022. júl. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt látom, hogy egyre gyakoribb. És valóban egyre korábban. Az egy dolog, hogy a 20on éves korosztály egyre hízik. De sokszor a fiatalabbakon is azt látom hogy vannak, akik elengedik magukat. Ezt látom rokonon is, de ismerősök fiatalabb testvérein is. Ezen a szinten azért már a szülők hibája is. De sokszor ezek a szülők is elhízottak. Ördögi kör.
2022. júl. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is egyre gyakoribb, bár en is 140 kg korul mozgok 170 cmhez, 26 evesen. Néha nehez cipelni ezt a sok plusz súlyt de en szeretem azt h elvagyok hízva.
2022. aug. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 A kérdező kommentje:
#39 igen én is így vagyok vele bár én "csak" 125kg vagyok. De sokszor nehéz. De szeretem hogy meghíztam és az se baj ha még pár kg feljön
2022. aug. 28. 15:19
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!