Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire adtak különleges...

Mennyire adtak különleges nevet neked a szüleid?

Figyelt kérdés

Mi a keresztneved és hogy viszonyulsz hozzá?

Szerintem nekem a világ legunalmasabb nevét választották a szüleim, mert a vezetéknevem elég karakteres és flancos név nem illett volna hozzá.



2022. aug. 2. 18:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Átlagos nevem van (Réka) szerintem, bár a környezetemben soha senkit nem ismertem akit így hívnak.

Semleges érzésem van a nevemmel kapcsolatban. Soha nem becéztek .

A vezetéknevem pedig totál tucatnév

2022. aug. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a nevemet adták, a faluban csak én voltam ilyen névvel.

Utána oviban egy lány volt még, általánosban sem az osztályomban, sem a párhuzamos osztályban, középiskolában sem, főiskolán sem.

Igaz, régen volt, 69-ben születtem, Beáta, nekem különösebben nem tetszik, de megvagyok vele.

2022. aug. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
58%

Zsolt.

Van belőlünk nem kevés az tény, de inkább ez mint valami Noel, vagy Zalán.

A mai nevek meg olyanok, amikkel gyerekként öngyilkos lettem volna...

2022. aug. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Fruzsina. Tömegnév, de legalább ahol felnőttem ott egyedüli voltam.
2022. aug. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Alapból a Dóra nevet kaptam, de nem szerettem mert sok van belőle, meg utáltam mindig, hogy Dórinak becéznek. Megváltoztattam a nevem, most a Dóra csak a második keresztnevem, amit magamnak adtam nevet nem írnám le, mert nagyon ritka, de az is D betűvel kezdődik.
2022. aug. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Fruzsins szerintem nem tömegnév. Én pl egyetvsrm ismerek, sose volt se osztálytárs, se kolléga, semmi.
2022. aug. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Veronika. Régen nem szerettem, mert ez egy olyan név, amit vagy 50 féle képpen lehet becézni, és így sokszor fordult elő, hogy kisebbként olyan retardált módon hívtak, mint például Veronka, vagy Verocska.



De szerencsére, mostmár abban a korban vagyok, hogy nem adnak ilyen nyomi neveket nekem. Mostmár mindenkinek csak simán Vera vagyok.


Egyébként, eredetileg a szüleim Lucának neveztek volna, aztán az utolsó pillanatban lettem mégis Veronika.

2022. aug. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

#9

Én is Erzsébet vagyok de én szeretem. Hozzám illik is. Ja és 23 éves vagyok.

2022. aug. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Éva vagyok, szerintem átlagos, de manapság nem túl gyakori név. Én nagyon szeretem a nevem, bár kamaszkoromban nem voltam kibékülve vele, mert a becézett formáit viszont nem szeretem, egyiket se, és addig főleg becézve szólítottak.
2022. aug. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!