Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Irigykedik az anyagi helyzetem...

Irigykedik az anyagi helyzetem miatt, holott nem is tudja az igazságot?

Figyelt kérdés

Nem vagyok benne biztos, hogy jó kategória....

Az a lényeg hogy van egy kollégám, kb. már 20 éve együtt dolgozunk. Talán mondhatom barátnak is, bár ebben nem vagyok 100%-og biztos.

A lényeg, hogy kb. 5 éve változott meg irányomban a viselkedése. Akkoriban váltam el és örököltem is. Természetesen bent a munkahelyén az ember elmond a kollégáinak is a magánéletéről érintőlegesen dolgokat, nem kivesézve! és nem számszerűsítve!... de ami foglalkoztatja és amikről nem tud nem beszélni azt elmondja. Pláne a barátjának/barátnőjének ha egyébként is egy helyen dolgoznak.

A lényeg, hogy én is megtettem ezt de összegekről szó se volt, csak a történtekről.


Ezután az egész sztori után kb. fél évvel elkezdte mondani random dolgokra hogy az neked nem pénz. Vagy mit problémázol... van miből. Vagy vizet a folyóba önteni... stb epés megjegyzések.


Ezt azóta is mondogatja, csak kicsit ritkábban mint annó.


Barát az, aki irigy? Úgy, hogy nincs is tisztában a konkrét helyzettel és számokkal?!


Ezektől a megjegyzésektől eltekintve mindent meg tudunk beszélni és jól el vagyunk...



2022. aug. 2. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Dehogy barát, csak egy tahó gyökér.
2022. aug. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Attól függ, min problémáztál...

Lehet hogy az egyesnek van igaza.

De az is előfordulhat, hogy olyan dolgon hintáztál, ami pl nevetséges és nem akart jobban megsérteni és csak annyit mondott, hogy értsd, nem vevő az értelmetlen panaszkodásra.

Ezt neked kellene érezni.

Kb mintha örökölsz egy 20 milliós ingatlant és azon sírsz, hogy jajj 600 egy fél kiló magvas kenyér, amit szoktál venni.

Ugyanannyi egy minimálbéresnek is.. lehet csak ilyen apróság és nem irigység.

Te tudod, hogy milyen szitu volt.

2022. aug. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az hogy öröklök az nem azt jelenti hogy nem idegesít fel a kenyér ára. Mivel az összegekről nem tud ezért furcsa az egész. Semmiből sem gondolhatja hogy mit vagy mennyit örököltem. Ugyanazzal a kis yarisszal járok dolgozni, nem költöztem el és nem járunk máshová nyaralni.
2022. aug. 2. 19:15
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
2-es ha havi milliókat keresnék is idegesítenek a drága kenyér. Ki akarja a pénzét rossz ár-érték arányban vásárolni? A gazdag még jobban odafigyel. Ha önerőből lett az, akkor pláne. Nem a lehúzásra szánja az ember a pénzét, amikor okosabb dolgokba is teheti.
2022. aug. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%
barátok az életben nincsenek
2022. aug. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

#4

Igazad van.

Nem is arról beszéltem.

De ha egy olyan ember,aki jó anyagi helyzetben van folyamatosan siránkozik pl a kenyér árán egy olyannak, aki sokkal rosszabb helyzetben van, az elég irritáló.

Én pl egy bőven a sajtóban megjelentetett nagy magyar átlag alatt keresek.

Néha megbeszéljük családdal, kollégákkal, barátokkal,hogy ja... tényleg brutálisan elszabadultak az árak.

De kb ennyi.

Megpróbáljuk megoldani az életet annyiból, ami van, szűkebbre szabni az igényeinket, stb..

Van egy bátyám.

Hozzám képest és a fentebb említett átlaghoz képest is lényegesen jobban keres.

Nem feketén, nem okoskodással, hanem tisztességes adózott jövedelme van.

Nagyjából az ötszöröse az egyémnek.

Néha olyan hajmeresztő módon tudja ecsetelni, ha valami váratlan dolog miatt költségbe kell verni magát, hogy nehezemre esik nem elküldeni a francba.

Én a csöves fizetésemből megélek.

Ha jön egy váratlan kiadás, akkor valahogy megoldom.

Ő meg úgy csinál mintha nálam sokkal rosszabb helyzetben lenne és úgy kéne megoldást találnia.

Ez bosszantó.

Erre gondoltam, amikor a kérdezőnek leírtam, hogy nem mindegy, hogy miért kap megjegyzéseket.

Néha én is szoktam mondani a bátyámnak, hogy irritáló,ahogy panaszkodik.

Olyan mintha egy tolószékben ülő mozgássérült lennék, ő meg azon nyafog, hogy neki mennyivel rosszabb, hogy az új armani csukája feltörte a lábát. Én azt el sem tudom képzelni, hogy milyen nehéz ezzel megküzdeni.

2022. aug. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!