Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ebben az esetben jobb ha...

Ebben az esetben jobb ha teljesen elszigetelem magam? Mit tennétek?

Figyelt kérdés

29 éves vagyok 19 éves korom óta drog függő. Most döntöttem el hogy befejezem, gyógyszert is szedek, orvoshoz is járok.


Viszont kb a fele város ismer (kis város) és az összes haverom-barátom de még a nők is akit ismerek drogosok, nyilván azért mert én is az voltam. Drogosok, drog dillerek, k...ák ezekből áll az összes ismerősöm egy pár kivétel, de velük meg én nem foglalkozok.


De okés már a Facebookon-instán tiltottam mindenkit, de ha elmegyek itthonról csak 10 percre azonnal ott a lehetőség "nem szívunk egy egy jointot" "nem rántunk fel egy utcát" stb.


És persze egyáltalán nem tudok nemet mondani. Éppen ezért már 2 hete nem is voltam sehol (az hogy közben miből élek úgy hogy nem dolgozok jelenleg azt most nem fejtem ki) de még ha munkahelyem lenne azt is ez miatt most ott kéne hagynom.


Senkivel sem beszélek, senkivel sem találkozok, max vásárolni járok el, azt is úgy hogy ne lásson senki.


Élet ez így? Meddig lehet ezt tartani? Mit tennétek a helyemben? Nem akarok vissza esni mindig...elég volt.


2022. júl. 24. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Fővárosi vagy? A Nyírőben van Kapitány-Föveny Máté klinikai szakpszichológus, TB-re ellát, keresd meg. Szuper szakember!


Sok helyen vannak ilyen önsegítő csoportok, mint pl. az [link] ők is adhatnak tanácsot ilyen helyzetekre.

Vannak önsegítő könyvek is

[link]

2022. júl. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, megnézem!
2022. júl. 24. 22:32
 3/6 A kérdező kommentje:
Amúgy nem fő város írtam is hogy egy kisebb.
2022. júl. 24. 22:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Elszigetelődés semmiképp, de ott ahol élsz, túl nagy a kísértés. El kéne költöznöd, új közegbe? Kifinomultabb emberek közé... nem.lesz neked való, de kell az átmenet.
2022. júl. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Költözz el. Kezdj el hazáját nézni, és go. Én ugyanúgy költöztem el pár hete, senki nem tudja hol vagyok.
2022. júl. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hàzakat*
2022. júl. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!