Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik faj jobban,...

Szerintetek melyik faj jobban, ha ököllel vernek meg vagy ha övvel?

Figyelt kérdés
A volt páromnak hála már mindkettőben volt részem és nem nagyon tudok dönteni

2022. júl. 30. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

kaptam gyerekkoromban mindkettőből.. az ököl egy helyen okoz nyomot, ott fájt.. de azért elmúlt, max folt maradt.. övvel mai napig látszik néhány nyom, és mai napig fáj.. az öv szerintem rosszabb :)

aki pedig bárhogy bántja a párját, egyből orvos, látlelet, rendőrség, feljelentés.. undorító ez a jelenség

24/F

2022. júl. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Sajnálom, hogy ilyenben részed volt.

Tényleg nem értem az ilyen "embereket".

2022. júl. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Én késsel ütöttem volna vissza
2022. júl. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Nem volt benne részem, de szerintem az öv: azért, mert az ököl kisebb területet ér, míg az öv nagyobbat is tud...

Sajnálom:(.

2022. júl. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 roundance ***** válasza:
30%
Arra gondolj, hogy melyik hiányzik jobban.
2022. júl. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Amúgy szerintem nem is csak annyi, hogy az ököl kissebb területet ér, hanem maga az ütés mechanizmusa. Az ököl kemény, nyomást fejt ki. Tud fájni, sérülést okozni, akár komolyabbakat is.

Az öv, korbács meg nem ad át akkora erőt, mint az ököl, hogy pl csontot törjön, de a lágy szöveteket elég erősen roncsolhatja. Horzsolás is lehet, vagy fel is repedhet a bőr.


Mi koliba szórakoztunk azzal, hogy törölközővel csatáztunk. Persze az szórakozás volt. Volt egy egy piros volt, vagy olyan hogy 2 hétig lila volt, de akadt olyan is, hogy vérzett. Az ilyesmi szerintem kellemetlenebb, hiába nem kemény a felülete, meg nem okoz akkora nyomást.

Én pl 185cm, 110 kiló vagyok, persze amúgy egy kétlábon járó plüss maci, senkinek nem tudok ártani. Azonban én is annyi féle edzést csinálok, hogy valami brutál erőset tudok ütni. Embereken nem tudom ez hogyan nyílvánulna meg, de deszka törés meg ilyenek azok mennek. Ugye ez az erő aránylag kis részen oszlik el. A nyomás meg gondolom megvan mindenkinek, hogy nem mindegy, milyen részen terül el akár 20 kiló is, minnél kissebb felületen terül el, annál nagyobb nyomást fejt ki. Ez az ütés. Hiába lehet ütéssel akár csontot törni, mégis fájdalmasabb az, mikor valamivel ütik az embert. Ugye az valószínűleg amiatt is van, hogy hány idegvégződést ér meg milyen módon.

2022. júl. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ez mennyiség/erő függő is.

Úgy is meg tudlak ütni,hogy alig érezd,és úgy is tudlak övvel ütni,hogy éppen csak picit változzon az arckifejezésed.


A fájdalom jellege talán más,de akkor is fáj.

2022. júl. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem szülőtől volt szerencsém mindkét fajta bántalmazáshoz, meg öcsém is gyepált... mindkettő tud jobban fájni, mint a másik - attól függött, melyik mennyire fájt, hogy az illető mennyire célzott jól, mennyire volt indulatos, súlycsoportban hol volt hozzám képest... apám pl. az összes verését legyintésként kezelte, csak abba nem gondolt bele, hogy ami mondjuk a súlycsoportjában tényleg legyintés lenne, az nem egészen az, ha 170 centihez 100+ kilós benga állatként azt nyomja egy 4éves kislány arcába / testébe. Az öves vagy egyéb eszközzel történő verés akkor fájt jobban, ha erősebben és célzottabban ütött és pont érzékeny ponton talált el (pl. orca, ajkak).
2022. júl. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Így most jobban visszagondolva az öv volt a fájdalmasabb mivel általában nagyot ütött
2022. júl. 31. 01:14
 10/10 anonim válasza:
34%
Ököllel
2022. aug. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!