Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek a gyerekkor vagy...

Szerintetek a gyerekkor vagy a felnőttkor jobb?

Figyelt kérdés

Szerintem a gyerekkor.

Szerintetek a gyerekkor vagy a felnőttkor? És miért? Mi a véleményetek?



2022. aug. 3. 14:58
1 2
 1/19 Metionin ***** válasza:
82%
Emberfüggő, nekem egyértelműen a felnőttkor. A gyerekkorom szar volt, ki voltam szolgáltatva, bántalmaztak, soha semmire nem volt pénz.
2022. aug. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem szívesen lennék újra gyerek. Szeretek önálló, szabad lenni. Magamnak beosztani az időm, pénzem, egyedül meghozni a fontos döntéseket. Meg mindig utáltam a kötelező déli alvást az óvodában.
2022. aug. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%
Gyerekkor
2022. aug. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a felnőttkor, diszfunkcionális családban nőttem fel, állandó kiabálás, anyagi gondok, folytonos rettegés mellett. Gyerekként akkor(80-as évek) semmit sem lehetett tenni, a szülők szentek voltak, most meg ugyanide haladunk vissza.
2022. aug. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Kinek melyik.
2022. aug. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Szerintem 12 évesnek nagyon jó lenni. Mert akkor már nem vagy dedós, de nem vagy még felnőtt, sem öreg.

Én ezért 2007 környékét kívánnám vissza. 🔙

2022. aug. 3. 15:28
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztó gyerekkorom volt, sosem sírtam vissza, számomra egyértelműen a felnőtt kor jobb.
2022. aug. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
68%

Egyikse nálam, mivel összefügg a ketto


Gyerekkorbol olyan traumáim/tapasztalásaim vannak, amik alapján fejlodott ki a személyiségem, így a felnőttkor is el van cseszve.

Az éntudatot nem lehet csak ugy átírni ahogy sokan hiszik. Es az irányít.

2022. aug. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%

2007 környékét én is visszakívánnám. Akkor végeztem az egyetemen. A szüleim közül legalább anyám még élt.

Egyértelműen nem tudok válaszolni a kérdésre. Mert egyik szempontból ez, másból pedig az a jobb. Az biztos, hogy gyerekkorban sokkal jobban le voltam terhelve. Általános iskolába és gimnáziumba is tagozatos osztályba jártam. Mindig rengeteg volt a házifeladat, másnap felelésekre, dolgozatokra készülni Nem ritkán volt napi 12-13 óránk. És még ezen felül is otthon mehetett a tanulás. A hétvégéből is a vasárnap ezzel telt. Felnőttként meg tiéd az egész hétvége. Jó van bevásárlás, házimunka, de ez engem sokkal kevésbé terhel. Gyerekkén pénze sincs az embernek. Nem lehet drága hobbid. Mindent a szülőktől kell tarhálni. Ugyanakkor legalább fiatal vagy, eltartanak, a mindennapi gond talán kevesebb.

2022. aug. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Gyerektelen felnőtt kor!
2022. aug. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!