Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért adnak a szülők mostanába...

Miért adnak a szülők mostanában furcsa neveket a gyerekeiknek?

Figyelt kérdés
Az ismerőseim körében nemrég született egy Zejnep nevű kislány. Utánanéztem, és rájöttem, hogy nagyon sok fura név van. Pl. Tűzvirág, Kolen, és ezek egyre gyakoribbak. Ez miért van? Mindenki különleges akar lenni?

2022. júl. 5. 11:33
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
93%
Feltűnési mánia. A Zejnep névről soha nem is hallottam, magamtól azt sem tudnám, fiú, vagy lánynév-e.
2022. júl. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
99%
Azt hiszik, hogy ettől különleges és egyedi lesz, nem egy középszerű jóskapista. Pedig dehogynem...
2022. júl. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
98%
Szegény gyerekeken élik ki a feltűnési viszketegségüket. Ez most a divat. Rengeteg szép név van, de Brájennek,Rikárdónak Ketrinnek stb. nevezik el szegényeket.
2022. júl. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Shaddark ***** válasza:
87%

:)

1;

Sok éven keresztül őket is csúfolták, mégis mekkora májerek lettek már, ezért gondolják a gyermeknek jót tesz majd ha őket is kicsúfolják mert furák lesznek ezzel a névvel a többieknek.

2;

Vallásosak. Ők is kicsúfoltak másokat kis korukban évekig, így igényük van arra, hogy valaki más megváltsa őket maguk helyett. Majd a gyermeküket csúfolhatják mások.

3;

Sok youtubot/streamert néznek, ahol megmondják nekik a vélemény vezérek mi az ami egyedi és szép.

4;

Tetszik nekik a név. És semmi többet nem kell belegondolni.

2022. júl. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
26%
Sokan nem szeretik az átlagos neveket. Most egy Attila, Zsófi, Csava, Tibor már nem menő. Mindenkit így hívnak. Sokkal jobb ami különlegesen hangzik és ritka. Engem is zavar picit ahogy hívnak 23 évesen. Sokkal jobbat is tudnék adni magamnak. Viszont ez az enyém így szeretem ezt is. Ha tetszik ha nem. Szóval én megértem. Ez a generáció aki most nő fel és most szülnek gyerekeket már nem az ami volt. Teljesen megtudom érteni én is. Új neveket kéne kitalálni vagy külföldi neveket engedélyeztetni és akkor olyan jó lenne. Tényleg lehetne bármilyen nevet adni. Persze a jó óizlés határain belül, nem pedig ilyen, hogy gyere ide Játékpisztoly!
2022. júl. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Számomra is meglepő, de 2020-ban és 21-ben az egyik leggyakrabban adott lánynév volt a Zejnep. Gondolom valamelyik török sorozatból jöhetett.
2022. júl. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm szülèszeten dolgozik.

Ő mondta hogy a Zejnep,Szelim,meg ilyen török sorozatokból vett nevek nagyon ,divatosak'.

2022. júl. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként szerintem a Zejnep pont egy szép név, de nem egy magyar vezetéknevhez, úgy nagyon idetlenul hangzik, ahogy a többi külföldi név is
2022. júl. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
15%
#5 A "Csava" mióta átlagos név?
2022. júl. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Feltűnési mánia, azt akarják hogy különleges legyen, kilógjon a sorból. Csak hát ez pont fordítva sül el néha, min unokateósméknál, 7 Zétény és 3 Emőke van az évfolyamban.
2022. júl. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!