Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A társadalom hogyan tudná (ha...

A társadalom hogyan tudná (ha akarná) kompenzálni azokat akiknek nem jut párkapcsolat egész életében?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele hogy sokan hallani sem akarnak ilyenről, sajnos nyilván nem is realitás, de ha eljátszunk a gondolattal, akkor mégis, hogyan lehetne a társadalomnak támogatnia, úgymond kompenzálnia azokat akik (természetesen önhibájukon kívül, tehát nem az önjelölt szerzetesekre meg a börtönben élőkre gondolok) sosem tapasztalhatják meg a párkapcsolatot és mindent ami azzal jár, ami az emberek többségének természetes? Milyen segítségek, kedvezmények, juttatások lehetnének reálisak? (Gondolok itt ilyenekre mint lakástámogatás, adókedvezmények, magasabb fizetés, ingyen TB, akármi hasonló.)

Ui. bármennyire is szentségtörés egy ilyen gondolat sokak számára, nagyon is komolyan gondolom, ha már a gyerekesek, az idősek, a diákok stb. mind támogatva vannak, akkor igazán logikus és érhető dolog lenne a pár nélkülieket is támogatni valahogyan.



2022. júl. 19. 00:40
1 2 3 4
 21/39 Shaddark ***** válasza:
90%

"Mondjuk "pszichológiai támogatás" jó lenne, senki sem örömében jár ilyen helyre, ha pedig "végre rászánná magát" a segítségkérésre, akkor olyan óradíj-árakkal szembesül, amitől elképed..."


Bocsi, ez szerintem a mai világban semennyire nem igaz.

Traumát gyógyítani szakember kell, de a párkapcsolathoz szükséges önismerethez és az ezzel járó magabiztossághoz, életvidámsághoz már nem. Az interneten rengeteg anyag fel lelhető, vannak csoportok amik ingyen segítenek, rengeteg és számos lehetőség.

Amit látok az az, hogy nem a pénzzel van baj. Hanem azzal, hogy mindig mások, a világ, a szomszéd lány ... a hibás. És amíg mindig mindent másra fog valaki, addig fel sem merül benne az igény a fejlődésre. Mert ő tökéletes, a világ szar.

2022. júl. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
31%

Előző egyik kommentben olvashattam:


"Ingyenes és KÖTELEZŐ személyiség fejlesztő tanfolyamokkal, PUA tréninggel segíteném őket normális emberré válni. Ami amúgy pár hónapos meló, igazából a

lustaság/igénytelenség ami vissza tartja őket ettől."


Értem és aki mondjuk úgy született, hogy akár több fogyatékossága is van, vagy eltorzult arca, bármi, amiről nem tehet és ezért kamaszkorban rendszeresen, sok éven keresztül, minden nap, sokszor beszólásokat-alázásokat kapott?

2022. júl. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
82%

Ilyen ingyenes csoportokat-lehetőségeket stb tudsz mondani, ahol segítenek például traumákat gyógyítani?


A bulvár-médiának is van egyfajta zanzásított "pszichológiai" oldala, amely féligazságokkal van megtűzdelve.

Nem is beszélve a motivációs trénerekről.

2022. júl. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen PUA tanfolyam & "shit teszt felismerők" is olyan irányba mentek el, hogy a nőt egyfajta gépként kezelik és olyan utasításokat próbálnak adni a férfinek mint valami számítógépnek, "nő ezt mondja" -> "mondd azt", "reagálj így" stb.
2022. júl. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 Shaddark ***** válasza:
95%

Persze, a 0,01 % ra nem igaz amiket írok.

És ez minden más írásomra is igaz. Egyedi kivételek mindig minden témában vannak.

De a kérdés nem az volt, hogy a több fogyatékossággal élő embereket kárpótolja-e az állam, már bocsi...

Nyilván arra a kérdésre igent válaszolok.

De szerintem ilyen meg van is, vagy legalábbis úgy tudom hogy a fogyatékkal élők kapnak kedvezményeket sok téren. Amivel maximálisan egyetértek.

2022. júl. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 Shaddark ***** válasza:
61%

"Az ilyen PUA tanfolyam & "shit teszt felismerők" is olyan irányba mentek el, hogy a nőt egyfajta gépként kezelik és olyan utasításokat próbálnak adni a férfinek mint valami számítógépnek, "nő ezt mondja" -> "mondd azt", "reagálj így" stb."


Ez semennyire nem igaz.

A PUA tréning az önfejlesztésről szól.

Mert a nők a kamut azonnal kiszúrják, ezért az egyetlen működő megoldás, hogy valóban egy magabiztos, önmagát felvállaló férfivá válsz.

2022. júl. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
65%

A társnélküliség volt a kérdés és ebbe bizony beletartoznak azok is, akik fogyatékosságuk miatt nem élhetnek meg párkapcsolatot, mert csak olyan emberrel hozta össze őket az élet, akik nem velük képzeltek el közös jövőt.


Az olyan emberekkel, akik nem tesznek semmit, mindent elhárítanak, nem nagyon lehet mit kezdeni, biztosan rájuk gondolsz.

Itt egy kérdés, élő példaként erre:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__magany-egyedullet__1..

2022. júl. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
25%

Értem, örülök hogy a nők azonnal kiszúrják a kamut. Nem tudom hogyan van az, hogy egy nagyképű ismerősömet minden nap más "nő" elégítette ki orálisan, ugyanabból az egyetemi koleszos közösségből.


Ilyen az őszinte férfi.

2022. júl. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 Shaddark ***** válasza:
24%

"Ilyen ingyenes csoportokat-lehetőségeket stb tudsz mondani, ahol segítenek például traumákat gyógyítani?"


Mint írtam, a traumákhoz szakember kell. Legalábbis szerintem.

Az önfejlesztéshez nem.


"A bulvár-médiának is van egyfajta zanzásított "pszichológiai" oldala, amely féligazságokkal van megtűzdelve."

- És nettó tévedésekkel, meg közhelyekkel ami senkin nem segít semmit.


Így látatlanban nem igazán írnék konkrétumot, ez a csodálatos az internetben, hogy adott specifikus ember saját magára szabottan találhat megoldásokat. De a legnagyobb ilyen "guruk" akik tényleg rengeteg emberen segítettek már is azt tartják, hogy minden ember egyedi, és a problémáikat is egyedien kell kezelni. Ami az egyiknek bejön, a másiknak nem feltétlen.

Pl. találkoztam olyannal, akinek az életét ilyen kamu könyvek jobbították meg mint a titok. Mert neki pont arra volt szüksége, hogy kicsit abból a néző pontból is lássa a világot. És működött, jobb minőségű lett az élete. A hatására addig foglalkozott magával, hogy olyan szintre jutott ahol már azt is felismerte hogy az a könyv egy nagy kamu :)


- De ha írsz magánban konkrétumot, szívesen segítek.

2022. júl. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 Shaddark ***** válasza:
20%

"Nem tudom hogyan van az, hogy egy nagyképű ismerősömet minden nap más "nő" elégítette ki orálisan, ugyanabból az egyetemi koleszos közösségből."


:)))

Igen, de ő nem egy őszinte férfi, hanem a faja egy domináns példánya.

Ezért teheti meg. Ha valójában egy önbizalom hiányos srác lenne és csak megjátszaná a magabiztosságot, akkor magának verné esténként :)

De ez egyébként pont erősíti amit írok. Ha minden őszinte férfi ilyenné válna (önismeret által nyújtott magabiztosság), a nőknek is jobb lenne, mert nem a szóban forgó úr lenne az egyetlen esélyes estére.

2022. júl. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!