Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mióta elfogadott a tetoválás...

Mióta elfogadott a tetoválás széles társadalmi körben?

Figyelt kérdés
Nagymamám mai napig nagyon rossz szemmel nézi a tetovált embereket. Azt mondja feltűnési viszketegség és régen csak a börtönviselt embereknek volt illetve többen csináltattak a katonaságnál, de később megbánták. Deák Bill Gyulának azt hiszem a 80-as évekből van a "Tetovált lány" című száma, akkoriban ez biztos nagyon új dolognak számított, főleg a nők körében. Milyen társadalmi rétegekben volt jellemző? Mert én ma is azt látom, hogy értelmiségi körökben sokkal kevésbé fordul elő, mint munkásoknál.

2022. júl. 18. 16:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Ezen kérdések megválaszolására ajánlom Hédinke tetkós videóit.
2022. júl. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az elmúlt kb 15 évben szerintem.
2022. júl. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Gondolom a hippi korszak kezdete óta vannak jelen igazán. Inkább fiatalok körében terjed, terjedt el igazán. Ez is egy fajtája a lázadásnak és a menősgének, de nagyon fontos emléki szerepe is van. Hallottam már olyat, hogy az apa a gyereke első rajzát felvarrata magára. Ez biztos egy olyan emlék, amire ha ránéz boldogság, szeretet fogja el.
2022. júl. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Az tény, hogy az utóbbi 5-10 évben egyre népszerűbb lett a tetkó, de abban nem vagyok biztos, hogy széles társadalmi körben elfogadott lenne. Legalábbis olyan értelemben, hogy ne lenne több olyan, akik negatívan vélekednek a témáról, mint olyan, akik viselnek magukon legalább egyet.

Szándékosan nem említettem azokat, akik semlegesek/tartózkodnak, mert őket csak döntéskényszer esetén lehetne egyértelműen kategorizálni, bár talán az ő számuk az, ami igazán növekszik.

Ebből adódik talán az is, hogy a tetkón kívül is bizonyos dolgok "elfogadottabbá" válnak. Ami nem teljesen pontos, mert egyszerűen az történik, hogy az emberek már egyre kevésbé foglalkoznak a többi emberrel, mivel a társadalom egyre énközpontúbbá válik. (Sajnos)

2022. júl. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%

Mióta drága!

Státusz szimbólum lett, főleg, ha lehet vele dicsekedni, hogy ki csinálta. Azelőtt, a 90-es években egy szűk kör, egy szubkultúra használta önkifejezési forma gyanánt, viszonylag kevés volt a művész is.

A mai tetkóknak legtöbbször semmi jelentésük, mögöttes tartalmuk nincs. Gagyi idézetek, gyerek, kutya, macska fotók ilyesmik, majd figyelgessétek.

2022. júl. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom de már öregapámnak is volt, szív alakú, benne hogy Bözsim.
2022. júl. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
Egyre elfogadottabb egyébként, mert egyre több embernek van, és egyáltalán nemcsak munkásoknak, hanem ügyvédeknek, orvosoknak, tanároknak stb. is. Viszont én a részemről megértem azokat is, akik rossz véleménnyel vannak a tetoválásról. Igaz, hogy ma már inkább csak azért varratnak magukra szimbólumokat, mert "jól néz ki", de az tagadhatatlan, hogy a tetoválás régen egyfajta billogként szolgált. Az ókorban pl a rabszolgák viseltek tetoválást, később pedig a börtönviselt emberek, bandatagok jelölték így, hogy melyik csapathoz tartoznak. A 20.században pedig a zsidókat jelölték tetoválással a koncentrációs táborban. Szóval én a magam részéről nem hibáztatom azokat, akik "rossz szemmel" tekintenek a tetovált emberekre, mert a tetkók múltban betöltött szerepe előhozhat egyfajta ellenérzéseket. Persze emiatt hátrányosan megkülönböztetni valakit egyáltalán nem helyes.
2022. júl. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem ízléstelen és bennem azt a benyomást kelti, hogy suttyó az illető, még akkor is, ha nem az. Ha valaki magára varrat valamit olyan helyen, ahol ő látja, az az ő dolga, meg a párjáé. De ha feltűnő helyen rakja ki, akkor már szerintem nem érvényes az a libsi duma, hogy mindenki azt csinál a testével, amit akar. Mert egyszerűen ocsmány ránézni és a többi ember undorodhat tőle, és undorodni nem jó érzés. Ez azt fejezi ki, hogy az illetőt nem érdekli a másik ember, csak a saját boldogsága a fontos, önzőség.
2022. júl. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%

Ez is csak egy feltűnési viszketegség.

Akkor is viselné,ha a kutya se nézne rá?

A mai ember már nem talál különbséget maga,és mások között.

Ezért megkülönböztető dolgokat kell használnia,és mikor minden elfogy,akkor már a szemére is tetováltat...

És csodálkozik,ha megvakul.

A tetkó csak az egyik dolog.

Mellesleg a viselője sokszor nem tudja,hogy mi a jelentése.

Más,bonyolultabb nyelvek,ne adj Isten szimbólumok.

Nagyon szexi hogy a vállán ott van a kis szöszinek egy pillangó,csak nehogy kábszit is akarjanak rásózni abban a nyomoronc szórakozóhelyen majd,ahova nem tud odamenni minden egyes hétvégén mert nincs más programja...

2022. júl. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nekem amúgy semmi bajom a tetkós emberekkel, de szerintem is kicsit feltűnési viszketegség és egy idős, megereszkedett bőrön már egyáltalán nem mutat jól.
2022. júl. 26. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!