Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is fél attól, hogy elfelej...

Más is fél attól, hogy elfelejtik, ha meghal?

Figyelt kérdés
Az mondják az ember addig "él" Amíg valaki őrzi az emlékét. Ez nyilván mindenkinek mást jelent, de mi van, ha halálos után senki sem "tart életben"? Mivan, ha olyan lesz, mintha nem is léteztél volna sohasem. Persze, a család tagjai egy ideig emlékeznek majd, de idővel ők is elfelejtenek majd. Úgy értem, gondolj bele. Te gondolsz pl az ükszüleidre, szépszüleidre stb.? Szerintem ezzel kevesen vannak így. Őket is meggyászolták a gyerekeik, unokáink, dédunokáik, de te már lehet azt sem tudod kik voltak ők. Egy idő után, tetszik vagy sem, feledésbe merülsz. Nem félek a haláltól, sosem féltem. Én attól félek, hogy elfelejtenek. Hogy nem leszek más, mint egy név és két szám egy táblán. Számomra ez a rémisztő. Szeretnék valami olyasmit tenni, amiről tudom azt, hogy az emberek nem felejtenek el. Ez csak számomra ennyire fontos, vagy más is van így ezzel?

2022. aug. 4. 21:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ettől tartani nincs értelme. Hányan haltak már meg híres emberek, és csak annyit tudunk róluk, hogy valamit csináltak-tettek, de nagyon mélyen tök nem érdekel már senkit sem, ki volt ki az életben.
2022. aug. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Lazy Lover ***** válasza:
100%
Igen én is azt tervezem hogy híres legyek és sokan emlegesenek halálom után
2022. aug. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
30%
Kicsi voltam, mikor anyám meghalt. Mindig jót akart nekem, szerintem most is hasonló véleményen lenne. Biztos nem engedné, hogy sokat szenvedjek.
2022. aug. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Metionin ***** válasza:
96%
Nem, engem inkább megnyugtat. Előbb-utóbb mindenkit elfelejtenek, szerintem tökmindegy, hogy mennyi idővel a halálunk után.
2022. aug. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Úgy lenne a legjobb, ha csettintésre elfeledne mindenki, aki valaha ismert. Ugyanis engem már nem érdekel nyilván a föld alatt, de az itt maradóknak nyilván szar egy darabig. Na ezért lenne jó szó szerint füstté válni.
2022. aug. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene ettől félni?


Több milliárd ember halt már meg, a többségnem nem tudjuk a nevét, azt se, hogy egyáltalán létezett.


Tulajdonképpen, most hogy élsz se tudja szinte senki a neved a szűk ismerősi körön belül.

2022. aug. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Háát...Hammurapi elég régen élt, azt a mai napig emlegetik a törvénykönyvét.
2022. aug. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok változás lenne, most sem érdeklek senkit.
2022. aug. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nincs, lehetsz te a leghíresebb ember a világon, akkor is max néhány generáció emlékszik rád... ha valami nagyon extranagyot alkotsz, akkor is max néhány ezer év...

De ennyi... ha lesz pl emberiség 10.000év múlva, szerinted még mindig tudni fogják, ki az a budha? Vagy Jézus? Fingjuk nem lesz róla... azt meg pláne nem, ki az a Silvester Stalone...

Ha meg már 1000év múlva nem lesz ember?...

Vegyük a legbizakodóbb kifejletet, mondjuk, hogy még 100.000év múlva is lesz ember, semmit nem fognak tudni a mai világról, sehol semmi nem lesz már fellelhető a mai világból.

2 milliárd év múlva pedig a föld tectonikus lemezeinek mozgása miatt a mai ismert szárazföld régen becsúszott egymás alá, minden amit ma világnak tapasztalsz, olvadt magma lesz a földkéreg alatt, itt fent pedig teljesen új föld lesz... mármint hozzánk viszonyítva...

Néhány százmilliárd év múlva pedig az atomok felezési ideje miatt már atomi szinten lebomlott a teljes naprendszerünk, híre nyoma nem lesz, hogy valaha is ott voltunk...

Teljesen felesleges azon feszülnöd, hogy senki nem fog rád emlékezni, mert ez teljesen elkerülhetettlen.

Most élsz, most van esélyed boldognak lenni, vagy faxságokon feszülni...

2022. aug. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

[link]


Mindig ez a videó jut eszembe az ilyenekről.

2022. aug. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!