Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől van az, hogy Magyarorszá...

Mitől van az, hogy Magyarországon szinte mindegyik férfi puhos, elhízott?

Figyelt kérdés
Szinte minden második az. Ennyire jólét van?

2018. ápr. 14. 23:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sokat javult a helyzet, az utóbbi években elkezdtek magukra adni az emberek. kb. 5-10 éve még sokkal több pókhasú mászkált az utcán.
2018. ápr. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De ez a jólétnek a jele, nem?
2018. ápr. 14. 23:27
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem,nem annak a jele. És én azt látom hogy minden második férfi elhízott lenne. Egyébként a nők között is van jópár túlsúlyos.
2018. ápr. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
*nem azt látom
2018. ápr. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Te mit látsz?
2018. ápr. 14. 23:33
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Ez annak a jele, hogy sajnos Magyarország a 4. legelhízottabb ország :(
2018. ápr. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Mádár0218 ***** válasza:
44%
183cm 60 kg heló xD, sokan nem azok amúgy, lustaság, felelőtlen kajálás, genetika
2018. ápr. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

nem csak a férfiak a nők is XD

jó ha kb 10 emberből 1 ‘sportolgat’ zabálják az ipari hulladékot, fogalmuk sincs az egészről, nézd meg a fogyókúrás kérdéseket az oldalon nem tudom sirjak-e vagy nevessek.

az ilyen tohonya lusta semmire kellőkből képesek megélni az olyan f_aszarcú kóklerek, mint Update Norbi meg Tóth Vera

2018. ápr. 15. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kéne ilyen mértékben általánosítani, és ha már általánosítasz, akkor azt nem kéne ennyire részrehajlóan tenni.

A "szinte minden" helyett helytállóbb lenne a "minden második", vagy diplomatikusan a "nagyon sok", és bizony - férfitársaim bánatára - ez nem egy nemfüggő jelenség, 30 felett elhízott nőkkel is Dunát lehetne rekeszteni.


Hogy a jólét miatt lenne? Egyáltalán nem. Tény, hogy ha mindenkit az éhhalál fenyegetne, akkor radikálisan csökkenne az elhízottak száma, no de attól, hogy általában van mit enni, még az nem nevezhető jólétnek. Matekos terminológiával kifejezve: szükséges, de nem elégséges feltétele. Sőt, a jólét inkább az egészségnek kedvez, ugyanis egészségesen étkezni és élni drágább mulatság, mint a munkából hazaérve a tévé elé zuttyanni, és minden olcsó szennykaját magunkba tömni.


De szerintem az igazi ok az, hogy idehaza az egészséges életmódnak nincs kultúrája. Mert ugye milyen a tradícionális magyar konyha? Nem kétséges, hogy finom, de a zsírtartalma - hacsak nem vagy napszámos - sok egy átlagos életvitelű embernek. Ha pedig azt mered mondani, hogy "én inkább vitaminsalátát eszek pörkölt helyett", akkor már finnyás sznobnak vagy bélyegezve. Aztán persze jönnek azok a fajta torz érvek, hogy "dédapám is ezt ette, mégis 90 éves koráig élt", kifelejtve azt, hogy mások viszont 40 éves korukra elhaláloztak, no meg azt a nem elhanyagolható tényt, hogy teljesen más volt akkoriban az átlagember életvitele.

A testmozgás, sport meg valamiféle mumus a magyar népesség körében. Főleg vidéken. Aki elmegy futni, biciklizni, vagy netán valamilyen "fizetős" sporttevékenységet űz, nyomban kapja a válogatott sértéseket, kezdve attól, hogy "biztos azért van ennyi energiája futkározni, mert egy mihaszna munkakerülő dög", odáig, hogy még a saját családja is komplett hülyének nézi, amiért ahelyett, hogy a tévét lesné, inkább fárasztja magát.

Tudom, hogy ezek egyáltalán nem általános érvényű dolgok, van rengeteg értelmes, felvilágosult ember is, de sajnos legalább ugyanannyi olyan van, aki eme torz gondolkodásmódot követi. És főleg vidéken, falvakban, kisvárosokban, ahol sokan ismerik az embert személyesen, az, hogy mások mit gondolnak rólad, gyakorta fontosabb, mint az egészség...


Ami pedig talán a legfőbb oka a problémának: az, hogy az egészség elhanyagolása egyfajta szükséges rossznak van elkönyvelve. Mert "ez a korral jár", a döntő többség teljesen természetesnek gondolja azt, hogy 30 felett az egészségi állapotunk és a kondíciónk drasztikusan romoljon. Az, hogy 50 éves korára az emebrek fele a rokkantság határán áll, el van intézve annyival, hogy az öregedéssel jár. Mint ahogy az is, hogy a nyugdíjas kor természetes hozománya a cukorbetegség és az érelmeszesedés.

2018. ápr. 15. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem a jólét jele. Hanem annak, hogy olyan k sokat kell a létminimumért dolgoznia az emberek többségének, hogy se ideje, se energiája, se igénye nincsen a saját testi egészségére, ameddig az nem olyan akit gondok formájában jelentkezik mint mondjuk egy gerincsérv.
2018. ápr. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!