Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sokan...

Miért van az, hogy sokan pánikolnak a klímaváltozás, benzinhiány, válság, stb. miatt és az emberek 95%-a mégsem akar semmit tenni ellene, semmin változtatni?

Figyelt kérdés

Most itt van pl. ez a nagy aszály, tömegek sírnak, hogy úristen, mit teszünk a bolygóval, megértünk a pusztulásra, meghalunk a klímaváltozásban, de azért mindenki ugyanúgy tépkedi tovább a nejlonzacskót, veszi a vegyszereket, nyomja a klímát, a fast fashiont, még minimális(!) környezettudatosságra sem hajlandó. Minimálisra sem.


Ugyanígy megy a pánik, hogy nem lesz üzemanyag, de senkinek eszébe nem jutna letenni a s*gge alól a kocsit, még annak sem, akinek amúgy közel a munkahelye, vagy legalább a kisboltig mennének el biciklivel, de nem...


Az élő példák erre a szomszédaim, akik folyton panaszkodnak, most a rezsire meg a benzinre, de nyáron is szárítógépeznek, télen 25 fokra fűtenek, és képesek 1-2 dologért autóba ülve elmenni a városba, a két autójuk megy naponta kétszer legalább.


Miért ilyen az emberi természet, hogy csak sír-rí, de változtatni, felelősséget vállalni nem akar?



2022. aug. 3. 13:56
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
92%
Nekem például nem kényelmetlenség gyalogolni, tömegközlekedést használni.
2022. aug. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
31%
én teszek, több dízelt égetek, hogy gyorsabban melegedjen az éghajlatunk, hogy télen ne fagyjunk meg.
2022. aug. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
46%
SENKI nem fog tátott szájjal lemondani az elért eredményeiről csak azért, hogy másoknak legyen még jobb. Az embert ilyenné tette a "fejlődés".
2022. aug. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
92%
2022. aug. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
83%

23, egyébként nem kell lemondani az elért eredményekről


Sokszor olyasmiről van szó, mint pl

Nem hasnzálsz nylonzacksót a vásárlásnál. Pár textilszüttyő, vagy az elmúlt évtizedekben felhalmozott zacskó bőven kiszolgál egy életnyi vásárlást. Mindne tisztességes családban van egy zacskó amiben további zacksók vannak:D De soha senki nem nyúl vissza értük, inkább elvesznek újakat a boltban:D


Csak olyan dolgokat vásárolni, amire tényleg szüksége van az embernek nem bűn!

És nem, évente a legújabb mobil, amin aztán ugyanúgy csak messengerezni fogsz, az nem szükség. A Messenger lassan egy kenyérpirítón is elfut, fölösleges hozzá NASA számítógépet venni.


A sarki boltba nem autóval menni pont annyira nem megterhelő, mint lekapcsolni a lámpát, ha nem vagy épp a szobában.


Szelektíven gyűjteni a hulladékot és külön a zöldhulladékot szintén nem kusnzt. Ráadásul végeredményben még neked is jobb, hisz nem lesz büdös a kukád, és sokkal kevesebb kukazsákot kell hasnzálnod, szóval még spóroltál is:D


A sort lehetne még folytatni kismillió energia és erőforrás spórolási tippel ami egy csöppet sem rontja az életminőséget, mégis visszafogja a fogyasztás mértékét.


Ez az egész nem veszélyezteti az elért eredményeidet.

2022. aug. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
59%

Már megbocsáss - 25# - nem veled és nem a hozzád hasonló gondolkodású emberekkel van a gondom, - hogy ezt felvezetésként letisztázzam, - de nem én alakítottam olyanná a világot, hogy számítógép nélkül akár össze is csinálhatod magad az illemhely előtt.

Nem én alakítottam olyanra ki a csomagolástechnikákat, amelyek nem bomlanak le vagy csak korlátozott mértékben bomlanak le a környezetbe kikerülve hulladékként.

Nem én gerjesztem a globális szemétdomb folyamatos növelését csak azért, hogy minél nagyobb és nagyobb profittal a hátam mögött veregethessem a saját vállamat és szarhassak bele mások környezetet védő törekvéseibe.

Nem én tervezem meg tudatosan (!) csak két-három éves élettartalmúra a legújabb modelleket mindenből és nem én irányítom úgy a fejlesztéseket, hogy mindenből kénytelen legyen (!) megvenni a legújabbat vagy a legújabbak egyikét. -Saját példám: Szerintem nem tartozik a pazarlás kategóriába egy több, mint HÉT (!) évet 4.4.2-es Kit-kat-tal kiszolgáló Lenovo A36-os telefon lecserélése, - amelyet, ha sikerült is volna megjavíttatnom, akkor is el kellett volna dobnom, mert a szolgáltató egyszerűen - SAJÁT, ÖNHATALMÚ ELHATÁROZÁSÁBÓL - megszüntette a G3 szolgáltatást, amin "elkegyegett" a telefonom. Arról már ne is beszéljünk, hogy telefon, internetkapcsolat nélkül SENKI nem tekint emberként a kor emberére.

Nem én csinálok hülyét tömegekből azzal, hogy időről-időre változtatgatom a szabványokat, megfeleltetési szabályokat, törvényeket, - hogy kikényszerítsem az emberek felesleges költekezését.

Nem én szarom tele az utcákat, tengereket, erdőket, és egyáltalán mindent amerre csak megfordulok - ész nélkül, - nem én hordom hajnalban utánfutókkal a szemetet az erdők szélére, mások által már kifizetett szeméttároló kapacitások mellé sunyiban ledobálva, tavakba, folyókba eregetve és nem én gerjesztek olyan erdőtüzeket, háborúkat, amelyek fizikálisan (!) láthatóak a világűrből is.

Nem én szarom tele már a világűrt is - és hidd el, ha komolyabban elkezdeném törni a fejemet, holnap reggelig sorolhatnám, hogy mi minden az, amit nem teszek meg és a jelenlegi helyzetig juttatta el az emberiséget.

De én vagyok az, akitől egyoldalúan elvárják, hogy süljek ropogósra egy tetőtéri lakásban, - amelynek tetejét napi szinten 12-16 óra távlatában süti a Nap akkor, ha nem kellően borult az idő, - m közben akik miatt súllyal itt tartunk, olyan luxusban, mindenkire magasról tojva hemperegnek, amilyet még filmeken is képtelen a legtöbb ember elképzelni!

Én vagyok az, akitől egyoldalúan elvárják, hogy külön helységet tartsak fenn a lakásban csak azért, hogy szín, méret, típus, anyag, rendeltetés - és az isten tudja még, milyen pihent agyú szempontok szerint - tudjam tárolni, válogatni, tisztogatni, élére hajtogatni a labortisztára pucolgatott szemetet, amelyet negyed óra alatt széthord vagy dobál a levitelét követően az első nyüves, aki a kukák felé jár, (mert abban bizony mindig van derékig valaki itt mifelénk, mint ha tele lenne gombolyított platinával).

Nekem nem a józan gondolkodással van a gondom, hanem azzal, hogy ami rám "magától értetődően triplán" érvényes, az rajtam kívül gyakorlatilag senki másra! Hát csináljatok bolondot azokból, akikkel egy háztartásban éltek!

Az árral sodródom, amibe belekényszerített, belekényszerít a "szép, új világ" - szabad akaratom ellenére, - nem a saját elhatározásomból váltam "vademberré"! Kezdődjön a legnagyobb halak pozitív példamutatásával el az, amit a tömegektől várnak el, - aztán majd meglátjuk, mi lesz belőle!

Abban az egyben biztosak lehettek, hogy én nem fogok egyoldalúan alkalmazkodni egy olyan közösséghez, amilyen a JELENLEGI!

Vagy kényszerítsék ki, hogy MINDEN fejben legyen rend - egységesen, - vagy felejtsetek el a hülyeségeitekkel!

2022. aug. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 progizo válasza:
73%

#26.: ebben teljesen egyetértünk, de éppezért írtam itt azt pár hozzászólással korábban, hogy megvan a felelőssége és a cselekvési tere az egyénnek, és megvan ugyanúgy a közösségnek, a vállalatoknak, a vezetőknek, stb.

Természetesen nem a te hibád, hogy a világ gazdaságát "vedd meg és dobd el" típusúra állították valakik, és ezt nekik is kellene belátniuk és jóvátenniük.

Érdekes a mai magyar politikai garnitúra is etéren: egyfelől Áder János majd' minden nap nyafogott a klímaváltozás meg a környezetszennyezés miatt, közben meg a kormány a fogyasztásra biztatja a népet, és még adja is a kínai import alá a lovat pl. a Budapest-Belgrád vasútvonal kiépítésének céljával ahelyett, hogy az országot a minél tejesebb önellátás felé terelnék, mint amilyen volt is 1989 előtt.

Kérdem én: miért kell minden külföldön, főleg Kínában gyártatni, ha egyszer mi is képesek volnánk rá, s még jobb minőségben is? Nem kellene az árut a fél világon körbeutaztatni, lenne idehaza munkahely (nemcsak bedolgozói) olyan vállalatainknál, amikről ország-világ tudja, hogy magyarok és viszik mindenhová hazánk jó hírnevét.

2022. aug. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Szoktam mondani, hogy "Ha valami túl egyszerű, bízd csak a magyarra! -Majd az intézi, hogy az egyszerű is áttekinthetetlen legyen pillanatok alatt!"

De ez nem csak a mi betegségünk, - magyaroké, - hanem az egész világ meg van hibbanva! Semmi nem elég és az ára sem számít a személyes jólétnek!

Na ez az, amire én "nyújtott középső ujjat mutatok" a "fogjuk meg és vigyétek" stílusban okoskodóknak! Rohadjon meg az ilyen egy alapból 55-60 Celsius fokos tetőtérben, amikor az ötméteres falakkal körülvett, magánhadsereggel védett légkondicionált bunkeréből osztja az eszet - azokkal együtt, akik a már elért eredményekbe szándékosan piszkítanak bele csak azért, mert az intelligenciájuknak köszönhetően még a szobatisztaság is napi kihívást jelent a környezetüknek, (olyan szinten állatvilágba valók)!

2022. aug. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!