Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gondoljuk át melyik a jobb;...

Gondoljuk át melyik a jobb; szívből szeretni, de könnyen sebezhetőnek lenni vagy falakat húzni, de nem fogsz mélypontra süllyedni (párkapcsolatban)?

Figyelt kérdés
2022. júl. 2. 14:40
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt tudom melyik az értékesebb.
2022. júl. 2. 14:40
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindkettő voltam, az első jobb.
2022. júl. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2.
2022. júl. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés.

Ha sebezhető vagy, kihasználnak. Ha falakat húzol, akkor meg bunkónak, antiszociálisnak fognak nevezni.

Én régebben nagyon sebezhető voltam, most már inkább abban a hitben élek, hogy nem érdekel senki. De tényleg senki. Lehet, hogy csak én vagyok brutálisan szerencsétlen, de engem az összes barátom/szerelmem kihasznált, ha a kisujjamat nyújtottam, akkor az egész karom kellett nekik. Vannak haverjaim, de nem engedek magamhoz senkit igazán közel. A nagy őt meg még nem találtam meg.

18 évesen így napi szinten vágják a fejemhez, hogy egy koravén, antiszociális és nárcisztikus pöcs vagyok, aki egyedül fog meghalni. De mint fentebb leírtam: nem izgat a dolog. :)

2022. júl. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem csak úgy lehet normálisan megtanulni kezelni az embereket, ha eleinte vállalod, hogy sebezhető vagy és meg is fognak sebezni mások. Falakat húzgálni egy maladaptív stratégia, ami sokkal több szomorúságot és gondot okoz az életben. Szokták mondani, hogy az élethez bátorság kell és ez nagyon igaz. A falhúzogatás a látszólag könnyebb út, de valójában nem az. Ez nem jelenti, hogy a másikban egy életre kiszolgáltatott valaki, csupán leckéket tanul és megerősödik. Megtanul differenciáltabban kezelni különböző embereket és helyzeteket és nem mindenre a bezárkózás és a tabusítás lesz a válasza. Szerintem ez lenne normális.
2022. júl. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez az ami nem megy a legtöbbeknek, sőt ha a világot nézed (senkinek).
2022. júl. 2. 18:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő, hogy kinek melyik a jobb. Én a második lehetőséget választanám.
2022. júl. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Először is: kiket választasz partnernek? Mert ha rossz családi múlt miatt mondjuk mindig narcisztikust, akkor a szívből szeretés csak a kizsákmányolásodhoz fog vezetni. Szóval akkor szeress szívből, ha NORMÁLIS partnert tudsz választani. ha volt már mondjuk 3 drogos, iszákos, erőszakos, veszekedős párod, akkor mielőtt megint odadobod a szerető szívedet, menj szakemberhez, hogy le tudd tenni azt, amiatt mindig zsarnoknak nyílsz meg.
2022. júl. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!