Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vissza fog szorulni az elhízás...

Vissza fog szorulni az elhízás Magyarországon a magas élelmiszerárak következtében?

Figyelt kérdés
Most magamból indulok ki, mint sokat zabáló, dagadt ember, hogy amilyen drága lett az élelmiszer, meg ugye most a rezsiárak is el fognak szállni, lassan anyagilag rákényszerülök, hogy kevesebbet egyek. Szerintetek társadalmi mértékben lesz ilyen hatás? Iszonyú kövér nép vagyunk, vajon egy ilyen szűkösebb időszak le tud minket fogyasztani?

2022. júl. 17. 21:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
81%
Nem fog, sőt. Nem csak a mennyiség, a minőség is számít, kevés pénzből sz/r kaját lehet venni, az meg hízlal
2022. júl. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nem fog mindenki ugyanúgy reagálni, de az is biztos hogy lesznek olyanok akik pont hogy elhíznak. Már csak abból indulok ki, hogy az utcánkban él egy család. Pár éve a fickó elvesztette a munkáját és gyorsan elvállalt valamit ami közel sem fizet olyan jól de stabil, mert nem volt más. Azóta az egész család elhízott. 30 kilókra kell gondolni.

Mivel a gyerekeink jóban vannak és szoktak együtt játszani ezért kicsit belelátok. Ilyeneket kell elképzelni, hogy minőségi gyümölcslé helyett gagyi gyümölcslé/üdítő. Ilyen coop-os kóla szint. Vagy ahelyett hogy vacsorakor a szendvicsen lenne szépen sonka sajt meg paprika hogy laktató legyen, csak egy jó nagy szelet kenyér van rajta 1-2 szelet szalámival és ebből megeszik kettő hármat a gyerek.

Ha csak minden 10. háztartás fog így viszonyulni a mostani állapotokhoz, akkor is sokan lesznek akik hízni fognak. Hamarabb fogják teletömni magukat olcsó szeméttel, minthogy éhen maradjanak. Odáig pedig remélhetőleg nem jutunk el hogy éhinség legyen.

2022. júl. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Shaddark ***** válasza:
100%

Szerintem elhízni fognak.

Az igénytelenebb táplálék jobban hízlal. Egy mai diéta amúgy is drága dolog, megoldani napi többszöri étkezést olyan alapanyagokból amikből a mellett hogy nem maradsz éhes, kevesebbet viszel be mint a szükséges az már most is drága. Napi egyszer-kétszer magas kalória tartalmú ételekből sokkal olcsóbban kijön mindenki.

2022. júl. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Olcsóbb kaja jobban hízlal, plusz kínjában eszik az ember. Még rosszabb lesz, most is sok embert ismerek, akik néha alig tudják a számlákat befizetni, vagy be se fizetik, de a kaját ugyanúgy megveszik, még akkor sem ha ez más dolog rovására megy.
2022. júl. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Az ételről mondd le az ember utoljára ínséges időben is. Aztán ha már ugyanazt a minőséget és mennyiséget nem tudja megfizetni akkor a minőségből fog előbb leadni. Senki nem szeret éhenmaradni. Meg az evés örömforrás. Így ameddig meg tudja engedni magának, hogy vacak kajából teleegye magát, addig tele fogja. Meg lehet nézni az egyetemistákat, akiknek nem szokott sok pénze lenni mégis egyre gyakoribb, hogy sokat híznak miután elkerülnek otthonról. Koliban volt is egy szobatársam. Nem evet a srác gyorskaját egyáltalán, viszont sok kenyeret és tésztát evett mert azt tudta megfizetni. Normál alkatú volt mikor megismertem, mire diplomáztunk már 124 kg volt.
2022. júl. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ez jogos, egyetem alatt én is híztam 20 kilót... :( Se pénz, se idő nem volt normális kajára.
2022. júl. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Jaja, én 75 kilót híztam az egyetem alatt. Stresszevés, mozgáshiány, olcsó szar kaják, piálás.
2022. júl. 19. 16:08
 18/19 anonim ***** válasza:
91%
Átérzem. Én 26 kilót híztam egyetem alatt. Ugyanígy evés, piálás, meg mozgáshiány. Aztán kikerültem az életbe, és még a maradék időm, energiám és motivációm is elillant hogy változtassak. Pár kiló ingadozik csak mindig. Meg az igazság h meg is szoktam. Már nem is igazán emlékszem hogy néztem ki előtte. Aztán nem igazán szoktam így gondolni arra h változtassak. Hiába tudom megengedni magamnak a jobb táplálkozást... vagy hát tudtam eddig ugye, haha :D
2022. júl. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Inkàbb elhízás lesz több aki hajlamos rá. Az ember nem feltétlen csak attól hízik el, hogy sokat eszik, hanem a rossz minőségű kaja miatt, mert azt olcsóbb megvenni.
2022. júl. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!