Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy orvosnak nem kellemetlen,...

Egy orvosnak nem kellemetlen, ha egy régi ismerőse kerül hozzá vizsgálatra?

Figyelt kérdés
Kiváltképp, ha urológusról, nőgyógyászról vagy bőrgyógyászról beszélünk.
2022. júl. 23. 21:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
De, biztos. Ilyenkor gondolom egy béna poénnal próbálják megtörni a jeget.
2022. júl. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Egyébként joga van ilyenkor erre hivatkozva megtagadni a vizsgálatot?
2022. júl. 23. 21:47
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

Mondjuk ha csak nem sürgősségi ellátásról van szó, a beteg pontosan tudhatja, hogy ki lesz az orvos aki megvizsgálja.Nem kötelező elmenni hozzá, választhat mást is.Ha már bemegy a beteg, akkor biztos meg kell vizsgálja az orvos, ha gáz, ha nem.

Műteni nem szoktak az orvosok hozzátartozót, barátot.De vizsgálni igen.

2022. júl. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen!
2022. júl. 23. 21:52
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Nem, egyáltalán nem.

Orvosi szemszögből ez teljesen más mint "hétköznapi" szemszögből.

2022. júl. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

1-es hülyeséget írt.

Az orvos ugyanúgy nézi, mint bármely más pácienst.

2022. júl. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem inkább a betegnek kínos, nem az orvosnak.
2022. júl. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%
Én egészségügyi dolgozó vagyok, van olyan orvos akit évek óta ismerek, és jóban vagyunk (mondhatni haveri kapcsolat mert egyidősek vagyunk, illetve egyidőben kezdtünk el dolgozni, együtt tanultunk meg sok mindent). Nekem nem rossz érzés ha valamelyik megvizsgál, inkább örülök, hogy egyáltalán van aki segít. Mai világban már nem igen válogatsz.
2022. júl. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%

Nem, ha az ember ilyen, vagy hasonló területen dolgozik hidegen fogja az hagyni egy idő után, hogy

X milyen ismerős, Y-ka az exe, Z meg egyetemi ivócimbi volt. Megvizsgàlja, mert ez a munkája, és kész. Orvoslásban nincs válogatás, vagyis nem kéne, hogy legyen, de a magyar orvosok mindent meg mernek csinálni.

2022. júl. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%

#8 vagyok.

Utolsónak igaza van, kivéve abban, hogy a magyar orvosokat inzultálja. Amelyiket ismerem egyiket sem érdekli ki az exe, meg ki a volt legjobb barát stb. Megvizsgálja és kész. Tudom, csúnya ezt így írni de nekünk eü dolgozóknak az akkor egy anatómiai lény, nem nem azt mondom, hogy húsdarab de egyszerűen nem érdekel engem sem hogy azt az illetőt ismerem-e,akkor is tisztába teszem, és akkor is felteszem a fájdalomcsillapítót ha a gimiben ős ellenség volt. Mert egyszerűen nem számít más, csak hogy segítsek. Ezzel a kollégák 90%-a így van, nem érdekli őket, hogy ismerik a pácienst vagy nem.

2022. júl. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!