Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetne legyőzni azt a...

Hogyan lehetne legyőzni azt a szörnyű érzést, amikor egy régi, kellemetlen emlék eszünkbe jut?

Figyelt kérdés

Sok béna, ciki helyzetbe kerültem életemben, és ezek időnként eszembe jutnak. Ilyenkor összefeszül az egész testem, a hideg kiráz és mintha tényleg fizikai fájdalmam lenne.


Pedig már sok sok év eltelt az esetek óta. Talán már a szemtanúi se emlékeznek rá.


Hogy lehetne elmulasztani, lezárni végre?


2020. dec. 19. 01:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát, nagyon hálálkodj magadban hogy ezek nem most voltak, mert a maiaknak ezeket videón is megörökítik, vagy fotó, mindenhol. Szóval tök szerencse hogy semmi nincs róla, se hangfelvétel se semmi. Engem egyébként akkor ráz ki a hideg ha rámüvölt egy kutya a kerítés mellett. Pedig szeretem a kutyákat és ritkán ugatnak meg, ne de az a néhány ordító kutya... Tiszta hidegrázás percekig.
2020. dec. 19. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanebben szenvedek, fogalmam sincs hogyan lehetne leküzdeni. De még a legkevésbé kínos is olyan szorongást hoz rám, hogy van mikor nem tudok tőle elaludni az és minden izmum (ahogy említetted is) totál megfeszül.

Van mikor hányinger kerülget, és ez a tipikus agyf@sz jön rám. Megoldással nem tudok szolgálni csak együttérzéssel:(

2020. dec. 19. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
Izmom*
2020. dec. 19. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
84%
Én ilyenkor végig szoktam gondolni, hogy ha valaki ezeket felhozná nekem, akkor mit reagálnak rá, mit mondanék, ha szóba hozná. És ez megnyugtat. Mert igazából, legalábbis nekem, azért okoz ez stresszt, mert félek, hogy nem tudom magam kimagyarázni, és hátrányomra válik a dolog. A hátrány lehetősége meg mindenkinek stresszt okoz. Szóval én ilyenkor fejben felkészülök, hogy ha valaki szóba hozná, még ha valószínűleg soha nem is lenne ilyen, akkor hogyan tudnám azt a kellemetlen helyzetet lazán kezelni. Nekem ez segít. Nem tudom neked működne-e ez.
2020. dec. 19. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!