Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A társadalom hogyan tudná (ha...

A társadalom hogyan tudná (ha akarná) kompenzálni azokat akiknek nem jut párkapcsolat egész életében?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele hogy sokan hallani sem akarnak ilyenről, sajnos nyilván nem is realitás, de ha eljátszunk a gondolattal, akkor mégis, hogyan lehetne a társadalomnak támogatnia, úgymond kompenzálnia azokat akik (természetesen önhibájukon kívül, tehát nem az önjelölt szerzetesekre meg a börtönben élőkre gondolok) sosem tapasztalhatják meg a párkapcsolatot és mindent ami azzal jár, ami az emberek többségének természetes? Milyen segítségek, kedvezmények, juttatások lehetnének reálisak? (Gondolok itt ilyenekre mint lakástámogatás, adókedvezmények, magasabb fizetés, ingyen TB, akármi hasonló.)

Ui. bármennyire is szentségtörés egy ilyen gondolat sokak számára, nagyon is komolyan gondolom, ha már a gyerekesek, az idősek, a diákok stb. mind támogatva vannak, akkor igazán logikus és érhető dolog lenne a pár nélkülieket is támogatni valahogyan.



2022. júl. 19. 00:40
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
91%

Nem csak az az "egyetlen" alternatíva, hogy "szegény, alulszocializált" stb, mint ahogy korábban olvashattam.


Régen én is gondolkodtam hasonlón mint amit a kérdés felvet.


Van aki azért nem talál párt például, mert fogyatékosság(ok)kal él és akikkel találkozik, ezért nem őt képzelik el az "ideális partnerjelöltnek".


Ismertem olyat, akinek hiába volt doktorátusa, hiába ismerték sok-sok országban és beszélt 1-2 nyelvet magas szinten, járt konferenciákra stb, a fogyatékossága miatt nem volt párkapcsolata.


Lehet olyan helyzet is, amikor az illetőt kamaszként sok évig szisztematikusan, napi szinten alázták meg olyan szinten, amit lelkileg nem tud kiheverni, esetleg kis közösségben él, amely tagjai "szorgalmasan gondoskodnak" arról, hogy napi szinten emlékeztessék őt eme megalázásokra, társaságban is poén-szinten hozzák fel ezt stb...


Mondjuk "pszichológiai támogatás" jó lenne, senki sem örömében jár ilyen helyre, ha pedig "végre rászánná magát" a segítségkérésre, akkor olyan óradíj-árakkal szembesül, amitől elképed...

2022. júl. 19. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
7%

"Én sehogy se támogatnám. Nekem sincs párkapcsolatom, jóeséllyel nem is lesz, de ettől még nem érdemlek sem én, sem te semmi előnyt."


Ezzel nem lenne gond,viszont házas,családosok sok támogatást kapnak..

Így őket előnyben részesítik..

2022. júl. 19. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
96%
Személyiségfejlesztő tanfolyam
2022. júl. 19. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
94%

#12:

És ez most miért is baj neked? Már le lett írva, hogy a párkapcsolat nem alanyi jogon járó dolog. Vagy csak egyszerűen az irigység beszél a magadfajtákból?

2022. júl. 19. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
93%
Kompenzálni vagy kárpótolni valakit a társadalomnak opyan esetben kellene amikor valamiért hátrányba került a többséggel szemben. A szinglik esetében szó sincs ilyenről. Én is szingli vagyok és több előnyöm van mint akinek több gyerekekről kell gondoskodnia.
2022. júl. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
83%
Elég hülye maga a felvetés is. Mintha a párkapcsolat hozzátartozna a társadalom által nyújtott "kedvezményekhez". Pedig nem így van, bizonyos ösztönkésztetések biológiai eredetűek, ám vannak, akik egyáltalán nem igénylik mindezt ill. jól elvannak párkapcsolat nélkül is, sőt kifejezetten előnyben részesítik az egyedül létet. Egy nőismerősöm kikottyantotta, hogy ő talán azért nem ment férjhez, mert túlságosan önző (magyarán nem képes alávetettként viselkedni).
2022. júl. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
0%

#12


Nem akarok kapcsolatot,de ettől nem igazságos anyagilag hátrányba hozni!

2022. júl. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 Shaddark ***** válasza:
26%

Ha döntéshozó lennék, én kompenzálnám őket.

Ingyenes és KÖTELEZŐ személyiség fejlesztő tanfolyamokkal, PUA tréninggel segíteném őket normális emberré válni. Ami amúgy pár hónapos meló, igazából a lustaság/igénytelenség ami vissza tartja őket ettől.

Meg persze a félelmeik, ezért a PUA a személyiség fejlesztés mellé.

2022. júl. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 Shaddark ***** válasza:
93%

"Ezzel nem lenne gond,viszont házas,családosok sok támogatást kapnak..

Így őket előnyben részesítik.."


Igen, de ők bevállalták hogy felnevelnek az országnak pár gyermeket, akik (jó esetben) 20-25 évig "ingyenélők" a családban. Azaz rengeteg sok plusz kiadás. És idő. És energia. És türelem. És önfeláldozás sok téren.

Én nem vállaltam be, nincs gyerekem, - mivel az iq genetikusan öröklődik, ezért igény sincs itt annyira okos emberekre mint én, csak szenvedne ő is a hülyék között :)

De szerintem ez rendben van így a támogatási rendszer. Valakiknek gondoskodni kell róla hogy ne haljon ki az ország és az emberiség. Ez pedig áldozattal jár és az áldozatot meg kell hálálni. Én hálás vagyok nekik, nem sajnálom tőlük.

2022. júl. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 Katona Dius ***** válasza:
100%

Amúgy beszélnek itt páran az anyagi hátrányról. Szeretném tudni mire gondoltok? Miféle anyagi hátrányban van részetek?

Mert attól,hogy valaki párkapcsolatban él,nem jár jobban anyagilag. Mindkét embernek kell étel,ital,ruha,stb. Az albérlet vagy jelzálog ugyan feleződik,de ezt lakotarssal is meg lehet oldani,ha sokallod. A rezsi egy része is pl gáz. A másik része a rezsimek meg nő,ha több ember használja pl víz,villany....

Ha csak anyagi okokból akarsz kapcsolatot,keress egy lakó társat.

2022. júl. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!